wilima
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 25.04.2018 14:46

CC-01 nebo MST CMX RTR

Ahoj, vím, že podobná témata se řeší pořád, ale zajimalo by mě pár konkrétních informací. Aktuálně jsem proiteroval ke dvoum řešením CC-01 nebo MST CMX RTR. Plán je takový, že chceme s přítelkyní začit trailovat/expedicovat tady po okolí. Z toho důvodu bychom měli koupit dvě auta stejná, ať se jeden z nás nenudí náročností terénu. Priorita je v podstatě na nějakem scale looku více než na průchodností terénem, nebo jak se tomu česky říká :) Rovněž v tom nechceme utopit nějak velké peníze (minimálně jednorázově), takže to MST je takový strop. Zkušenost s RC auty nějakou mám, ale krom nabíječky mi nezbylo nic.

Takže k čemu jsem došel:

CC-01:
1) Za peníze RTR MST setu můžu mít podvozek, kuličková ložiska, 9kg (železné převody, Absima) servo, 3 kanál slušnější RC (Absima), 96mm kola (čína), 55T motor když na to dojde a vlastní lexan kastli dle výběru.
2) CC je více univerzální podvozek, pojede lépe na rovném povrchu, stačí vyměnit kola a odemčít diffy.
3) Rád vyrábím věci, libí se mi aspekt hackovani CCčka, mám přístup k 3D tiskárně a dílně
4) Velká komunita a hodné návodů
5) Zadní 4link je špatnej ale jak jsem našel jde dát jednoduše dohromady (http://dusoft.rajce.idnes.cz/4-Link_-_CC-01_MOD/)
6) Vůle v zadní nápravě byla myslím řešena podložkama nebo nějakejma spacerama co sem někde viděl.

CC-01 otázky:
7) Jsem schopný zamčít přední diff bez koupi náhradních dílů? Můžu použít kolečko ze zadního diffu potom co ho zamču, abych ho vložil do předního diffu a tím ho zavřel?
8) Jak dlouho to cca pojede expediční rychlostí na 7.2 3600 NiMH baterku?
9) Fakt je to řízení tak strašný? Nemyslím teď crawling, našel jsem nějaky mody na zvětšení rejdu bez řezání

MST:
1) Vypadá to, že to je super crawler, tak o třídu vejš než CC bez hacku, ale určitě to bude méně univerzální podvozek než CC
2) Super rejd a řízení obecně
3) Dostupnost všeho tady v Čr není zatím nějak uchvatna, nevím jestli seženu vůbec to RTRko
4) Musel bych zůstat s RTR rádiem (myslím, že to je 3kanál, aspon tak) a stock servem (7kg, železné převody), takže počítám, že to smrdí další investicí

MST otázky:
5) Jak moc je limitujicí fixní diff lock na všech nápravách? Jak moc se to pozná mimo terén?

Za jakékoli poznatky budu rád, vypadá to, že lidi CC-01 buď milují, nebo nesnáší.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

wilima píše:Ahoj, vím, že podobná témata se řeší pořád, ale zajimalo by mě pár konkrétních informací. Aktuálně jsem proiteroval ke dvoum řešením CC-01 nebo MST CMX RTR. Plán je takový, že chceme s přítelkyní začit trailovat/expedicovat tady po okolí. Z toho důvodu bychom měli koupit dvě auta stejná, ať se jeden z nás nenudí náročností terénu. Priorita je v podstatě na nějakem scale looku více než na průchodností terénem, nebo jak se tomu česky říká :) Rovněž v tom nechceme utopit nějak velké peníze (minimálně jednorázově), takže to MST je takový strop. Zkušenost s RC auty nějakou mám, ale krom nabíječky mi nezbylo nic.

