Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Já pomaličku postupuju, ale ještě toho trochu naschromáždím, a vychrlím toho víc najednou :OK:
Ale mám takový problém, auto váží kolem 9 kilo, a moje stávající 20kg servo, má problém vubec otočit kolama, na místě to vuuubec, to si mužu nechat zdát, a v terénu to taky není zrovna ideální, i v písku to má problém :-(

Tak sem si vybral nové celkem zajímavé servo, co má za příznivou cenu slušný tah. Tak by mě zajímalo, zda máte někdo nějaké zkušenosti, případně zda mužete nějaké doporučit ;-) jinak potřebuju klasické malé, protože ty obrovské se mi nevlezou pod kabinu

EDIT:
Nový odkaz, popletl sem si uložené odkazy, 60kg by byla až moc velká paráda, navíc bych ho tam nenarval, myslím že těch 10kg navíc by mohlo pomoci, navíc už mám stávající servo dobré 3 roky, prošlo 4 autama, takže už má nárok na servový důchod ;-)

https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... -1sec-32kg
Naposledy upravil(a) MartinK dne 30.07.2018 22:35, celkem upraveno 1 x.
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Tatra 815 Valník 1:10

No, ale tohle je právě velké servo.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Ajoooo fakt, teď na to koukám :EVIL: sem se díval jen na nákres místo na rozměry :CHI:
tak budu muset vybrat nějaké jiné
EDIT:
jen sem si skopíroval špatnou záložku... stane se
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Na venku je poslední dny k nevydržení, tak sem se zašil do chladné dílničky a vyprodukoval sem zase nějaký postup na tatře. Blatníky ještě přidou dopasovat až přizvednu kabinu. Co se týče vyfuku, zdá se mi v porovnání s autem velký, ale rozměrově by měl dle všeho odpovídat, tak alespon v daleké budoucnosti do něj možná narvu kouřák :OK: jinak na něj ještě příjde dodělat pár detailu, ať to není jen holá trubka, a pokusím se i o trochu patiny...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V neposlední řadě sem ještě zpáchal stojánek, protože už sem měl placatý gumy 8(
To je zatím vše, doufám že mi přes týden dojdou kovové příčníky, pak to komplet rozeberu a stříknu celý podvozek :tleskam: :BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Tatra 815 Valník 1:10

sa tesim az bude hotova
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Krapet mě svrběly roupy, tak sem zase popojel dál...
Na doporučení sem udělal nové blatníky z plechu, a předělal sem uchycení k rámu pomocí závitovky.
Obrázek
Krapet se mi připekly svorky :-p
Obrázek

Rovnou sem jim dal barvu :YOP:
Obrázek
Zmíněné uchycení
Obrázek
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Aby toho nebylo málo, a abych se nenudil, tak sem konečně přišrouboval korbu k rámu :tleskam: a chytil sem i zadní blatníky, už mi rezivěly v šupleti, tak bylo na čase je použít ;-) v neposlední řadě, sem protáh kabely od motoru až do zadu, a schoval sem regl v bedně, protože pod kabinou nezbylo místo... Aktuálně se snažím sehnat nějaký použitelný video materiál. Bohužel to má ještě pár nedořešených problému, takže pomalu víc opravuju jak jezdím, ale už jich ubývá :HOPS:


Obrázek

Obrázek
PS: to tak sedí nakřivo na podstavci ;-)

No, a tohle je aktuální stav, teď je třeba se věnovat trialce ať je zase po roce schopna provozu...
Obrázek


Zatím vše :BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Možná bych ti doporučil udělat zadní nárazník o něco nižší původně jsem ho měl stejný jako ty ale hodně se zasekával spodní částí jako kotva proto jsem ho uděal o něco nižší

Obrázek
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Přeju dobrý večer, konečně přináším solidní video mé tatry. Jen prosím omluvte klepající se obraz, držel sem jednou rukou ovladač i kameru (mobil)
Jelikož se mi na zahradě objevil naprosto ideální terén, vrhl sem se pořádně testovat!

