Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

virtual píše:Zatím neznám výsledek, ale právě lenost mě vedla ke koupi fixy. :oops:
Pozor, ty KLRka se dělají v 4,7" a 4,19", první jsou obrovský, ale 4,19" je asi jen 106 mm, a to dělá na JéKáčku viz. obr. (BTW Proline Hyrax 4,19") celkem rozumný rozměr, docela sedí na 37" u velkých aut. Na druhém obr. je porovnání Ottsix KLR AT 4,19", PIT BULL 1.55 GROWLER AT/Extra (4,19"), PBX 1.9 A/T HARDCORE (papírově 4,05") a PBX BRAVEN IRONSIDE 1.9 (4,19")...

Obrázek
Obrázek


díky, na tyto mám zálusk PBX BRAVEN IRONSIDE. Čekám až bude na RPP Hobby nějaká lepší cena. Dnes (jen dnes) tam mají 20% na vše od Gear Head. Disků ale už od nich mám dost.
Tyto mám Team Ottsix Racing 1.9 Voodoo KLR Tire - Gold s 4.75" na Hilux Truggy. Tam se ta velikost snese a je dokonce žádoucí. Jedou výborně.

Každopádně (asi až na jaře) chci udělat test pneu co mám a co mi třeba kdo půjčí na test. Na jednom autě a na jednom místě. Hyrax jsem na autě ještě neměl, ale zatím u mně vedou KLR a Pitbull.

No práce je přede mnou dost. I s tím Jeepem.
Já už tam mohl mít i nášlapy. Mám od p Štiky nové, nepoužité, ale po úpravě jsou nepoužitelné.
Potřeboval jsem je trošku ohnout, aby mohly přímo do šasi a pod hranu boudy, protože ta karoserie má extra úchyt, hrana je níž a tak. Každopádně, když jsem se jal to ohýbat "domlouvákem", tak mi naše 3 děti chodily radit a neustále něco chtěly.
Jejich neustála "pomoc" mne bohužel tak rozhodila, že jsem do toho mignul pokaždý obráceně, protože jsem zapomněl jak to mám v ruce tak z jednoho nášlapu mám vrtuli.
Takže p. Štika už dělá extra nášlapy jen na moje auto. ;-) s drážkou místo díry na šroub. Což je stejně lepší, takže, já to takto vlastně chtěl. Díky dětem.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

inac s tymi rozmerami je to pravda, ja som mal Baja claw a jedne boli 120mm a jedne 106mm, pritom obe su 1.9. Ja som zistil, ze niekedy je lepsie dat 1.55 kolesa, lebo tak ci onak vonkajsi priemer pri rovnakom dezene je vacsinou ten isty (napr. mudtrasher 1.9 a 1.55 su 100mm ). Cele smutne na tom je, ze 1.55 su o dost drahsie a ani gum na vyber nie je az taky bohaty ako na 1.9. takisto asi postupom casu vymiznu pneu pod 105mm, lebo vacsina vyrobcou pouziva 106mm a vyssie. tie KLR mate nejaky dobry obchod, lebo sa mi pacia nejake ich pneu? dik
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

Josefh píše:...na tyto mám zálusk PBX BRAVEN IRONSIDE...
chci udělat test pneu co mám a co mi třeba kdo půjčí na test. Na jednom autě a na jednom místě...
Ty nový Braveny budou podle mého názoru slušet tvému Jeepu nejvíc, poměrem velikost kastle vs. průměr kol a průměrem vs. šířkou pneu. Problém je, že každý vzorek se bude chovat jinak na různém povrchu (sníh, bláto, sucho), takže ideálně abys všude vozil batoh s různými pneumatikami. Já počítám zatím pro Jeep JK jen s jednou sadou spíš na vzhled, přeci jen u scale auta to je důležitější než výkon, jezdit pěkně na pohodu.

pera2008 píše:...tie KLR mate nejaky dobry obchod, lebo sa mi pacia nejake ich pneu?
Já je bral z rcmartu a nemají v balení vložky (to je standardní). Taky pozor na označení, obrázky tam mají "tak náhodně", správné fotky jsou na webu výrobce.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

Ahoj Pepo, moc pěkné jako každé Tvé auto. :OK:
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

Virtual:
Tos to trefil. Já už jezdím na expe s více kolama.
No a mám to na tento Jeep jen pro parádu. Čili to co mám stačí a časem Braven.