Takže k čemu jsem došel:

CC-01:
1) Za peníze RTR MST setu můžu mít podvozek, kuličková ložiska, 9kg (železné převody, Absima) servo, 3 kanál slušnější RC (Absima), 96mm kola (čína), 55T motor když na to dojde a vlastní lexan kastli dle výběru.
2) CC je více univerzální podvozek, pojede lépe na rovném povrchu, stačí vyměnit kola a odemčít diffy.
3) Rád vyrábím věci, libí se mi aspekt hackovani CCčka, mám přístup k 3D tiskárně a dílně
4) Velká komunita a hodné návodů
5) Zadní 4link je špatnej ale jak jsem našel jde dát jednoduše dohromady (http://dusoft.rajce.idnes.cz/4-Link_-_CC-01_MOD/)
6) Vůle v zadní nápravě byla myslím řešena podložkama nebo nějakejma spacerama co sem někde viděl.

CC-01 otázky:
7) Jsem schopný zamčít přední diff bez koupi náhradních dílů? Můžu použít kolečko ze zadního diffu potom co ho zamču, abych ho vložil do předního diffu a tím ho zavřel?
8) Jak dlouho to cca pojede expediční rychlostí na 7.2 3600 NiMH baterku?
9) Fakt je to řízení tak strašný? Nemyslím teď crawling, našel jsem nějaky mody na zvětšení rejdu bez řezání

MST:
1) Vypadá to, že to je super crawler, tak o třídu vejš než CC bez hacku, ale určitě to bude méně univerzální podvozek než CC
2) Super rejd a řízení obecně
3) Dostupnost všeho tady v Čr není zatím nějak uchvatna, nevím jestli seženu vůbec to RTRko
4) Musel bych zůstat s RTR rádiem (myslím, že to je 3kanál, aspon tak) a stock servem (7kg, železné převody), takže počítám, že to smrdí další investicí

MST otázky:
5) Jak moc je limitujicí fixní diff lock na všech nápravách? Jak moc se to pozná mimo terén?

Za jakékoli poznatky budu rád, vypadá to, že lidi CC-01 buď milují, nebo nesnáší.

Ahoj, MST jsem nikdy neměl, proto ti odpovím pouze k CC-01 Bez zamčených diffů si v terénu nezajezdíš s ničím. Na hladkém povrchu to hůře zatáčí, ale při expedičních rychlostech to není takový problém.
Osobně na zamčení náprav doporučuji koupit dílky k tomu určené, nestojí svět. Někdo to dělal třeba i tavkou.
Předělat zadní 4 link je snadné.
Řízení je mizerné, bez předělání spokojenej nebudeš. Je tam moc komponentů přes které jde tah od serva, než se dostane tam kam má. Neustále ti bude auto táhnout někam na stranu. Hliníkový tuning je k ničemu.
Já jsme nejvíc bojoval s přeskakujícími převody u Kardanu.
To se mi nepovedlo vyřešit ani při prošroubování obalu převodovky skrz.
Hodně často jsem měnil pastorek na motoru a první plastové kolo převodovky.
Myslím, že v dnešní době jsou Nimh přežitkem, rozhodně bych se soustředil na Li-pol.
Rada na závěr: nenech se zlákat nízkou počáteční cenou a jestli si šťoura, kup si model v KITu, ať si jej postavíš a osaháš si co kde je.
CC-01 není špatné auto a dodnes na něj vzpomínám. Bohužel je to však podvozek, co se za 20let existence nikam neposunul.
To co se nyní může zdát jako dobrá investice, může být po úpravách drahou pokladničkou a třeba stejně nedosáhneš jízdních vlastností MST.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

