Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

díky díky, tlumiče jsou ale tvrdší než ty původní a tak zkouška v terénu ukáže, zda se k nim opět nevrátím.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Začal jsem dělat na elektrifikaci. Zatím slušný chaos a beznaděj:-)
Výsledkem má být na pákové 6sti vysílačce:
Jeden kanál řízení přední nápravy, druhý pro zadní nápravu, třetí plyn, čtvrtý naviják. Pátý aux dvoupolohový pro ovládání světel a šestý pro volant. Volant bude v mixu s přední nápravou.
Dál mám v autě tři pákové vypínače v kabině jako šaltpáky a čtvrtý kolébkový bude schovaný pod hasičákem.
Mělo by to fungovat následovně:
Vypnutí/zapnutí modelu, vypnutí/zapnutí navijáku (jelikož bude na 4tem kanalu, na páce společně s plynem nechci si do něj furt drkat), vypnutí/zapnutí zvuku a uplné vypnutí/zapnutí všech světel.
Ta změť kabelů je před "optimalizací" délky kabelů a už jsem změnil pár propojení, napojení, abych nemusel tahat kabely po celém autě tam a zpět. Kabely jsou zatím jen od elektriky vozu, jeste tam někam musim natáhnout osvětlení. Svítít budou dvě přední světla, 4x rampa, a 4x podvozek.
Zadní světelná rampa by měla poznat kdy stojím, kdy brzdím, kdy brzdím motorem a kdy couvám. Mám naprogramováno od Dsys MDL16 a popravdě, už se na to moc těším až to vyzkouším.
Mám to doma už skoro rok a doufám, že to v modulu ještě pořád bude:-)

Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

včera jsem se konečně rozhoupal k finální podobě nálepek. před pár měsíci jsem sem dal mou představu co kam. Za tu dobu jsem natřel černě prahy a masku chladiče. Lesklá černá Revell. Matnou černou je v masce "žebrování". Průser je, že chci nálepky ještě přelakovat. koupil jsem si u Pecky Mr. Super Clear Gloss a rovnou na hulváta jsem laknul střechu. Bílá tamiya a dvě různé barvy z OBI to zvladly. Černá lesklá Revell na přední straně střechy se zkrabatila. Přebrousím to, opravím to, ale už nemůžu stříkat celou karoserii, musím vymaskovat prahy i chladič :-(

Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Ford MRC

postupne to das, vizera to super skoro ako nejake ATV alebo velmi kratky special
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Ford MRC

to je boží... ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

No uz jsem si rikal, jestli to nekoho tady jeste zajima:-)
Ale zase tak bozi to neni. Bez motoru to i odpovídá "realite", ale zapojeni stridaveho motoru bez senzoru to ještě vic rozhazi. Zvuk je pak mimo. Musim se na to jeste podivat. Mam programovaci modul orlanda, nasel jsem si zvuk motoru jeep z roku 76 na unitsound, stahnul, sestrihal na casti co je start co akcelerace co neutral a nahral do orlanda. Možná je chyba, ze mam ty smicky moc dlouhy...tohle bude jeste orisek.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Lepší synchro zvuku by mohlo vyřešit jiný časování esc.
Dokud ale nezkrotim ty kabílky, tak na to peču....
Vepředu esc motoru a navijáku,zvukovej modul a reprak plus microservo volantu
Uprostřed vypínače a vzadu kabely ze všeho směrem do přijímače a světelnýho modulu.
Představoval jsem si trochu víc místa...:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 27.09.2018 8:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ford MRC

No
Todle je dost zabity

To sem zvedav, jak to schovas... neni pekny mit svazek kabelu tlustsi nez ochranny ram.. :-D
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Málo místa. Kabely jsem zkrátil a schoval. Kabely od světel jsem zkracoval až na místě, takže případná oprava pouze se štípačkama....No a co se nestalo, tak právě toto:-) Ulomil se mi kablík od vypínače. Samozřejmě když jsem to měl už všechno schovaný. Takže operace:

Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Ford MRC

To je Klasika, snad to dáš nějak rozumně dohromady
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Operace se povedla, auto svítí. Ale přepínání módů pomocí 2 polohového přepínače je peklo. Asi neumím vyvinout dostatečnou rychlost přepnutí, nebo je to špatně naprogramovaný, protože jsem nenašel žádnou spojitost mezi polohou přepínače, počtem přepnutí a následným zapnutím světel. Je to hrozný cvakání a výsledky chaotický 8o

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Tak Dsys mě poradili zkontrolovat výchylky přepínače. Ikdyž jsou 100%, zkusím jejich max.120% a uvidíme.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Funguje to. Jen bylo potřeba cvakat přepínačem úplně opačně než bylo v návodu :-)
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

takle rychle jako tuhle helmu jsem na autě nikdy nic neudělal. Pár minut rozmyšlení a vylezlo to parádne :OK:

Obrázek

Zpět na „Team Losi“