7jirka7
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.02.2018 18:38

Re: Servo trx-4

Ahoj, chtěl by jsem se zeptat. Koupil jsem před pár dny Trx-4, a asi po třech hodinách přestalo nejspíše fungovat servo řízení. Vůbec nereaguje. Jezdil jsem pouze po rovině a v lese po cestách, prostě jsem ho zajížděl. Kola jsem neblokoval ve velkém terénu takže to v žádné velké zátěži nebylo. Jen jestli nevíte proč tak najednou asi odešlo a co s tím. Předpokládám, že reklamaci mi neuznají. Předem díky
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Servo trx-4

co jsem četl tak je to normální, mě zatím neodešlo servo, ale páka. doporučuji rovnou koupit servo 20 kg voděodolné a hliníkovou páku a hlavně externí bec
Uživatelský avatar
Zbynoor
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 11.02.2018 22:30
Bydliště: Brno

Re: Servo trx-4

A odeslo ti? Ses si jistej? Vydava nejakej zvuk?
TRX4 v prubeznem tuningu ;)
7jirka7
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.02.2018 18:38

Re: Servo trx-4

Právě že jsem zastavil a skoro hned zase rozjel, ale už to prostě nezatáčelo. Ať zatáčím jak chci tak servo prostě nereaguje ani nevydává žádný zvuk. Jinak všechno okolo funguje úplně v pohodě.
Uživatelský avatar
Zbynoor
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 11.02.2018 22:30
Bydliště: Brno

Re: Servo trx-4

Hm tak to je divny, me dost rychle odesla paka rizeni, pac je z plastu, tohle by skoro mohlo byt na reklamaci, otazkou je jestli ti odeslo servo nebo BEC ci neco jineho, zalezi jak jsi zkuseny se v tom pohrabat a vyzkouset, ja jako elektrotechnik bych zkusil par veci nez bych reklamoval a zjistil co to presne je, ale takle od stolu tezko poradim. Chapu ze jestli mas TRXko nekde z eshopu tak se ti ho nechce zase balit a posilat zpet. Na druhou stranu vetsina svorne tvrdi ze driv nebo pozdej odejde ci je dobre ho rovnou vymenit. Ale pokud ti odeslo neco jineho tak by to byla zbytecna cesta. Taky to muze byt nejaka prkotina... nejlepe se spojit s nekym kdo se trochu vyzna a zkusi par veci ...
TRX4 v prubeznem tuningu ;)
7jirka7
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.02.2018 18:38

Re: Servo trx-4

Tak já jsem sylnoproudař, tuty drobotiny moc nedávám. Přesně tak mám ho z eshopu, opravdu se mi to nechce někam posílat. Je to můj první větší model, takže úplně se v tom nevyznám. Holt to odnesu někomu kdo se v tom vyzná. Trošku zklamání hned na začátku, ale co se dá dělat. Prostě je mi divný že z ničeho nic přestalo fungovat. Vše kromě řízené maká, zkusím rozebrat a uvidím co dál. Moc díky
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Servo trx-4

píše že vše ostatní funguje. jako test se nechá servo zapojit třeba místo serva řazení
Uživatelský avatar
Zbynoor
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 11.02.2018 22:30
Bydliště: Brno

Re: Servo trx-4

jj jako zakladni test by se dalo, ja bych teda pred tim meril, nez si spalit treba vadnym servem dalsi kanal v primaci, ale i tak pokud je mrkev tak je to na vymenu, otazkou cim to a pak prave ta reklamace, no neni to nic zavidenihodneho...
TRX4 v prubeznem tuningu ;)
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Servo trx-4

pokud je to opravdu servo tak nic jiného nespálíš, prostě nebude fungovat. na reklamaci bych se rovnou vybodl, protože když jí uznají tak ti pošlou to samé servo. a vzhledem k tomu jak hromadně umírají v prodaných autech, odejde zase. takto to uděláš 2x 3x a pak stejně koupíš kvalitnější.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Slušné 20 kg servo koupíš za slušné peníze i u nás ( třeba toto: https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 16sec-20kg
nebo https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 16sec-20kg ) a pochopitelně i lepší a dražší.
Kovová páka je k mání třeba tady: https://www.wish.com/search/TRX-4#cid=5 ... 26275873e3
Doporučuji koupit ( nebo si vyrobit ) páku pro vypínání regulátoru.
https://www.wish.com/search/TRX-4#cid=5 ... 3f1f89dd62
7jirka7
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.02.2018 18:38

Re: Servo trx-4

To jsem si říkal taky, že i kdyby reklamaci uznali tak tam dají zase to samé a to opravdu nemá smysl. Tak zkusím zajít za někym kdo se v tom vyzná a uvidím co mi řekne. Díky moc za rady. Rozhodně koupím lepší servo a i ten externí bek.
7jirka7
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.02.2018 18:38

Re: Servo trx-4

Tak jsem dal na radu vincenta přepojil jsem servo řízení se servem řazení, a na zatáčení servo řazení krásně fungovalo. řadil jsem na ovladači a řízení nereagovalo. Tudíž předpokládám že to servo řízení je opravdu kaput. Teď je v autě servo Traxxas 2075X. Chci koupit už nějaké opravdu kvalitní na cenně až tolik nezáleží, jestli by jste mi nějaké doporučili. A jak je to s tím ex. bekem? Dnes jsem byl v servisu a ptal jsem se ho na to, říkal že to fakt bejt nemusí, že mi stačí jenom koupit lepší servo. Jak jsem psal je to můj první větší model, tak se v tom zase úplně nevyznám. Díky
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Servo trx-4

BEC v regulátoru napájí přijímač a ostatní serva, papírově je schopen dát tuším 1A, silnější servo samo potřebuje tak min. 1,5A, spíš ale 2 až 3A. Vestavěný BEC tedy není schopen plnohodnotně napájet ani jedno silné servo...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
rx113
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 10.01.2018 19:12
Bydliště: Olomouc

Re: Servo trx-4

Takže, když si chci pořídit combo se střídavým motorem a regulátorem, který zvládne 3A, tak nemusím při výměně serva na řízení dávat externí BEC? Chápu to dobře?
Díky
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Servo trx-4

3A je pochopitelně lepší než 1A, 5-6V servo s tahem kolem 18-20kg by mohlo fungovat obstojně. Je tam několik neznámých, jako vydrží BEC dávat opravdu 3A, kolik odeberou serva uzávěrek, nebo kolik reálně proteče přes kontakty v přijímači, příp. budeš přidávat osvětlení nebo naviják atd.? Externí BEC pro opravdu silné servo je lepší řešení, nicméně vestavěný s vhodným servem můžeš zkusit, je možné, že to bude vyhovovat...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Traxxas TRX4“