Také jsem začínal s CC... a vylepšoval, a vylepšoval, a vylepšoval. Můj názor - CC jako takové je hračka pro děti na ježdění po parkovišti za barákem, tak jak ho koupíš nepřejedeš ani první kořen na lesní cestě ;-) ALE, také je to podvozek pro MODELÁŘE a dá se z toho vytunit skvělé auto, ovšem asi tak za pětinásobek pořizovací ceny. MST jak koupíš, složíš, jezdíš, je to fakt podvozek pro expedice, ALE stejně i tady budeš vylepšovat a investovat, ostatně jako u každého podvozku co je na trhu. CC, MST, Axial, Vaterra, TRX, všechno se vylepšuje ;-) A pozor, trial a expedice je rozdíl tak 1000 : 1 . Stejně to dopadne jako u většiny začátečníků, na rady nedáš a rozhodneš se podle sebe a po čase a investicích zjistíš, že tudy cesta nevede ;-) Vlastní zkušenost :-D
Hlavně, ať se daří a ať vás oba to dlouho baví :OK:
bflmpsvz
wilima
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 25.04.2018 14:46

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

milan008 píše:... A pozor, trial a expedice je rozdíl tak 1000 : 1 ...


Jak jsi to myslel? Pokud neplanuju jezdit po šutrech (Crawling) tak bych v CC rakovej problém nečekal. Slyšel jsem hodne lidi mluvit ve stylu, že u CC maji větši challange co se týká průjezdů, samozřejmě, vše je o tom co od auta čekaš z hlediska průjezdnosti.
wilima
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 25.04.2018 14:46

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

plutoone84 píše:Rada na závěr: nenech se zlákat nízkou počáteční cenou a jestli si šťoura, kup si model v KITu, ať si jej postavíš a osaháš si co kde je.
CC-01 není špatné auto a dodnes na něj vzpomínám. Bohužel je to však podvozek, co se za 20let existence nikam neposunul.
To co se nyní může zdát jako dobrá investice, může být po úpravách drahou pokladničkou a třeba stejně nedosáhneš jízdních vlastností MST.


Tak cena je hlavně otázka toho, že chceme pořizovat modely dva. Koupit 2x setovy MST a vybavit to je cenově někde jinde, než koupit CC a byl připraveni na kompromis. BTW nečkám od něj srovnatelný výkon s MST ani po max tuningu, jen ať se chápeme :)
berta
Nově příchozí
Příspěvky: 50
Registrován: 19.06.2011 0:00

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

No, v podstatě jsi rozhodnutý a čekals, že dostaneš požehnání a ouha, ne. :-(
Kolik příjde CC-01 RTR ? A kolik MST RTR ?
Myslím, že nula od nuly pojde.
Jestli seš rozhodnutej, kup si CC-01, jestli ses ptal který, tak tedy MST.
A nebo si kup 1x CC-01 a 1x MST a hned poznáš :-D
skotty
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Kousek od Pryglu
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

A nejlepší rada na konec. Nebuď línej ,vytáhni své tělo zubožené seděním u komplu ven a vyraz s někým na expe v okolí. Rozhodně ti to dá mnohem více než otázky typu jestli je lepší vanilková zmrzlina nebo citronová. Říkalo se to tady snad každému co se takto ptal. A pak to dopadlo s těma co neposlechli přesně jak psal Milan. Ale hlavně si ujasníš na co to vlastně chceš. Ideály jsou jedna věc a realita věc druhá. :-(
wilima
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 25.04.2018 14:46

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

berta píše:Kolik příjde CC-01 RTR ? A kolik MST RTR ?
Myslím, že nula od nuly pojde.


No kdyby to tak bylo tak je to rozhodování jednoduší :) v rámci celkové ceny to zase tak blízko není, ale rozhodně to neni CC01 vs Axial, proto to ma vůbec cenu srovnat :) Názory jsem právě po internetu poznal různé, proto jsem se ptal i tady (a odpověď tak trochu předpokládal). Díky!
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

Mam MST sice cfx, ale na vlastnostech to bude podobny...
Za mě určitě MST, CC01 je dávno za zenitem. S dostupností je to úplně v pohodě, na rc4x4.shop.cz maji vše.
S cenou je to pomalu stejny, MST tě vyjde ve finále max o 1000kc dráž, ale je úplně jinde. Dokonce i se setovyma kolama se dá jezdit, proti cc01, jezdim na nich expe celou dobu, co ho mám.

