Majkro
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 19.01.2017 15:41
Bydliště: Ostrava - Poruba

Pro-line Hyrax vlozky

Zdravim vsechny ,

mam dotaz ohledne vlozek do kol,pouzivam na Vaterre pneu Pro-line Hyrax s origo vlozkama,ale vlozky jsou nic moc,nemate nekdo zkusenost s vlozkama od Pro-line:

jednovrstve: http://www.pvmodel.cz/produkt/1.9-penno ... ks.-u84865

dvouvrstve: http://www.pvmodel.cz/produkt/1.9-dvou- ... ks.-u84866

Vaterra se zastavi na vaze cca 3Kg.

Moc dekuji Michal
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Pro-line Hyrax vlozky

Ahoj, ty dvouvrstvý mám na Ascendru a musím říct, že lepší jsem neměl a to jsem jich pár vyzkoušel..... Moje auto je trochu otylejší cca. 3,3-4 kg a měl jsem je jak v Hyraxech, tak aktuálně ve Vodočkách.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pro-line Hyrax vlozky

Ten modrej material je neuveritelne odolnej. Obyc molitan jsem v shortu roztrhal driv nez sjel pneu, tady ten proLine drzi tvar voda nevoda, otacky neotacky.
Jen je dost tuhy, takze pokud nemas 5 kg tak to asi resi ty dvouvrstvy.

Nebo muzes za polovic koupit vsechny 4 od Martina Poschlu. Taky ti to udela na vahu auta. Ale bude to jen molitan a ne tady ten kosmickej modrej material.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Pro-line Hyrax vlozky

S kosmickým modrým materiálem EVA (etylenvinylacetát) už jsme se snažili laborovat.
Na základě požadavků od Josefa z Písku a pár rad od Rauna jsem se pokoušel o vložky právě z tohoto matroše konkrétně pro Woodoo. Bohužel jeho dostupnost u nás v dostatečném formátu je limitující (dva měsíce jsem čekal než mi ho dodaly, pravda byli mezitím Vánoce a svátky, ale i tak) a cena pouhého materiálu na jednu sadu 4ks se dostane takřka na čtyři stovky!
Největší průšvih ale zůstává v problematické obrobitelnosti EVA. Je s tím hrozně práce a výsledek prozatím dosti neuspokojivý. Vzhledem ke skutečnosti že vložka zůstane ve finále stále velmi tvrdá, takřka nepoužitelná pro jízdu v našem středoevropském terénu...

Jinými slovy, materiál za několik stovek na který jsem nesmírně dlouho čekal jsem všechen zku--il na marných pokusech o dosažení byť jen trochu uspokojivého prototipu a tudíž byl vývoj pozastaven
:-D
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Pro-line Hyrax vlozky

No, myslím, že obecně v těchto končinách mají jezdci raději hooodně měkká kola než je zdrávo, ale to je samozřejmě věc vkusu a osobních zkušeností. Ještě k té modré EVĚ, dostal jsem je s nízkoprofilovými badlandy na shorty, jezdím je na Twin hammeru do rychla. Říkal jsem si, že přece nebudu skákat na pukách, dal jsem tam molitany, pojezdil, pak ty modré puky a ty už tam zůstanou, nějak to ti prolajňáci mají prostě vychytaný :-)
Majkro
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 19.01.2017 15:41
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Pro-line Hyrax vlozky

diky vsem za rady taky jsem se priklanel k tem dvouvrstvym vlozkam,jen sem nemel v okoli nikoho kdo by mel ty jednovrstve :)

Zpět na „Kola a pneu“