Neeo87
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 26.09.2010 0:00

Re: T 813 Krátká kabina

Uli píše:Ahoj

moc hezký podvozek , konečně ho u někoho vidím že ho staví .
Díly vypadají parádně i to zpracování hezky čisté . :wink:

Jen pro info - Mira - tohle není hanysovo koncepce


tenhle podvozek je SKOPIROVAN A SFUSOVAN od HANYSE tvorcu podvozku tatra pre modely :-I
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

Uli píše:tak to je super že se to skládá dobře .
zeptám se skládáš to dle nějakého plánku? nebo ? :wink:

jj mám k tomu plánek sestavení
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Neeo87 píše:
Uli píše:Ahoj

moc hezký podvozek , konečně ho u někoho vidím že ho staví .
Díly vypadají parádně i to zpracování hezky čisté . :wink:

Jen pro info - Mira - tohle není hanysovo koncepce


tenhle podvozek je SKOPIROVAN A SFUSOVAN od HANYSE tvorcu podvozku tatra pre modely :-I



Tak jde videt ze jsi podvozek videl a mas zkusenosti se stavbou navrhem a konstrukci obou podvozku.
Je to konstruovane od nuly.
No coment....
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: T 813 Krátká kabina

je to cierno cierna lacna kopia ako 50Cent :-D :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: T 813 Krátká kabina

Neeo87 píše:
Uli píše:Ahoj

moc hezký podvozek , konečně ho u někoho vidím že ho staví .
Díly vypadají parádně i to zpracování hezky čisté . :wink:

Jen pro info - Mira - tohle není hanysovo koncepce


tenhle podvozek je SKOPIROVAN A SFUSOVAN od HANYSE tvorcu podvozku tatra pre modely :-I


Taky se mi zdá že je to až nějak moc podobný, některý díly vypadají úplně stejně. Hanys prodává plány za pár korun, takže by to nemuselo být daleko od pravdy :-I Spousta vylepšení a změn ale ta podobnost je vidět na první pohled :-D.
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Vypada to podobne :D no co chcete na tatre vymyslet prosim vas? Ja to nechci obhajovat nemam s tim nic spolecneho. Snad vse tam je vyresene jinak takze o kopii tady nemluvte. A to ze nekdo rika kopie tak ji no. To si pak muzem rikat ze vaterra kopiruje axial a bmw audi. Pokud neudela nekdo tatru na pevnych napravach tak kopiruje hanyse :D ja mam hanyse rad a dela dobrou praci. Jen tohle je taky top a v jednoduchosti funkcni parada
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: T 813 Krátká kabina

DT-swiss píše:Vypada to podobne :D n

To je na tom právě ta sranda, jak by to mělo vypadat jinak když je to TATRA :-D Ať ten či onen, pořád je to drtikol :hura:
Neeo87
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 26.09.2010 0:00

Re: T 813 Krátká kabina

ak neco vymislam tak neskreslim druhy podvozok a postavoim natom svoj ano spravil par zmien a toto vsjo aj posratu zubovu spojku ponechal ako vyraba pan Hinek a nedokaze nieco vymisliet a nedajboze vylepsit sam.......
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: T 813 Krátká kabina

no ked nieco funguje, tak preco to menit? To je akokeby si obvinoval AXial ze vyrabal jeden model 7rokov bezo zmeny, potom okopiroval Vaterru,alebo obvinovat Traxxas zato, ze dal vsetko co je na trhu do jedneho modelu a ludia po tom idu ako po teplych rohlikoch, lebo ani ta cena nie je zla. Je vseobecne zname, ze ak by niekto mal nieco davat od zaciatku, tak sa mu naklady navysia a moze sa stat, ze nakoniec nikto z toho nebude mat nic, lebo sa to nevyplati vyrabat. Len skus najst Tamiya hilux/broncho z 1982 roku, co boli praotcovia expedicakov. Vtom case neboli lacne a vela sa ich nepredalo v porovnani s neskorsimy dostupnejsimy modelmi, ktore vychadzali z tycht povodnych, ale uz mali lacnejsie diely a ine odlisnosti. Alebo rovno podme obvinit CAPO, ze kopiruje vsetkych uz tu spominanych, lebo vyrabaju licensovanu TATRU.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

potřebuji poradit čím ten podvozek odmastit. Dělal jsem to toluenovým čističem a barva vůbec nechytla...ani na místa kde jsem to před tím dělal technickým lihem když jsem lepil O kroužky na manžety.
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: T 813 Krátká kabina