Jen takova věcná, trail a trial jsou dve rozdilne veci 1000:1
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

Jeste bych zkusil to rozhodovani podeprit dalsim argumentem (k tomu vsemu, co uz bylo napsano). Chces si poridit auto a prakticky hned po porizeni s nim jezdit (s tim ze prostor pro zlepseni a dalsi modifikace tam je), nebo chces porad neco predelavat a vylepsovat abys ve vysledku mozna stejne nebyl uplne spokojeny? Uz predem pocitas s tim, ze do toho das vicemene stejne penize...
K zavrenym diffum u CMX, pokud budes pomalicku krouzit po parkovisti s plnym rejdem, tak to poznas. Na druhou stranu, nemyslim si, ze bys u toho CC fakt odemykal/zamykal diffy a menil kola podle toho, kde se budes zrovna chtit projet. Stejne Te to potahne do terenu :)
Taky jsem se takhle rozhodoval, byt ne mezi RTR (protoze vysilacku atd uz jsem mel), ale proste mezi CC-01 a CMX. CC-01 strasne lakalo tou cenou, pak jsem si precetl co vse by bylo vhodne vytunit, upravit, rozriznout, preriznout, vyztuzit, vymenit..... a bylo vymalovano, koupil jsem CMX. A ted rezu, tunim, vyztuzuji, predelavam :D
CC-01 si ted nedavno koupil tata, ale zatim to nema pojizdne, ani jsem to jetse nazivo nevidel, tak nevim. Do uprav se ovsem asi poustet nebude.
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

Už to tu víceméně zaznělo, ale při vší úctě je CC takový expediční pravěk, kdežto MST je současnost. Navíc máš u nás k MST plnou podporu. I podle mého názoru je MST z tohoto výběru lepší volba.

A MST se dá koupit jako kit s motorem a regulátorem, k tomu digitální vysílačku vlastního výběru a lacinou lipolku a servo třeba z Hobbykingu, a máš do začátku solidní výbavu, kterou nebudeš potřebovat do týdne po nákupu upgrejdovat a tůnit... :wink:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
wilima
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 25.04.2018 14:46

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

virtual píše:A MST se dá koupit jako kit s motorem a regulátorem, k tomu digitální vysílačku vlastního výběru a lacinou lipolku a servo třeba z Hobbykingu, a máš do začátku solidní výbavu, kterou nebudeš potřebovat do týdne po nákupu upgrejdovat a tůnit... :wink:


Jen škoda, že RTR jsou aktualně mimo dostupnost (nevim na jak dlouho, auto chci kupovat za cca mesic a něco) a pokud bych to složil ze setu už jsem třeba 2-3k nad cenou CC se všim všudy.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

Nemám v úmyslu nikoho přesvědčovat, ale na kolik vyjde to CC-01 "se všim všudy"?
CMX RTR bych nekupoval, protože vysílačku seženeš lepší v podstatě za stejné peníze, resp. za cenu RTR sady seženeš ke kitu s ESC a motorem lepší vybavení...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
wilima
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 25.04.2018 14:46

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

virtual píše:Nemám v úmyslu nikoho přesvědčovat, ale na kolik vyjde to CC-01 "se všim všudy"?
CMX RTR bych nekupoval, protože vysílačku seženeš lepší v podstatě za stejné peníze, resp. za cenu RTR sady seženeš ke kitu s ESC a motorem lepší vybavení...


Pravě proto se do RTR neženu, no hrubá kalkulace ukazuje cca 10k vs 7k v případě setu a zachování stejné kvality serv radia atd (teoreticky se ta uřiznout cena vysilacky o 800 a koupit cinu, ale pomer ceny je pořád stejný, pocitam i baterku). V pohodě, ja sbírám všechny podněty, takže jsem rád :)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: CC-01 nebo MST CMX RTR

Věř zkušenějším....s CC01 zaplaces
A pokud řešíš furt cenu, poohlidni se po jetem, v podstate se na tom nema co pokazit....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“