Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Tomu asi není co vytknout ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Tak problém s trhajícím servem se dost protáhnul a hlavně prodražil.

První jsem vyměnil servo, trhalo stejně - tak jsem přenapájel BEC, trhalo pořád. Tou dobou dorazila z PRCu nová vysílačka,... vyměnil jsem - přestalo to dělat! Jenže to bych nesměl být trotl :-( Po deseti minutách v lese jsem zjistil, že jsem si někdy v průběhu programování nastavil na réglu tréninkový mód - samozřejmě se s výkonem vrátilo i trhání. Následovala výměna ESC, už to konečně vypadá v cajku, ale musím to prubnout v terénu.

Ale... protože jsem měl při čekání na nový régl spoustu času a tak trochu roupy, jal jsem se patinovat :-)

Pán v obchodě mi doporučil použít modelářský washe, je to perfektně inertní barva, drží kde má držet a když není někde žádoucí, nechá se smít. A když se nenechá, WéDéčko jí přemluví ;)
Těch pár škrábanců a otluků jsem sfouknul obyč hliníkovou akrylkou a pak to celý zafixoval další vrstvou Tamijáckýho matu.
Maximální spokojenost s výsledkem :tleskam:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Objednanou fólii na okna ti žlutí umpalumpové nejspíš ztratili, takže mě asi čeká interiér... :-[
Naposledy upravil(a) Bobby B dne 03.04.2018 17:23, celkem upraveno 1 x.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobův TRAXX

No vida. Nazivo to bude urcite jako zivy.

A do interieru patri volant a pajdulak, ne svacinova krabicka, to se davno vi :FINE: jen smele do nej



Rekl bych, ze regl, vysilajda s prijimacem a servo budou v jine sestave na jinem modelu fungovat bez problemu :-D :FINE:
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Všechno je jinak! Od posledního příspěvku jsem překopal tunu věcí :-[

Obrázek

IROKy se sice rádi s kamením, ale mokrý orťácký marast jim vůbec nedělal dobře. Zimním obutím budiž BFGoodrich Krawler od Pro-Line :OK: Agresivní vzorek, super směs a rozumná cena. Akorát vložky dost rapidně degradují.

Dopátral jsem se, že 540ky motory jsou jedno velké no-go. Samozřejmě až po tom co jsem podpálil nebohého Saturna... Takže se zpátky nastěhoval původní Titan a už odmítám řešit co má jaké proudy a co se točí na kterou stranu...

Místo kratších Gmade tlumičů jsem sáhnul po 90mm Desert Lizardech od YeahRacing. Za mne perfektní tlumiče za bezkonkurenční cenu. Akorát je zrovna neměli v oranžové :-D

Rampa dostala home-made kšiltík, aby tolik nedráždila světloplaché kolegy řidiče.

Poslední novou fíčurou jsou majáčky, ty tomu prostě chyběli. Čína za pár korun z eBaye a kolik radosti to udělá.

Mezitím elektronika lítá zleva doprava po celém modelu.

---

A z toho co mi tu zbylo jsem Defovi postavil kamaráda ;)

Obrázek

Chtěl jsem něco diametrálně odlišného, co nezrujnuje rodinný rozpočet a pokud možno "bezúdržbového". Zbytek byl pod taktovkou naší dvorní fotografky :)

Volba padla na maličké MST CMX. Oproti krabicové verzi dostala Toyka jen kovová převodová kola, kuličková ložiska a železné Gmade beadlocky.

V předu bylo třeba šeklů, takže původní nárazník se přestěhoval dozadu a nahradil ho ten z velkého CFX-W. Pasuje bez úprav. Rock-slidery ze stejného modelu bylo třeba akorát zkrátit.

Obrázek
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobův TRAXX

Pecka :FINE:

Musis si pohrat s nejakym oddelenim dilu karoserie, jako na oranzovym je to proste barevnej flek :-D
Ale hezky. Jednoduchy - a hezky
tobi
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 20.10.2017 13:42

Re: Bobův TRAXX

Tomu kiwi to s pomerančem moc sluší! Dnes viděno na živo a moc se mi zamlouvá. Pravdou je že zrovna tomuhle autu nějaká sešlost věkem nebo jiné doladění dost prospěje. Obzvlášť když fotografka dělá tak heské snímky:FINE: Se vyloupne :YOP:
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Ne všechno musí bejt volezlý kluci :D Beru to jako Toyku po renovaci, nebo resto-modu ;) Odpružení nesedí předloze a barevnost rozhodně není tovární. A jak jsem psal, není to na mě ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
tobi
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 20.10.2017 13:42

Re: Bobův TRAXX

Jasně, je to super i takhle. Já to mít jsem spokojenej, vdyť to čím jezdíme jsou netvoři ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobův TRAXX

Jeden vzdalenej znamej vybiral motorku. Ze teda bavoraka, tehda frcelo 1150, vybral verzi cestovni s mnoha kapotami. A buchta at mu vybere barvu.
Hosi, voe, bavoraka koupil ruzovyho (hodne vysisovana cervena), prestal jezdit na srazy (no byl to vul, zadna skoda) a este ted mu musi zvonit v uchu, jak ho vzpominam :FINE:

Obrázek
Ilustracni foto (tadle je malo ruzova)


Mas to pekny :FINE:
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Chápu, díky za varování Míro :D Neboj, do Defendra si kecat nenechám :D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

KONEČNĚ mám interiér, sice dost spartánský, ale všechno je lepší než změť kabelů.