Možná použít ještě základovou barvu ?
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: T 813 Krátká kabina

riedidla a ine veci su mastne. najlepsie je aceton alebo cistic brzd
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Neeo87 píše:ak neco vymislam tak neskreslim druhy podvozok a postavoim natom svoj ano spravil par zmien a toto vsjo aj posratu zubovu spojku ponechal ako vyraba pan Hinek a nedokaze nieco vymisliet a nedajboze vylepsit sam.......


Proč bych kopíroval spojku, já ji od pana Hynka prostě nakupuji. Je to díl, jako jiný, třeba ozubená kola, ložiska, atd. Ale klidně si ještě kopněte, někteří z vás nemají vůbec ponětí, co znamená slovo kopírovat. Patent na podvozek Tatra má pouze jeden člověk a to Hans Ledwinka, v tomto směru ho už kopírují všichni ostatní. To, že Hanys byl průkopníkem ve stavbě modelářský podvozků Tatra v měřítku 1:10 z něj nedělá člověka, který má na to jediný právo a patent. V době kdy začínal byly dva, on a nějaký Pepa Dojčar, který je začal dělat v měřítku 1:13.5. Já jsem začal prvně s těmi menšími a vymyslel jsem tenkrát obal rozvodovky, kterou pan Dojčar používá dodnes, to ví asi málokdo z vás. Tento obal jsem nyní použil jako základ pro stavbu svých náprav v měřítku 1:10. Dál jsem navrhl a vytvořil několik kabin T815 a T813, které se taky úspěšně vyrábí a prodávají dodnes. Všechno je v režii pan Dojčara, já to navrhl, vytvořil a za výrobou stojí on, takže je dost možný, že kdo to neví, klidně by mě obvinil z kopírování, když bych přišel s tím samým.
K desetině jsem se dostal náhodou, jeden zákazník mě požádal o sestavení podvozku, dodanými díly podle Hanyse. Fajn, žádný problém, řekl jsem, ale postupně jsem zjišťoval, že se mi některá jeho technická řešení nelíbí, takže jsem začal přemýšlet, jak to změnit k lepšímu a navrhl jsem několik technických úprav. Tyto úpravy jsem nabídl i Hanysovi, neměl zájem. Když se mi pak ozvali další, co chtěli sestavit podvozek, rozhodl jsem se radši pro kompletní úpravu podvozku, abych nemusel řešit pořád ty samé problémy, tak vzniklo to co vzniklo. Pokud stavíte Tatru, mělo by to vypadat jako Tatra, tak mě prosím neobviňujte, že to tak vypadá a je to kopie alá Hanys. Né, není, těch změn tam proběhlo opravdu hooodně a nad vývojem jsem strávil přes dva roky vývoje, stovky hodin práce kreslením a vymýšlením.

Kopie by vypadala absolutně shodně, třeba takto:
http://www.mstechnology.cz/Rozvodovka-M ... ky-d16.htm
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... 18-1-BLACK

Do tohoto tématu jsem psát nechtěl, chtěl jsem mít klid, ale když čtu názory některých neznalých lidí, tak mi to nedá nenapsat sem něco na mou obranu. Víc už se k tomu nebudu vyjadřovat Kdo je rozumný musí mu to toto vyjádření plně stačit, kdo né, stejně si najde hůl, aby mohl psa bít.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

sim_ma píše:Možná použít ještě základovou barvu ?


Samozdřejmě jsem stříkal základovkou...
Vyzkouším ten aceton.
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

první půlka podvozku dostala acetonovou koupel a rovnou jsem zkusil znovu nástřik. Teď už to vypadá líp. :OK:

Obrázek

Obrázek
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“