Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Mam zopar dotazov k MudRunnerovi :
1. je opraveny bug hmotnosti kolies vs hmotnosti auta vs tuhosti pruzenia ?
2. addony mozu prepisovat parametre auta ? Napr. snorchel zvysi brodivost, modifikovane turbo rychlost atd.
3. vylepsilo sa dynamicke riesenie Havok constraints (aby sa model netriasol a z nicoho nic nerozpadol) ? S tym potom suvisi aj spajanie objektov s radovo rozdielnymi hmotnostiami
4. je mozne kombinovat tereny - inymi slovami - mozem mat na jednej mape hlboky sneh (biely), pustny piesok (zlty)a aj hlboke bahno (hnede) ?
5. je mozne MudRunnera jazdit s volantom ?
6. je vylepseny damage model ? Nie raz sa mi stalo, ze som nabehol na malu haluzku a naskocilo nenormalne poskodenie, alebo iba trochu som poskocil a buuum - 100% poskodenia (nemyslim tym zabijak aut na mape River - vlna na asfaltke nedaleko od garaze za riekou, to bolo super, skoda, ze to dali prec)
7. opravili poskodzovanie diferakov
8. vratila sa celna vlna pri brodeni ?
9. narastla velkost map ?
10. je dostupny map / truck editor ?
11. su v hre poriesene moznosti inych nakladov, moznost vylozit klady a nechat ich niekde ako most, potom sa vratit pre novy naklad a tie prve klady zostanu na mieste ?
12. synchronizacia prostredia v MP - ja "znicim" strom, bude na mape chybat aj ostatnym hracom ? Ja niekde manualne zlozim klady - budu ich na tom mieste vidiet aj ostatni hraci ?
13. pribudli nove features, pre ktore sa to oplati kupit a zabudnut na ST160303+STPlus ?

Bod 13 je samozrejme zasadny.


Pisane na palube G-BOAC 18 kilometrov nad Atlantikom na linke London Heathrow - New York JFK

EDIT 13.12.2017 0500Z :
Tu https://ulozto.sk/!ZPFswN6eLUtk/mody-7z je ten archiv zdrojakov modov. Su tam .X, vsetky xml, stringy, textury, jednoducho komplet okrem .max modelov, tie uz nemam. Keby sa niekomu chcelo, mohol by skusit prerobit Phoenix 8x8 alebo Jamal 8x8, su to najpokrocilejsie modely s plne animovanym podvozkom a riadenim. Ci to MR vobec zvladne. Takisto su pouzite specialne addony vylepsujuce vlastnosti zakladneho auta - custom prevodovka, snorchel (Jamal), alebo specialna rally nadstavba s pridavnym motorom :mrgreen: V baliku je taktiez riadeny vlek na dlhe klady, povodna zidonova T813 s realnou palubovkou, animovanym volantom a vylepsenymi texturami v kabine. Je tam aj paskvil V3S postavena na nejakom dost starom modeli, opat s plne animovanym podvozkom, trialova verzia ma animovany hydraulicky posilovac riadenia. Takisto je v archive aj sranda menom Juggernaut, ktory povodne vznikol ako tech demo animovanych kardanov, tu ma specialne zaujima, ci by tie kardany fungovali v MR. V ST bola ich animacia uzasna, model ich ma 11, ked si dobre pamatam.
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

V12 píše:Mam zopar dotazov k MudRunnerovi :
1. je opraveny bug hmotnosti kolies vs hmotnosti auta vs tuhosti pruzenia ?
2. addony mozu prepisovat parametre auta ? Napr. snorchel zvysi brodivost, modifikovane turbo rychlost atd.
3. vylepsilo sa dynamicke riesenie Havok constraints (aby sa model netriasol a z nicoho nic nerozpadol) ? S tym potom suvisi aj spajanie objektov s radovo rozdielnymi hmotnostiami
4. je mozne kombinovat tereny - inymi slovami - mozem mat na jednej mape hlboky sneh (biely), pustny piesok (zlty)a aj hlboke bahno (hnede) ?
5. je mozne MudRunnera jazdit s volantom ?
6. je vylepseny damage model ? Nie raz sa mi stalo, ze som nabehol na malu haluzku a naskocilo nenormalne poskodenie, alebo iba trochu som poskocil a buuum - 100% poskodenia (nemyslim tym zabijak aut na mape River - vlna na asfaltke nedaleko od garaze za riekou, to bolo super, skoda, ze to dali prec)
7. opravili poskodzovanie diferakov
8. vratila sa celna vlna pri brodeni ?
9. narastla velkost map ?
10. je dostupny map / truck editor ?
11. su v hre poriesene moznosti inych nakladov, moznost vylozit klady a nechat ich niekde ako most, potom sa vratit pre novy naklad a tie prve klady zostanu na mieste ?
12. synchronizacia prostredia v MP - ja "znicim" strom, bude na mape chybat aj ostatnym hracom ? Ja niekde manualne zlozim klady - budu ich na tom mieste vidiet aj ostatni hraci ?
13. pribudli nove features, pre ktore sa to oplati kupit a zabudnut na ST160303+STPlus ?