Je to jen kus lexanu původně určený pro Cherokeeho za asi sto padesát korun z eBaye. Stačilo odřezat asi půlku materiálu, zbytek promasírovat s fénem v ruce a vešel se nakonec docela snadno ;)
Z venku jsem na tom nejdřív dojel všechny možný barvy na lexan co mi tu zbyly, jen abych vytvořil nějaký základ a pak tu strakatost vzal vojenskou šedou na abs, vyšlo to hezky matný a zatím to drží.
Není to vrchol modelařiny, ale aspoň už není vidět skrz a hlavně to nepřidalo další kilo k už takhle těžký boudě ;)

Obrázek

Obrázek

Pak tu byl takový pokus o humor, nejdřív mi to přišlo správně kousavý, ale nějak mě to rychle přestalo bavit, takže to šlo zase dolů :-p

Obrázek

Dokopal jsem se k tomu objednat nový držák rezervy, takže se dozadu vrátila společně s kanistry, hever zakrývající zadní světla jsem nedokázal překousnout, tak zatím provizorně čeká na střeše na patinovací kůru. Dorazily taky nějaký další cetky z Číny, takže mám teď zástěrky a v pořadí už asi pátý maketový naviják, tenhle se ale narozdíl od ostatních vejde no nárazníku :) (nebudu lhát, okoukal jsem ho tady na fóru).

Obrázek

Co je ale nejdůležitější, za tím maketovým zmetkem, je konečně funkční špulka, takže se už taky můžu tahat do nesmyslných míst :tleskam:
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Jeden Traxxas mi k životu evidentně nestačí :D

Z fotek to na Defíkovi není vidět, ale postupem času se z něj stala těžká váha a přestože jsem s jeho výkony "v krajině" naprosto spokojený, na bitevním poli všech možných soutěží byl prostě nepatřičný. Třeba takové zástěrky jsou sice moc hezká věc, jenže na trati hladí každou druhou branku :D Navíc si Def vyvinul zlozvyk vzdát se jedné, nebo druhé uzávěry těsně před závody nezávisle na množství péče. A ukázalo se, že jsem asi příliš soutěživý typ a že jsem ochotný vyhodit nemalé finance za "to samé v bledě modré", resp. v jak psí kule lesknoucí se červené.

Obrázek

Bouda je taková jaká je a prozatím poslouží.

Obrázek

Na Defovi jsem si spoustu věcí vyzkoušel a se Sportem šel na jistotu. Ověřená elektronika i hardware. Stejná kola, stejné tlumiče, stejné triky.
Třešinkou jsou Hyraxy v predátoří směsi, absolutně nezastavitelná guma.

Obrázek

Co šlo nemít, nemám. Bez uzávěr, bez dvoukvaltu, bez navijáku a bez změti kabelů ke světlům. Lehká, neprůstřelná, účelová věc :)
A tentokrát, místo přidávání váhy, jsem jen přesouval. Výsledkem je rozumných tři a půl kila. Spokojenost.

Obrázek

Vlastně jsem to po vyndání z bedny ani nezapnul. Třeba to vůbec nebude fungovat, jak si celou dobu představuju :D
První zkouškou si sporťák projde snad už tuhle sobotu a jestli neprokáže předpokládané schopnosti, skončí jako atrakce pro potápěče na dně lomu :)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Bobův TRAXX

Pro ty gumy bych tam skocil

jinak at to lezi na dne


... takze takovej axik jednicka je v mnoha smerech dal :-D :FINE: dobra volba poslednich 10 let
Tak jsem zvedav na to soutezeni. Kde jsou ty casy co velikost CC01 byla na souteze ideal :FINE:
Nj nj
Takze ty mas dve auta a pani jedno
Bude stvrty? V blede modre?
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

Tak menší model by určitě dával větší smysl, ale zas nejezdíme nic hard-core ortodoxního ;)
A k MST mám velkou spoustu výhrad, druhý už bych doma nesnesl.
Nechystám se reprezentovat republiku, na ten náš ležérní triálek to stačí až kam :D

Čtvrtou hračku aktuálně neplánuju. Časem asi začnu potřebovat nějakou skejlovku s pořádnou pevnou kastlí, ale zatím mě to nebere ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Bobův TRAXX

S velkou radostí hlásím, že si sportík zasloužil cestu domů z lomu :FINE:

Obrázek

Je to nezastavitelný, rozjezdy sametový, brzda v neutrálu drží a celé je to neskutečně předvídatelné. Na kamení hotový kamzík :)
Třeba se akorát zbavit širokých nárazníků, ale to počká až na novou boudu.

Měl jsem na místě přímé srovnání s druhým Sportem ve "výchozí specifikaci" na podobných gumách a můžu se poplácat po zádech, úpravy nevyšly vniveč.
Def byl sice také schopný stejnou trasu projet, jenže jeho těžká váha a železné "rydlo" vpředu mělo za následek že trať vypadala po jeho průjezdu úplně jinak :-D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/

Zpět na „Traxxas TRX4“