Libore:
Až piskneš a pozveš mně, tak rád příjezdu. Pěkně z jara, fotky, naviják, pohoda a buřt.

Bahnu zdar
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

Ty PB co máš jsou širší, takže na zimu do sněhu proti boření budou lepší, Braveny zas maketovější a všichni hrozně chválí ten Alien compound a vlastnosti těch nových pneu (AT HC a Ironsajdy)...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

Na skejlovku se preci vybiraji gumy podle toho, jak to vypada, a ne podle vlastnosti :-D to vyplyne az pri jezdeni... Takze nejlepsi stridmej look = a mas nejhezci ciro.

A co ten intos? Byla tu zminka o tom tistenym, to bude asi o chlup vetsi, borec to ma na lexance jestli se nepletu. Tohle je o fous mensi, ne?
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

Míro znáš to, jednu sadu máš ze starého modelu, jednu si koupíš a jen za dobu stavby se objeví 2-3 lepší pneumatiky...
Interiér vypadá takto (to by tam napasovat jít mohlo, případně poprosit autora o drobnou úpravu):
Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

ano, lexanová karoserie je o fous menší. Já tam teď vrazil Proline interier na toto lexan boudu.
Mám to černý a za tmavým sklem, čili je to tak akorát pro mne. Je tam, není nic vidět. Hlavně, že bylo kam nalepit lekárničku (na palubní desku) Max dám Samsonite 1:10 do kufru na roletu. :-D

Ten 3D interior by asi byl možný, ale já to auto nemám jako origo SCX10/2. Mám jinde bakterii, trochu je to jinak.
Každopádně se to libí mně (tak jak to je) a to je nejdůležitější. :OK:
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

ja tiez nemam rad interiery. mam v mexe a ked zalozim karoseriu, tak ho zdviha 3mm do okien, proste hnus. keby som to chcel odstranit, tak musim mat dieru v podlahe
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

To je asi podle chuti každého soudruha, já mám zrovna interiérové období...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

jj, kazdy ma to svoje, to je akokeby si sa pytal, ze co je lepsie, ci Axik, Mex, Vaterra,RC4WD,HPI alebo TRX4. Ono je to tak. ak nemam zatmavene okna, tak interier by bodol. Tak ci onak, si uprimne povedzme. Je to hardtop a teda takmer vsetky veci mozu byt uskladnene vo vnutri, nie na streche a tak. Uz hocico rozumne prida na ten Jeep, tak to bude len krajsie.
Ci to bude v interiery alebo to tam vobec nebude, tak cisty zvonku jeep takmer nenajdes
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

..... tak jsem se pustil do malování rámů oken. Takovej oprcajtung jsem ještě nezažil. Ruka mi neujela a šmouha přes okno tam není.
No, ale je snad hotovo a teď už jen pár věcí a nechám to být. Čím míň, típ líp. Nebo, všeho moc škodí.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

nech toho malování Josef a pojd zajezdit.. btw doufam ze te uvidime v BB na zakonceni sezony hele :-p ;-)
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jeep do skal, bahna a písku, z Písku

haiso píše:nech toho malování Josef a pojd zajezdit.. btw doufam ze te uvidime v BB na zakonceni sezony hele :-p ;-)


Rosťo

mně to v tom sněhu nebaví. V neděli jsem musel odjet na Moravu, takže nic, ale jednou jo.
A 30/12? To už vůbec ne, budeme s dětma. Dnes jsme jezdili na bobech a byla š-vanda.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel

Zpět na „SCX10 II“