Uživatelský avatar
chipmen
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2013 10:18
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ubere výkon? Chování mojeho original reglu je trochu jiné, jak přijde lipo cutoff, tak se prostě rozsvítí červená a smolík, už se ani nehne, pak skutečně jen odpojení akumulátoru.
Na poslední expedičce to byl průser, jedna aku byla slabší, měl jsem ji jen jako dojezdovku, ale pokaždý jak je trochu zvýšil proudový odběr(a napětí pokleslo) tak mi to umrtvil. Takže jsem mohl jezdit tak do 50% plynu a jen plynule jak na ecorally.
Traxxas TRX-4, Wrangler Axial SCX10, DSYS MDD90, MDL-16, Turnigy 9x-Open Tx, GT-3B custom FW, 2x TT-01E, Truggy, Stavba Tatra Phoenix 6x6
http://chipmen.rajce.idnes.cz
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

To je divný, mně když dochází šťáva tak sníží výkon asi na 50% a začne blikat červená ledka, né svítit. V tu chvíli zastavuju, a mněním baterku.
Taky si tu někdo stěžoval že ten régl nejde "od spodu" tak s tím taky nemám problém. Mám tam mód trail a je to pěkně jemný kolem neutralu.
Hloust
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 08.10.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak jsem v sobotu pořídil Defíka v jeho červeném provedení :YOP: . Takže mne nyní čeká zde často zmiňované promazání a seřízení.
Tohle auto je pro mne něco docela jiného než dosvadní SCX10 - Honcho. :HOPS:
Mohu se Vás optat na doporučení, kde by se daly pořídit (ne)všední doplňky (lopaty, karimatky, kajak apod)?
Také začínám přemýšlet,jak dovážit kola a jaký vybrat světelný modul, osvětlení (ne světelnou rampu nahoru) aj.
Máte někdo zkušenost, zda půjdou 1,9" pneu přehodit za 2,2"?

Pro ty z Vás, kteří ještě čekáte nebo o tomto krasavci uvažujete mám příjemnou zprávu, že v Plzni u RC-store.cz má pan Španěl k dispozici na prodejně ještě cca 7 ks a na výběr je z obou barevných variant :-) :FINE:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Když si na ebay zadáš TRX-4, zobrazí se ti spousta zajímavých doplňků.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 236
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ad 2,2 kola - zkušenost nemám, ale onehdá mě zaujalo todle video:
https://m.youtube.com/watch?v=qZtFBprSiPM
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

čau,nevím co pořád řešíte stím mazáním...já měl a mám dosud několik aut od trx.a žadný problém v tom nikdy nebyl.....m
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Člověče už si měl otevřenou převodovku? Jako suchý převody fakt nemusím... Byla hlučná a po namazání vazelínou je to krásně tichý... Kdo maže ten jede... Každý kdo má trochu technický cítění to musí uznat že převody kov o kov v plastu musí být namazány...

Pokud tam budeš dávat jinou karoserii tak 2.2 kola klidně ale origo kola už sama dřou ó karoserii... 2.2 mám na yetim a jsou ó hoooodne větší...
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

2.2 nebo 1.9 je prumer disku, rekneme rafku. Asi v nakejch palcich.

Obvod pneu ("jak bude velka") je uplne jiny udaj.

Muzes tam samosebou dat cokoliv, muzes si udelat na velkych rafcich nizkoprofilovou silnicku pri zachovani obvodu pneu...
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ano samozřejmě ale je tu odkaz na video kde jsou veliká kola :-) nikoliv ráfky
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 236
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak jasně že průměr disku je něco jinýho než průměr pneu, ale pokud někdo uvažuje v rámci zaměření tohoto fóra o 2,2 disku, tak většinou mu půjde o instalaci větších pneumatik...
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Přesně tak :-)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

rfikus píše:Člověče už si měl otevřenou převodovku? Jako suchý převody fakt nemusím... Byla hlučná a po namazání vazelínou je to krásně tichý... Kdo maže ten jede... Každý kdo má trochu technický cítění to musí uznat že převody kov o kov v plastu musí být namazány...


Tak já to schválně rozebral, převodovku, diferáky i portály a všechno bylo máznutý dost, asi záleží, kdo to v Traxxasu skládá a kolik vazelíny potřebuje domů :-D :-D :-D
PepaJoker
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 10.09.2017 12:36
Bydliště: Olomouc

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

vítám jsem novej ;-) diferáky,převodovka,portály vše namazaný taky dost
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Spoléhat na to že by to nejspíš mohlo být namazany nejde :-) u mě to bylo všechno skoro suchý a vazelína malinko maznuta tam odkud se ani nemohla dostat na ozubení :-) prostě směna no... Alespoň když si to člověk rozebere seznámi se s modelem... ;-)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

rfikus píše:Spoléhat na to že by to nejspíš mohlo být namazany nejde :-) u mě to bylo všechno skoro suchý a vazelína malinko maznuta tam odkud se ani nemohla dostat na ozubení :-) prostě směna no... Alespoň když si to člověk rozebere seznámi se s modelem... ;-)

To máš pravdu, když jsem to tu četl, tak jsem to raději taky otevřel, teď ještě řeším pohon, jsem zvyklej na střídáky, tak jsem tam dal 21,5T senzor, jen nevím, jestli to na výdrž nevychází stejně jak s tím origo, po 2h jízdy jsem do baterky narval 4600mAh a někdo psal, že s origo na 5000 jezdí taky dvě hodiny, tak nevím, zda to nevrátit zpět 8o :-( :-p

Zpět na „Traxxas TRX4“