Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ahoj,
DSYS MDD72W, při změně z NOR na REV na vysílači se poté samo auto rozjede vzad (trim na nule) nechápu proč a to i při pokusu o uložení výchylek ovladače...nějak mi došly nápady co s tím, krom prohození + a - na motoru ... :-(
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Prohození plus a mínus na motoru s tím nesouvisí - pokud to přehodíš. tak auto místo dozadu pojede dopředu. Souvisí to s tím, že regulátor dostává informace z přijímače, že se má motor točit - tzn., že pulzy, vycházející z přijímače, nejsou na "středu" ( zpátečka je cca 1200 ms, neutrál 1500 ms a plný plyn dopředu cca 1800 ms ). Takže z přijímače vychází "něco", co odpovídá ( např. 1400 ms a tím reglec dostává informaci, že má couvat ). Řešením je nastavit na vysílačce správnou středovou polohu pro kanál plynu. Poznáš to i tak, že do kanálu pro řízení zapojíš servo a to by mělo zůstat ve středové poloze ( za předpokladu, že máš výchylky na obě strany stejně a trim směru je vynulovaný ). Servo by se po zapojení do kanálu plynu nemělo pohnout ( pokud jsou výchylky opravdu správně nastaveny na střed, tj. signál kolem 1500 ms ).
Pokud jsi se snažil reglec nastavit na ty jiné hodnoty středu, tak by to mělo jít, ale asi jsi se vůbec nedostal do programovacího módu, protože jinak by si to reglec zapamatoval a ten nový střed by mu zůstal v paměti. Do programovacího módu se můžeš dostat pouze tak, že máš páku plynu na 10 vteřín v poloze plný plyn. Pokud máš na kanálu plynu reverz, tak se do programovacího módu nemůžeš dostat, protože do regulátoru přichází informace o zpátečce a reglec v tom případě nejde nastavit do programovacího stavu - protože pořád čeká na tu správnou informaci, která nepřichází.
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re:

Borik píše: 05.02.2012 22:45 Nemělo by to už dlouho trvat. Ale kdy přesně to nevím.
I ta nová programovací karta je oproti těm starším větší pohodička - mnohem jednodušší a rychlejší.
Pokud bych teď chtěl programovat svůj DSYS 56 , jak nejlépe ? Karta ? PC je možno ?
Kdysi jsem to dělal asi přes vysílačku, ale to je dááávno .Teď jsem se v tom tak trochu vrtal 😁
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Nejlépe přes programovací kartu. Jde to i přes vysílačku, ale je třeba si napsat postup a pečlivě dělat jeden úkon po druhém, aby nedošlo k chybě.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

V současnosti byla obnovena výroba regulátorů, spínačů a světelných modulů s novými funkcemi.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak tak. Kup tu jejich kartu za par stovek a usetris si spoustu nervů.

Mají obnovenou výrobu, tak tam můžeš přihodit i nějaký regl a budeš spokojenej. 🙂
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

To právě vím, že DSYS jede👍, už mám pro Defa v merku jejich osvětlovací modul DL8B.
Jelikož můj regl je 12 let starý, tak nevím jestli se s ním programátor domluví a nový zatím pořizovat nechci, proto se ptám. Přes vysílačku jsem snad znovu nastavil mod 2 pro auto, který potřebuju. Kdybych se v tom chtěl vrtat dál tak bych raději ten programátor, nebo pc.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Já myslím, že domluví.
Napiš jim na technickou podporu co máš přesně za regl a oni ti to ověří. Sám jsem s nima řešil koncem roku nějaké věci a komunikují velice hezky.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Zavolej výrobci - na 100% neodmítne pomoc a poradí. Před časem se měnily programovatelné parametry a protože původní programátor už nestíhal, je k dispozici nový. Ale tu kompatibilitu ti určitě výrobce objasní.
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ok, díky. S panem Davidem jsem komunikoval před lety, když jsem utopil první DSYS , myslím že to byla 54 👌

Zpět na „Pohony a regulátory“