Bod 13 je samozrejme zasadny.


Pisane na palube G-BOAC 18 kilometrov nad Atlantikom na linke London Heathrow - New York JFK

EDIT 13.12.2017 0500Z :
Tu https://ulozto.sk/!ZPFswN6eLUtk/mody-7z je ten archiv zdrojakov modov. Su tam .X, vsetky xml, stringy, textury, jednoducho komplet okrem .max modelov, tie uz nemam. Keby sa niekomu chcelo, mohol by skusit prerobit Phoenix 8x8 alebo Jamal 8x8, su to najpokrocilejsie modely s plne animovanym podvozkom a riadenim. Ci to MR vobec zvladne. Takisto su pouzite specialne addony vylepsujuce vlastnosti zakladneho auta - custom prevodovka, snorchel (Jamal), alebo specialna rally nadstavba s pridavnym motorom :mrgreen: V baliku je taktiez riadeny vlek na dlhe klady, povodna zidonova T813 s realnou palubovkou, animovanym volantom a vylepsenymi texturami v kabine. Je tam aj paskvil V3S postavena na nejakom dost starom modeli, opat s plne animovanym podvozkom, trialova verzia ma animovany hydraulicky posilovac riadenia. Takisto je v archive aj sranda menom Juggernaut, ktory povodne vznikol ako tech demo animovanych kardanov, tu ma specialne zaujima, ci by tie kardany fungovali v MR. V ST bola ich animacia uzasna, model ich ma 11, ked si dobre pamatam.

Zkusil jsem jen rozjet V3S, kardany se točí, spojovačka se hýbe jen pohled zevnitř je trochu smutný, nemáš k tomu ten původní zelený vojenský vzhled, jak ti ji steam vyhodil? Dávam přes JSGME tak mi steam je u šumáku. :-)

[youtube]G0cDtRNqIK4[/youtube]

Na volant se dá jezdit, pokud si dáš místo univerzální palubky hry nějaký jiný skin tak i k něčemu. tlakoměr klesá a teplota stoupá při postupném ničení, palivoměr taky funguje jen tachometr a otáčkoměr nejsou úplně sladěné s reálem. Jezdil jsem na volant i předtím mám Logitech G27, ale teď to jde líp, dobré i vyklánění z okna při couvání, jen je škoda že stále nemají funkční zrcátka :-( , čelní vlna se vrátila, stopa se vrátila ale pouze dva druhy, šípák a silniční, dá se s ním pracovat na šířku, lepší bahno a voda, jinak vnější kamera stále na prd.
lukino343
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: 15.12.2015 18:11

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

zidon hod ich prosim ta na steam..
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

korvetak :
Bohuzial tu V3S nemam. Vsetko, co mam je v tom baliku.
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2398
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

lukino343 píše:zidon hod ich prosim ta na steam..


Prosim co jako mam kam hazet? ;) :D

korvetak: Super prace! Uploadnes to sam nebo mi posles soubory a dam to tam ja? Mas o tom nejake info? ( kdo k tomu modu co a jak delal? - vypada to jako ta ma stara predelavka co pak upravoval V12?? )
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

zidon155 píše:
lukino343 píše:zidon hod ich prosim ta na steam..


Prosim co jako mam kam hazet? ;) :D

korvetak: Super prace! Uploadnes to sam nebo mi posles soubory a dam to tam ja? Mas o tom nejake info? ( kdo k tomu modu co a jak delal? - vypada to jako ta ma stara predelavka co pak upravoval V12?? )

To je ta V12 z balíčku co dal sem ke stažení, já ji jen změnil xml. kol a malinko upravil v xml. usazení kol a dal přes JSGME do hry. Když si ten balíček stáhneš tak tam je.
u xml. kol

normálně má např. toto:

<TruckWheel
Friction="Offroad"
Mass="Heavy"
Mesh="wheels/praga_ttwheel"
Softness="Stiff"
Tracks="offroad"
Radius="0.5"
Width="0.35"
/>

a když to přepíšeš takto:

<TruckWheel
Mesh="wheels/praga_ttwheel"
Radius="0.53"
TracksTexture="offroad"
Width="0.28"
Mass="300"
>
<WheelSoftness RadiusOffset="0.025" SoftForceScale="0.24" />
<WheelFriction BodyFriction="1.0" SubstanceFriction="1.2" />
</TruckWheel>

tak máš jedny kola ok a v xml. auta změníš jen

Type="praga_ttwheel"

místo

DefaultWheelType="praga_ttwheel"

A už to jezdí. Pak ještě upravit posaz řidiče a vyřešíno. Jak se tam dává palobka jsem zatím nezkoumal.

