Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Asi dobře, já jezdím 35C a baterky si nestěžují :lol:
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
Domee
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 18.01.2010 0:00
Bydliště: Křenovice u Slavkova

Ok tak se teda omlouvám pane Žílo :wink: co se týče tý ceny na baterky tak myslím že ta cena je dosti luxusní. Ještě jednou sorry :roll:
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

V pohode.
Jinak co se tyče cen tak nikdy nejsou všude stejný ceny at je to rohlik a nebo auto 1:1!
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

tak já nevim co si mám o tom myslet,my se snažíme delat modely co nejvíc maketove a samozřejmě funkční a RC4WD jde cestou lexanu :cry:
http://www.rc4wdstore.com/2/product_inf ... ts_id=1028
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Takhle vypadají kozy když je na nich dlouhej defík 8) 8) 8)
http://defdrive.rajce.idnes.cz/Defender_na_kozach/
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

A nezačli od tebe taky trochu opisovat??? Udělal jsi Mexe1 oni udělali Gelande, dal jsi motor nad nápravu oni taky, šáska děláš "nahotovo" a najednou mají ready to run. :?:
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Co kozy,ale ten Def jakej je pěknej v bílý barvě.
Udělal bych si ho taky v téhle variantě.Víc se mi líbí Dirt Grabbery.
Ještě pár černých doplňků a je to epes rádes. :wink:
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

tak to neni o opisovani,kdysi byla na srtankach RC4WD takova studie s motorem pod kapotou,potom Dekaj udelal svou koncepci a ja od nej prevzal par poznatku a udelal to pomerne v jednoduchem provedni a aby to fungovalo a dneska uz to je bezna vec.
Konkretne mex je spojeni a poznatky z nekolika modelu a nasypany do jednoho pytle aby z toho vypadlo to co dnes uz plno lidi zna.
dneska uz je to vice o pouziti kvalitnich komponentu aby to vydrzelo,ale jinak si myslim ze tahle varianta dlouho nebude prekonana.
pozor je to jen muj nazor,znam ty chytace tady!
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tahle varianta nebude imho prekonana temer vubec, protoze vychazi z 1:1 defiku, kterej ma proporcne podvozek takrka idealni :)
Za muj vzor slouzil 1:1 defik a projekt jednoho nemce ze scale 4x4. Ten mi poradil i wheely king redukcni prevodovku.
ja sem si toho svyho defika udelal co se tyka podvozku vice scale (nezavisle tlumice a pruziny jak origo) a tak, aby se vesel komplet interier bez nutnosti rezani. Doladil jsem idealni umisteni baterie atd.
Martin udelal pak vlastne takovou cenove zredukovanou variantu, protoze to moje kdyby se nechalo vyrobit se vsim vsudy stoji 2x tolik minimalne.

A co se tyka RC4WD gelande, tak historie je zajimava. V dobe kdy jsem dostavel defika, zacal pro RC4wd delat podvozek pro defa Mirek z polska. Delali s tim hrozny tajnosti, takze nikde nebyly fotky podvozku poradne. Todle pak nejak cely utichlo.
A pak vylezli s navrhem defender podvozku, tentokrat vypadal skoro jako zmenseny trailfinder, proste s defik podvozkem nic moc spolecnyho. Tlumice a pruziny uz byly standardni, dohromady. Samozrejme se to nesetkalo s moc velkym ohlasem, s tim ze lidi chtej pod defika defik podvozek. par lidi tam postlo i linky na muj podvozek.
Nakou dobu na to mi psal typek z RC4wd jestli mam svoje plany podvozku v CADu. Tak jsem mu odepsal ze ano, pak uz se neozval. Naky cas na to se na scale4x4 objevily fotky temer presne kopie myho podvozku. Bohuzel jak to byva, kdyz nekdo kopiruje podle fotek a nevi detaily, naseka chyby. U RC4wd meli spatne nadesignovany drzaky pruzin, nefungovalo by to. Tak sem je na tom v tom threadu upozornil, ze jim to nebude fungovat. Ale bez odezvy. Pak nejak bylo zase ticho po pesine.
A pak vybehli s Gelande, kde jsou pruziny a tlumice zase standardni (asi zatim neodladili ty misky na pruziny zvlast) a hlavne je tam opet par konstrukcnich chybek. Treba spojeni redukcni prevodovky s rozvodovkou pouze pomoci jednoho kloubu. A to neni vsechno. Takze na scale4x4 ma gelande ted uz trochu povest polotovaru, co si musi clovek doladit sam.

takze takhle je to s tim gelande :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

JJ co se tyce prenosu z prevodovky do rozvodovky tak melo prvnich 10 mexu jeden kloub,ale potom se to uz zacalo delat pres dva a byl klid.dneska nema mex zadnou chybu a krom jedne reklamacky na kloubek-zrejme vyrobni vada fungujou vsechny perfektne.
Uživatelský avatar
speca
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 27.12.2008 0:00
Bydliště: Tuhaň

tak já nevim co si mám o tom myslet,my se snažíme delat modely co nejvíc maketove a samozřejmě funkční a RC4WD jde cestou lexanu
http://www.rc4wdstore.com/2/product_inf ... ts_id=1028


Jsem Martine trochu přemejšlel :-p nad tím lexanem a mě teda vubec nepohoršuje, dokonce si myslím že je v některejch věcech maketovější. Třeba když přepočítáš sílu ABS karoserie tak by to ve skutečnosti byl docela slušnej pancéřák kterej by se sotva pohnul. A ve spojení s ruznejma doplňkama a šikovnejma rukama myslím že to není až tak neodustitelná věc a třeba Toyota-Runner se mě líbí hodně. Je to zase opět věc názoru a o tom to je. :CIAO:
1:24 Pajero Wagon, Nisan Navara
1:10 Octavia,Fabia WRC,Fabia S2000,Škoda130R
1:8 Defender Crew Cab (ve výstavbě)
1:4 Abrams M1A2
1:1 Jeep Grand Cherokee V8, Nissan Pathfinder
Uživatelský avatar
sebanktm
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Beroun

Bíla je na defa hezká, co ty stěrače.
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

speca píše:
tak já nevim co si mám o tom myslet,my se snažíme delat modely co nejvíc maketove a samozřejmě funkční a RC4WD jde cestou lexanu
http://www.rc4wdstore.com/2/product_inf ... ts_id=1028


Jsem Martine trochu přemejšlel :-p nad tím lexanem a mě teda vubec nepohoršuje, dokonce si myslím že je v některejch věcech maketovější. Třeba když přepočítáš sílu ABS karoserie tak by to ve skutečnosti byl docela slušnej pancéřák kterej by se sotva pohnul. A ve spojení s ruznejma doplňkama a šikovnejma rukama myslím že to není až tak neodustitelná věc a třeba Toyota-Runner se mě líbí hodně. Je to zase opět věc názoru a o tom to je. :CIAO:

no kamarade tak si se nam zase ukazal no a ted si zalez do kukaně bagra a bagruj ty lexanová boudo :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

No Martine, já bych také ten lexan nezatracoval. Sám nic jiného nepoužívám. Myslím, že s troškou šikovnosti jsou z toho parádní kastličky i na ty Vaše expedice. Já je používám hlavně z toho důvodu, že přeci jen trochu více snesou při havárce. Jinak mám Toyotu LC40, HDJ 80 a teď uvažuji o tom T-Runnerovi. Nebudeš ho mít taky na skladě nebo ho musím opět objednat u těch žiďáků amíků?

http://www.rc4wdstore.com/2/product_inf ... ts_id=1005
LordVerdox
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 10.04.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Zpět na „MEX by RCMODELEX“