Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:Ale neni strecha jako strecha.

Takze se ale zda, zes jel nadvakrat zbytecne, zes to mohl vzit rovnou vse

Akorát Volvo v téhle reklamě podvadelo. Auta měla vyztužené sloupky. Už u třetího auta by se začínala bortit. A to se bavíme o statické zatížení. U aut navrhujeme střešní nosiče na 75kg. Když je pak testujeme na nehodu v 50kmh tak dochází k prohnutí pricniku a tím i poškození střechy. Střecha na to není konstruována. Staticky to unese ale stačí větší šok a máš znicenou střechu. O tom. Že je těžiště těžce v háji nemluvě.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Vaše auta 1:1

Woyta píše:
Mira píše:Ale neni strecha jako strecha.
...dochází k prohnutí pricniku....


Přesně tohle se stane když mi naloží čtvrtej - proto dvě jízdy
:OK:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Vaše auta 1:1

A taky neni auto jako auto. Tyhle starý něměcký stroje jsou zlatý! Dělníci!
Na trandálu je přeci jen střecha poměrně veliká a rozložení váhy je celkem v pohodě po délce třech metrů.
Vyštrách jsem jednu starší ještě s pasátem. Tam to uložení na metu a drobet je mnohem zajímavější. Délka 9,5m...
A příčníky se moc neřešili, hodily se přes hagusy dva slabší trámky a ostatní je věc kurtny!

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Takovej trochu TopGear
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:Pita skupuje veterany :-p

Mozna vetsi frajer nez Adolf, ze jo? Kdy uz jsi ji sam pozenstil, aby to nebyla Eva :FINE:

Edit
A vlcak se menoval Blondi, sedana muzes shanet svetlejsiho :FINE:


Jo jo. Takové jméno lidi navrhují nejčastěji. Ale je braný i na charakter auta. Prostě takový starý nesmrtelný němec. To ani nevíš. Nedávno byl Adolf v servisu. Byl tam 5 týdnů a udělalo se nespočet věcí. Šli ven sedačky a tapecírung a dělala se komplet podlaha. Spousty řezání a vyvařování. 3la dolů i nádrž, kde jsem potřeboval přetěsnit O kroužek na plováku což se k podlaze hodilo. Komplet nové palivové potrubí. Všechny ostatní už jsou vyměněni. Za studena drnčel motor, tak se dal nový tlumič vibrací a napínací rameno, včetně řemenu a krásně si teď přede. Celý podvozek je natřený tlumexem a všechny dutiny vystříkány voskem s olejem. Zprovozněna klima a přečalouněna loketní opěrka a nový kožený volant. Takže Adolf je teď z 98% kompletní a proto jdu na druhé :lol:

No a kupé je opravdu velká raketa. Ten zvuk motoru je nádherný. To mám pro radost a zároveň jako takovou investici, kdy cena pořád hrozně roste. A co tou výbavou co mám je to takový malý klenot. Bylo vyrobeno od 92-96 jen 13780 ks. Dnes mi jeden navrhl ať dám jméno podle dne kdy jsem ho koupil. A je to Eliška. Uvidím, ale není to špatné. A nebo Adéla...podle neteře. No do toho je třeba nasypat tak 50-60 a bude top. Já ho mám jen jako motorku. V zimě jezdit nebude a sem tam když bude pěkně :wink: Koukni na video. Zapoměl jsem tam natočit padání zadních opěrek při couvání a šíbr.

Pěkná rodinka :hura:
Obrázek

[youtube]xwWdhl17p8Q[/youtube]
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Toje dobre ze jim venujes takovou peci. Este vydrz, vsak za 20 let to budou teprva kary.

Ten podavac (a asi to i dole utahuje, ne?) pasu znam akorat z novyho Ecka v kabriu. Peckova vybava..