<Driver Pos="(1.329; 1.432; 0.497)" SteeringWheelPos="(1.89; 1.894; 0.549)" />

a pohled z kabiny

<Camera ParentFrame="chel_cdt">
<Cockpit
_template="Default"
ControlsDiffuse="g(62; 64; 59)"
ViewPos="(1.5; 2.2; 0.54)"
WindshieldDiffuseTexture="trucks/kraz255_glass__d_a.tga"
/>
</Camera>

Na Worschop to dávat neumím tak jsem si ji upravuji na JSGME, takže pokud ji tam dáš dobře, mě se jen ta stará zelená víc zamlouvá, tu ale už jednou vyhodily tak by ji asi vyhodily znova.

Pokud chceš tak to sem hodím ale nic víc jsem s tím nedělal.

edit: Je to verze pro JSGME, navíc má v sobě config.xml, aktivuje se s tím.

https://www.ulozto.cz/!0usfZBYDZ5mT/pra ... -v12-2-zip
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

zidon :
Ano, je to Tvoja stara praca, len s prerobenou plne animovanou prednou napravou.
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Ještě jsem prohnal "Godzilu", ta žere i trávu okolo silnice. Jedno fouknutí výfukem a lítají i malé stromky. :-D :-D :-D Jen na kardany ta fajn kamera nejde ohnout. :-p
[youtube]w2stdHjdf34[/youtube]
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Diky za test mojho domaceho mazlicka Godzily, som rad, ze to podla vsetkeho funguje. Pustal som si to video niekolkokrat, pri pohlade zboku sa zda, ze kardany sa pohybuju tak, ako maju. V starom ST boli kricky voci vyfukom imunne, tu je to na ne zbran hromadneho nicenia. Dostalo ma to, ako lietali :-D Ked som si dobre vsimol, aj volant sa toci. Ohladom prave volantu mam tiez jeden dotaz - ked nim tocis na mieste, ide motor do otacok ? V definicii modelu je pouzite nieco ako nosound constraint (vec STPlus), bolo dost nerealisticke, ked motor pri stati na mieste a vytoceni kolies vyplul oblak dymu...
Skus prosim Ta este Jamal 8x8 s rally nadstavbou s pridavnym motorom, ci to pojde rychlejsie, ako bez nej. Takisto by bolo dobre otestovat, ci snorchely vylepsia brodivost. Potom Phoenix ma jednu specialitu - alternativnu 10 stupnovu prevodovku, pokial sa nemylim, je oznacena ako Norgren Semi A/T, uz sa nepamatam. Moznost addonmi prepisovat zakladne vlastnosti auta bola v ST vecou localhostovej nadstavby SpintiresPlus, ta okrem ineho pridala aj specialne constraints umoznujuce vytvorit velmi realisitcke pasy. S tym som sa ale ja nezaoberal, na to boli ini majstri.
Vopred diky.
Uživatelský avatar
Sodoma
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 14.08.2017 20:06

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Godzila bude na Hardcore dost nepoužitelná v ternénu, ne?
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Preco myslis ? S pridavnymi nadrzami toho zvladne docela dost. Okrem toho je to naozaj masivny stroj, ta spotreba tam proste musi byt, kedze naraz vezies 8 bodov. Inak by to malo iba vyhody a nebolo by to dobre vybalancovane. Nieco za nieco :twisted:
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

V12 píše:Preco myslis ? S pridavnymi nadrzami toho zvladne docela dost. Okrem toho je to naozaj masivny stroj, ta spotreba tam proste musi byt, kedze naraz vezies 8 bodov. Inak by to malo iba vyhody a nebolo by to dobre vybalancovane. Nieco za nieco :twisted:

V Hardcoru u MudRunnera tahají s uzavřenými diferáky jen 2 zadní nápravy, ostatní nápravy uzávěrku nemají a to ani mezinápravovou, takže u T813 hrabe v předu jen jedno kolo, u Godzily uzavřeš poslední dvě, zbytek se točí když nemá odpor jinak hrabe jen jedno kolo ze tří předních náprav a když se chceš vytáhnout tak menší stromky lupou jak párátka a s autem to ani nehne.
[youtube]LE4JFGEwZiI[/youtube]
Volant se točí, otáčky motoru při zatáčení nestoupají, ale něco je špatně Vasil jen řadí a s volantem točit nechce. :-(
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Hmm, MR potom potrebuje inu definiciu diferencialov. Toto nie je len tak. Chcelo by to dokumentaciu a v nej pozriet, ako to ponastavovat. Vsak uz nieco vymyslite.
Uživatelský avatar
Sodoma
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 14.08.2017 20:06

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Toto je bohužel v MR nová "fičura" HC režimu - mám obavu, že to bude zakódováno někde hlouběji ve hře a moder s přístupem ke svým XML s tím nic nenadělá.
Snažim se za zrušení lobovat na všech kanálech, bohužel, s Fokusákama je to trošku jak diskuse s černou dírou...
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Ked je to zasite v HC rezime, je naozaj problem, s ktorym moder nic nenarobi.
Nerozumiem Tvojej vete o Fokusakoch.

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“