Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Dneska se poslušně hlásím ze své provizorní bytové dílničky s dalším postupem na tvorbě kabiny.
Povedlo se mi celou kabinu dolepit (ještě teda chybí uchycení poklopu ale to je maličkost) a chystám se na broušení-tvarování, taky to bude chtít kapánek kitu protože při lepení měly některé větší plochy tendenci se propadat, hlavně na masce a kolem střechy...

Aktuální stav:
Obrázek
Obrázek

Nejspíš budu ještě muset předělat sloupky u čelního skla, protože sem přišel na to že je mám špatně, holt když dělám v noci tak je ta unava celkem vidět :-D

To je zatím vše
:BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Doufám, že se taky ukážeš na polygonu v Tatře za na dnech techniky za 14 dnů?
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Fuha, mám to celkem daleko :-p
Rozhodně se zučastnim ;-) jen ještě nevím zda brigádně/divácky/modelově, ale snad stihnu všechno
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Povedlo se mi spáchat poklop na střechu.


Obrázek
Naposledy upravil(a) MartinK dne 27.05.2018 18:57, celkem upraveno 1 x.
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Pekne pokracujes ale dotaz. Jaky mas plan kdyz se kabiny cokoli dotkne? Ty sloupky 1x1mm z psh asi neprenesou ani vitr ne
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

No, kabina jako taková je dost pevná, ale pro jistotu ještě doplním nějaké žebra, kdyby náhodou.
Co se týče sloupku, tak ty sou teda největší slabina celé kabiny, ale jak sem to celé polepil, tak celkově je to dost pevné, navíc až budu zasklívat tak budu používat tvrdé plexi, které to ještě zpevní.
Každopádně budu muset hodně uzpusobit jízdu, neboť první bouda bude 100% i ta poslední, sice to působí pevně, ale až přes to přeletí několikakilové auto, tak to bude konečná...
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Máme páteček, venku je vedro jako kráva, -nu ideální počasí se zašít do dílny do chládku.
Každopádně máme poslední víkend před Dny techniky 2018, a mně to pořád nejezdí... :-(
Nu vemu si 2 noční šichty na dílně a snad se to povede, včera dorazily pneu (2.2 Milspecy z rcmodelexu) čekám ještě na disky z aliexpresu, no doufám že to bude aspoň příští týden, jinak sem v řiti :-D no a pak mi chybí kardan kterej bude doufám taky příští týden, tak uvidíme.
No nic, já du makat ať mi to jezdí! :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Tatra 815 Valník 1:10

A když to jezdit nebude, tak to vůbec nevadí, hlavní je, že ju dovezeš ukázat :-) Pokecáš, naber možná zkušenosti, inspirace atd. :-) Já si chcu taky ještě doladit Moga, ale asi to nestihnu jednak nemám chuť a ani čas, kvůli maturitě.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Jakou tloušťku materiálu používáš ?, čím to lepíš ? Asi dost spěcháš, rychle vyřezat, slepit a zbytečně pak kytovat. Možná by to chtělo silnější PSHčko a líp to začišťovat. :OK:
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Chazzy93 píše:A když to jezdit nebude, tak to vůbec nevadí, hlavní je, že ju dovezeš ukázat :-) Pokecáš, naber možná zkušenosti, inspirace atd. :-) Já si chcu taky ještě doladit Moga, ale asi to nestihnu jednak nemám chuť a ani čas, kvůli maturitě.

To je jasné, ale přeci jen, rozdíl mezi dynamickou a statickou ukázkou :OK:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

mara126 píše:Jakou tloušťku materiálu používáš ?, čím to lepíš ? Asi dost spěcháš, rychle vyřezat, slepit a zbytečně pak kytovat. Možná by to chtělo silnější PSHčko a líp to začišťovat. :OK:

Tloušťka je 2mm, lepím to pomocí hmoty která vznikne po rozpuštění psh v Toluenu, drží to po vyprchání toulenu stejně, jako normální díl, tudíž to má ve spoji stejnou ohebnost atd... horší je to, že než to vyprchá (klidně i 10h) tak je to takové měkké, někdy se to odlepuje, a když večer odejdu od polepene masky, tak ráno je pulka propadlá... takže přejdu na bodování vteřiňákem, a pak zevnitř zatírání tou hmotou ;-)
Jinak je to první moje kabina, a to sem ji ani neplánoval, prostě sem ze srandy vzal psh, skalpel, plánky a šlo to až moc dobře, další projekt si líp rozmyslím, a zvážím i hrubší psh :OK:
Naposledy upravil(a) MartinK dne 02.06.2018 11:27, celkem upraveno 1 x.
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Páteční report:

Taťka viděl poprvé kabinu na vlastní oči, a našel hromadu nedodělku (ono tak tak bývá, že jiná osoba vidí to, co vy ne) hlavně sem zistil proč mám tak pokřivené sloupky, místo 25cm sem měl ve středu 25,6 cm, tudíž sem to měl celé vyhlé do strany, tudíž nastala liposukce, a zároveň udelám novou masku, protože stará byla křívá…


Taky mi ťatka konečně dodělal nárazníky, a svařil rám (když viděl moji hruzu tak se nasral a řekl že mi je udělá nové pořádné :-D )
Obrázek


Jak sem již zmínil, došly mi milspecy, tak tu mám drobné porovnání hanysovo michelinek (vlevo) a Milspecu (vpravo) :FINE:
Obrázek
[img]http://feesgse.rajce.idnes.cz/Tatra_815_ARMAX/#IMG_20180601_162423.jpg[img]
Obrázek


Toť zatím vše, dneska se pokusím vše smontovat a zapojit, posledně (skoro, ještě kardan na předek příští týden) rozeberu rouru, vše dotáhnu a zalepím, nakypu tam vazelinu, a snad se povede první jízda :BYE: :BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Ale tak víš co, Tatru zapřáhneš na lano za druhou nebo dáš za podval a rázem máš dynamickou ukázku :-D
Já třeba k lepení PSH používám nejvíc lepidlo Contacta od Revellu, ono ti to lehce PSH naleptá a pak krásně spojí a drží jak židovská víra. Občas použiju i vteřiňák, ale přijde mi, že oproti Revellu drží trošku méně. Hlavně pak ten spoj je hodně ztvrdlý a není tolik pružný. Proto ho používám právě na vytvrzení rohů atd.
Ale tak každýmu vyhovuje něco jinýho.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Na lepení kup ten Revell a nedávej tam žádnou rozpuštěnou sračku, ten Revell schne rychle a drží to dostatečně. Hlavně vše dobře zabrušuj, po přilepení s tím už moc neuděláš. 2mm PSH je dost tlusté na to, aby se s tím dalo dobře pracovat. Já používám 1-1,5mm.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

S tím lepidlem od revelu sem kdysi stavěl plastiky, a zrovna dvakrát mě nenadchlo, ale koupím, skusím, a uvidíme, očividně to máte zmáklé tak budete vědět co je dobré. Co se tyče zabrušování, tak vždycky po ořezání sjedu otřepy kolem celého dílu, až pak lepím :-) kitování mně zrovna dvakrát netrápí, sem učeň na autolakýrníká, takže trocha praxe navíc neuškodí :-D Jinak Chazzy, to stím podvalem mě nenapadlo, třeba si mě někdo naloží i na korbu :-D
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“