Tyhle Hitlerwageny, to sou stroje... Bohuzel i u tehle znacky s cca rokem 2005 konci ta trvanlivost "na veky" a stal se z toho jako ze vseho jen prostredek na danovy odpisy. Za 4 roky se ti vynuluje porizovaci cena vozu v majetku firmy :-D a proste auto skonci i zivotnost..
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Já to nehodlám prodat co to jen půjde. Adolf je srdcovka, toho bych snad neprodal nikdy a uvidím jaké bude kupé. Nejhorší je že co jsem ho ve čtvrtek přivezl, tak stojí v garáži bez značek a já se nemohu ani projet :lol: V úterý ho snad přihlásím, tak se moc těším. Jenže pak ho chci hned dát do servisu udělat nálezovku podvozku a případně to hned opravit (čepy,silentbloky, stabilizační tyčky, brzdové trubičky a hadičky.). Takový ten hrubý základ, abych se s tím nebál jezdit. No a pak už se bude blížit zima a já se budu těšit na jaro :lol: Tak samozřejmě nenapadne 1. listopadu sníh. Ale přezuju Adolfa na zimní žiletky a AMG hodím na kupé. :wink: Já už se nemůžu dočkat jak to bude vypadat, protože tyhle kola chci mít na obou autech, ale musím v první řadě něco našetřit a pak ty kola sehnat, protože jsou raritní a objeví se v inzerátu párkrát za rok.
Ty pásy to Míro jen vytáhne a čeká než zasuneš pás do zámku. Když to neuděláš, tak se a si za minutu zasunou sami. Jinak jsou našponované, jako na každém autě, takže se dotahují klasicky. Je to jen podavač. Jak jsem četl jeden článek : To je tak slušné auto, že ti nabídne i pás. Dnes jsem se dočetl, že když se nepřipoutáš, tak nevystřelí airbag buď u spolujezdce, nebo řidiče. Mě to právě svítí na palubce SRS a, nejčastější příčina tlaková váha v sedačce spolujezdce, nebo kroužek ve volantu. To chci také co nejdřív odstranit. Jinak jak píšeš. Ta kvalita nových aut je jinde. Proto kupé stálo jak E Mercedes 2006. A pozoruju to dlouhou dobu a stoupá poslední 2 roky strašně na ceně a hrozný problém sehnat v nějakém pěkném stavu.
Jak jsem psal o těch kolech, tak ty AMG jsou pro mě na tom nádherné, takže proto to pak musím vidět přezutý. Náhled I když PAPRSKY tomu také docela sluší 8)
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Co nového u sbírky stodvacetčtyřek? Začneme o SPZ a TP. Takže já pořídil kupé přesně před 22. dny. Odvezl jsem ho jen domů, na STK a odsud do servisu na prohlídku a až dodnes jsem ho neviděl. Adolf, který neměl za celou dobu co ho mám jedinou mechanickou závadu na pohonné soustavě, za 3 dny po přivezení kupé začal nejspíš žárlit a přestával během 2 jízd couvat, takže převodovka kapůt. Pak jsem šel na dopravku přihlásit kupé a tam mi řekli, že dostanu značky až za 4 týdny. Strašný, ale až jsem se tomu chvílema musel smát, jak jsem dopadl. Dva nádherné Mercedesy a chodím pěšky. Ale jako sehnat firmu na automatické převodovky, byl ukrutný problém a po týdnu a půl neustálého obvolávání jsem začínal být zoufalý. Do toho tam padali cifry 40-70K za repas a to je prostě nepředstavitelné. Nakonec jsem našel super firmu a budu mít převodovku celou jako novou. Ale je to od Adolfa taková podpásovka. Jak jsem ho vezl do Prahy na opravu, tak jsem si uvědomil, že jsme spolu najeli akorát 50 000km. Tak jsem ho pohladil po palubce, pochválil, jak drží a zároveň vynadal jaký je to žárlivý kanec, i když se tak krásně o něj starám a dostává se mu nadstandartní péče, ale nakonec je tak slušný, že i při první mechanické závadě se dopraví do servisu po svých. Myslím si že do týdne bude doma. No a SPZ na kupé byli nakonec za týden, teď v pondělí, ale dostal jsem se pro ně až dnes. Já byl tak natěšený. Celou dobu jsem tak toužil se svést. Ráno jsem mazal pro značky. Nemohl jsem ani dospat. Mám i radost z těch značek a TP. Pro mě je toto poprvé, abych byl první v TP a tak to dlouho zůstane a fakt mě to moc těší. Takový hezký balíček, z čehož se 2 plechy nasadí na , pro mě, nové auto, takže je vše jak nové A odpoledne mazal pro auto. Je komplet prohlídnuté, měnily se akorát zadní tlumiče, protože jeden tekl a to už jsem cítil při koupi, že zadek drobet plave. A ještě jsou nové zadní destičky, neboť tam bylo už málo masa. Jinak podvozek, táhla, čepy, silenbloky v parádním stavu, Podvozek je nádherný bez koroze, takže z toho mám velkou radost. Bál jsem se, aby se neobjevil třeba nějaký skrytý problém. Přijel jsem do servisu, nasadil SPZ a beze srandy jsem jezdil jen tak, skoro 2 hodiny a strašně si to užíval. Bože, ten zvuk toho 6. válcového motoru To je prostě rajská hudba pro mé uši. Jezdil jsem a udělal opět fotovýlet, ať je něco na památku. Vždy někde vyfotil absenci "B" sloupků, sedl dovnitř, zavřel okna a výhřev sedačky. Fakt super kára. Jen ještě nemám v noze plyn a je to velký dravec. Na jedné křižovatce se mi stalo, že byli stočené drobet kola a mokro s listím. Najednou se mi na při rozjezdu rozsvítil výstražný trojúhelník, že se zapnul samosvor a přesně v tu chvíli jsem cítil jak hrabe a to jsem se snažil rozjet pozvolna. Fakt mám z tohoto auta velkou radost. Těším se až bude za čas vyladěné k dokonalosti.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vaše auta 1:1

Nojooo - krasavci, klasika :OK:

Jaa mooozna uvazuju, ze na jare/v lete ( jeste uvidim jak se evci vyvinou ) bych sel taky do klasiky - piana W123 8) Jsem asi nejakej starej uz nebo co :mrgreen: ze bych si koupil pokud mozno stejnej rocnik jako jsem ja - 1982 ... ale jak rikam ... mooozna a uvidi se ... ;)
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Dedci :-D