[youtube]Of-E0p1vrmA[/youtube]

PS: Díky simmovi za návod jak vkládat videa, máš bludišťáka :tleskam:

Jinak k tomu nárazníku, ještě uvidím, teď sou na řadě dúležitejší věci, ale moc často za něj nechytám, spíš zůstavam viset na nádrži nebo na zadních blatnících
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Tatra 815 Valník 1:10

:tleskam: Člověče, ono to jezdí 8o blahopřeji, jseš fakt dobrej :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Po nějaké době je nastal zase nějaký postup, konečně dorazily potřebné díly z laseru, a taky nové 30kg servo :tleskam:
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... -1sec-32kg Nakonec sem šel do tohoto, tak uvidíme, ale doufám že už to bude pořádně točit :HOPS:

Jelikož sem hodně jezdil, a ještě víc opravoval, tak sem začal řešit některé pravidelné probémy, jako třeba praskání plastových kloubku co držely rameno zhora, 5mm železa už nepraskne :-D

Obrázek

Mimo to mi dorazily nové kovové příčníky, každý 2mm silný, protože mít je hlinikové, nebyl nejlepší nápad... brutálně se pokroutily, a kde byly 3mm díry sou teď vychozené 4mm, někde i 4,5mm , takže hliník už ne :NO: ¨

Obrázek


Jelikož nové díly sou všechny z kovu, a plánuju ještě hromadu dalších věcí na podvozku, tak sem začal řešit odpružení, do torzních tyčí zatím nepůjdu, pokusím se sehnat tvrdší pružiny do tlumičů.
Naposledy upravil(a) MartinK dne 22.08.2018 19:26, celkem upraveno 1 x.
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Taky jsem hodil do barvy zbytek rámu, a nastříkal sem i rouru. Na nárazník přibyly přední kryty světel...

Obrázek


Obrázek
(příčníky na foto jsou ještě puvodní hlinikové, proto nejsou v barvě)


No a dvě "polní" přijel kemně kamarád z himotem, tak jsme vyrazili blbnout do polí a lesů... v pulce cesty mi upadl kardan z nápravy, i přes 2 červíky po 90% zalepené loctitem, tak opravdu nevím... asi ty kardany začnu vařit :-D

Obrázek

Obrázek


To je zatím vše, snad stím teď s novými díly pořádně hnu, mám toho vymyšleného hromadu, ale prázdniny už končí a už na to nebude tolk času :OHNO: :TIME: :SHIT: :BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

A máme tu poslední den prázdnin, teď už to pude jen velmi pomalu... Každopádně já jsem se svýk výkonem spokojen, od toho jak vypadala na dnech techniky v kopřivnici, urazila tatra kus cesty, ale kus ji ještě čeká :HOPS:

Každopádně dorazilo mi nové JX servo, a jak sem viděl ten obal, tak sem byl naprosto uchvácen, tak hezky zabalené servo sem ještě neviděl 8o rovnou sem k němu přibral i hlinikovou páčku, protože v plastové co sem vozil původně, nezbyl jediný závit :-D
Obrázek

Nové díly z laseru jsou již také na svém místě, konečně je to krásně rovné, a dá se na to dívat :YOP:
Taky sem ty strašné šrouby co držely ramena, vyměnil za závitovky, hned to vypadá líp :-D
Obrázek

Dám sem ještě pár fotek podvozku:
Přední náprava:
Obrázek

Zadní náprava:
Obrázek

Díky novému poslednímu a prvnímu příčníku, se naskytla možnost udělat "falešné" zakončení roury, na každé znich pak přidělám mále tažné oko, a vzadu z něj pak povede tyč proti zasekávání o zadní nárazník jako u originálu. Na předek už mám vymyšlený nájezdový plech, kterým zakryju táhla řízení i obě serva, a v budoucnu bude bránit tomu abych o kolmou překážku urval stupačky :YOP:

S novým servem mi to nedalo, a tak jsem se ho hned vydal otestovat, a oproti puvodním 20kg je 30 hodně znát
Obrázek
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Ještě sem se pustil do tvorby zadní tažné tlamy, vše poctivá ruční práce, jen pilka na železo a pilník, ono se to zdá, ale dobrých 50 hodin už sem tím zabil, a to mi ještě chybí skoro celá jedna strana... (jako mladý a naivní člověk sem to chtěl původně odrbat tak, že to vyřežu flexou, ale ze 2 pokusu se mi ani jeden nepovedl dle představ, tak sem se na to vrhnul postaru :-D )
Obrázek

To je zatím vše, další víkend se snad ponese v duchu lakování protože potřebuju kabinu s korbou dát minimálně do základu, ideálně i nastříkat podklad pod kamufláž. Ono to co sem předtím pracně tmelil sem ježděním zase dodřel, takže zbytečná práce navíc :SHIT:

:BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Jo taky jsem to piloval a padlo na to hodin,ale ten tvůj malej svěrák to musí být ještě horší ;-)

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“