Ja si delam zalusk na BMW 130 :FINE:

Z mnoha podvozku co jsem kdy jezdil je jednicka naprosto jinde, kdyz k tomu pridame ten radovej sestival z trojky (a je este o chlup vic nabrousenej) a nervoznejsi lehkej kratkej zadek tak je o zabavu postarano.. Idealni druhy auto do rodiny... :HOPS:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

PitaW píše:
Mira píše:Pita skupuje veterany :-p

Mozna vetsi frajer nez Adolf, ze jo? Kdy uz jsi ji sam pozenstil, aby to nebyla Eva :FINE:

Edit
A vlcak se menoval Blondi, sedana muzes shanet svetlejsiho :FINE:


Jo jo. Takové jméno lidi navrhují nejčastěji. Ale je braný i na charakter auta. Prostě takový starý nesmrtelný němec. To ani nevíš. Nedávno byl Adolf v servisu. Byl tam 5 týdnů a udělalo se nespočet věcí. Šli ven sedačky a tapecírung a dělala se komplet podlaha. Spousty řezání a vyvařování. 3la dolů i nádrž, kde jsem potřeboval přetěsnit O kroužek na plováku což se k podlaze hodilo. Komplet nové palivové potrubí. Všechny ostatní už jsou vyměněni. Za studena drnčel motor, tak se dal nový tlumič vibrací a napínací rameno, včetně řemenu a krásně si teď přede. Celý podvozek je natřený tlumexem a všechny dutiny vystříkány voskem s olejem. Zprovozněna klima a přečalouněna loketní opěrka a nový kožený volant. Takže Adolf je teď z 98% kompletní a proto jdu na druhé :lol:

No a kupé je opravdu velká raketa. Ten zvuk motoru je nádherný. To mám pro radost a zároveň jako takovou investici, kdy cena pořád hrozně roste. A co tou výbavou co mám je to takový malý klenot. Bylo vyrobeno od 92-96 jen 13780 ks. Dnes mi jeden navrhl ať dám jméno podle dne kdy jsem ho koupil. A je to Eliška. Uvidím, ale není to špatné. A nebo Adéla...podle neteře. No do toho je třeba nasypat tak 50-60 a bude top. Já ho mám jen jako motorku. V zimě jezdit nebude a sem tam když bude pěkně :wink: Koukni na video. Zapoměl jsem tam natočit padání zadních opěrek při couvání a šíbr.

Pěkná rodinka :hura:
Obrázek

[youtube]xwWdhl17p8Q[/youtube]


Sis u toho honil že si tak vzdychal :-D Krásnou babu si pořídil :FINE:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

V sobotu se mi na bmw vysypalo lozisko vodní pumpy.
A jako na potvoru se jí nechtělo ven.
Tak jsem ji musel opatrně rozsekat přímo na motoru.

https://photos.app.goo.gl/BvJq7xKsumAVQ8VD2
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Vaše auta 1:1

zidon155 píše:Nojooo - krasavci, klasika :OK:

Jaa mooozna uvazuju, ze na jare/v lete ( jeste uvidim jak se evci vyvinou ) bych sel taky do klasiky - piana W123 8) Jsem asi nejakej starej uz nebo co :mrgreen: ze bych si koupil pokud mozno stejnej rocnik jako jsem ja - 1982 ... ale jak rikam ... mooozna a uvidi se ... ;)


Vau, jdeš na silniční plechovku z OFF roadu? Tě nepoznavam.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Jsem dlouho neaktualizoval, tak to napravím ... :wink:

Aktuálně tedy ...

OII na novejch raritních leštěnejch bačkůrkách ze Superba L&K ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Passat V6 v "plný" polní (origo xenony, 10x airbag, výhřevy sedaček i vzadu, solární šíbr atd.) ... (od dobrýho kámoše, sháněl jsem totiž něco malýho "do práce" a on mi nacpal pašíka ... :mrgreen: ) Na to, že má 405 tisíc km, zachovalej, jak sviňa - první majitel. Jo a pro zajímavost, je to jedna z posledních B5 z roku 2001.

Obrázek

Obrázek

A místo fichtla na léto "polokábro" na leštěnejch límcovejch bačkorách od RH ... Twingo 1.2 16v 55 kW (2003) a je to nesktutečně zábavná motokára.

Obrázek

:P

Jo a zapomněl bych na pracanta (lodička / karavan) Range Rover HSE 3.6 V8 Twin turbo (lehce posílenej na 232 kW / 870 Nm.) ... (dnes jsem zjistil, že má origo omezovač na 210 km/h ... :x A ty 19" kola (265/55) jsou vážně malý ... (jen tak tak vyjdou přes Brembo přední brzdiče, musím sehnat nějaký 20-21")

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Konecne se mi podarilo dostat ten muj vrak na okruh a bylo z toho treti misto.
Obrázek Obrázek

Zpět na „FreeKec“