Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: WPL B-1 1/16 2.4G 4WD military truck

S těma WPL apod. se v poslední době roztrhnul pytel, asi pro to udělám zvláštní šuplík... mezitím:

WPL Trailer Set 1/16
Obrázek

WPL B36 Ural 1/16 6WD Military Truck
Obrázek

JJRC Q61 1/16 4WD Military Truck
Obrázek

JJRC Q60 1/16 6WD Military Truck
Obrázek
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: WPL B-1 1/16 2.4G 4WD military truck

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
jirhavli
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 27.12.2017 20:12
Bydliště: Brno

Re: WPL trucky 1/16

Jen dotaz - je to stále to stejné? Určené pro komplet přestavění, jinak to nic nevydrží, tedy kromě stání na poličce?
SCX 10 jeep wrangler, 3 x Gelande 1:18, Traxxas Sport-Bronco, MST CMX J3,
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: WPL trucky 1/16

;-) Ano, za cca 3000,- si to můžeš upgrade(ovat) na slušně pohyblivý model :OK:
bflmpsvz
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Ahoj, zdravím všechny.
Tak jsem se stal čerstvým majitelem VPL B16 6X6
https://www.mojerc.cz/index.php?option= ... Itemid=435

Tedy přesněji řečeno koupil jsem to dětem pod stromeček. Ale hned jak jsem to rozbalil, vrátil jsem to na reklamaci... auto mělo naprasklý náhon od motoru na zadní kola. Takže se to u první zadní rozvodovky protáčelo. Táhlo to jen na přední nápravu. No smůla. Aspoň vím na co si dávat pozor. Je to holt jen plast.
Další věc... ačkoliv to v eshopech popisují jako "vodě a prachu vzdorné", tak v návodu se píše, že to nesmí do vody ani do prachu ani do vlhka. Jen na "rovný a čistý povrch".

Ale chtěl jsem se zeptat na jednu věc. Protože nemám zkušenosti s RC modely, koupil jsem model RTR. Ale tyhle auta se dělají také jako KIT na sestavení. To mě velmi láká. Jen u toho není vysílač přijímač a asi je potřeba něco jako regulátor. Máte s tím někdo zkušenost? Co všechno je k tomu potřeba?
Je jasné že potřebuju 2 kanálovou vysílačku s přijímačem. Chtěl bych aby to bylo vodotěsné.
Co ten regulátor? k čemu to vlastně slouží? Uměli by jste doporučit jaké součástky by byly vhodné?
Servo řízení v tom KITu je. Podle fotek je jiné, než to co jsem viděl ve svém RTR. Dost možná, že bude i proporcionální, což je také můj cíl. Pokud ne, budu potřebovat i nějaké jiné servo.
Kupoval někdo z Vás KIT? Jak to tam vypadá s tím servem?

Viděl jsem několik videí, kde to přestavovali, ale anglicky neumím dost dobře abych jim rozuměl co o tom říkají.

Ale nadchlo mě to. Je k těm autům i dost náhradních dílů, včetně kovových převodů a kardanů... Jen jsem je ještě neviděl pro 6x6 ale jen pro 4x4 :-( i když sada stojí víc, než auto samotné... 8o
https://eshop.reichard.cz/celokovova-sa ... 4-pr4.html

Ten Kit chci koupit staršímu klukovi taky na vánoce. Snad se mi to podaří všechno poshánět do té doby.
Budu rád za jakékoliv rady či doporučení. Já jdu zatím dál studovat.
Díky
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Zdravím,
Tak už tak nějak vím, jak spolu funguje ta elektronika. Tedy že regulátor je srdcem modelu...
Jinak už tu mám i Kit verzi 6x6 trucku. Rozdíly proti RTR:
1. servo je proporcionální
2. jsou součástí extra měkké pneu, které se dají jinak dokupovat dodatečně
3. v balení jsou dva náhradní pastorky k rozvodovkám a jsou kovové - je to smontované s víkem a s kardanem...

Vysílač s příjímačem a regulátorem jsou na cestě, tak až to bude komplet dám sem nějaké další info.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: WPL trucky 1/16

Problémem těchto polomodelů-polohraček je právě ta kategorie, kam tyto výrobky spadají: V základu je to hračka, která není zase tak drahá, ale je vhodná spíš jen na parkety a koberec doma, jinak na větší zátěž v terénu není moc stavěná. A pokud takovou hračku chceš povýšit na model, tak dokoupíš další tuningové díly, které pak spolu s tím základem stojí téměř tolik, jako slušný model, co už vydrží daleko náročnější použití v terénu. Hlavní nevýhodou je spíš velikost - nebo lépe "malost". Modely 1:16 jsou lehké a v terénu se pohybují hodně nemaketově .... poskakují jak kůzlata, nemají setrvačnost, ... prostě ta váha jim chybí a je opravdu dost velký problém to vyladit tak, aby jízda byla maketová a plynulá. Což je u tak hezkých skoromaket škoda.
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Dlouho jsem se sem nedostal. Mám celou řadu informací, z velké míry ovšem neradostných.

Začnu s holými fakty, které se od posledně trochu doplnily.
Rozdíly Kitu oproti RTR:
Navíc oproti mé poslední informaci je v Kitu jiný motor, označení 180. Motor v RTR je kratší, označení nevím, ale někde na webu jsem viděl údaj 130.
RTR i kit má kovové převody v prostřední nápravě, ostatní je plastové. V kitu jsou ale navíc dvě připojení kardanu s kovovým pastorkem. Také je tam 2x náhradní kříž do kardanu. Plus nějaké drobnosti týkající se aut 4x4. Obecně, podle obsahu v balení, je základní obsah pro Kit 4x4, doplněný o prostřední nápravu, která byla smontovaná.

Do Kitu jsem koupil elektroniku:
Vysílač s přijímačem Spektrum STX2 FHSS, SRX200
https://www.rc-zivot.cz/spektrum-stx2-f ... x200_51200
Regulátor QuicRun 1625, akumulátor a nabíječ. Plus nějaké konektory, abych to vše dokázal propojit mezi sebou.

Regulátor se akorát vešel do prohlubně ze spodu do kabiny, přijímač jsem přichytil pod krabičku na akumulátor. Není to takhle ideální. Budu to předělávat jinak, ale teď mě víc trápí mechanika modelu...
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Mechanická část těchto modelů je žalostná.
RTR auto jsem 2x reklamoval ještě před vánocemi kvůli výrobním vadám. Jednak protáčející se náhon kardanu na vstupu do zadní nápravy – prasklá ta plastová objímka – tu v obchodě slepili nějakým lepidlem. Pak hned na to vymleté ozubení v přední nápravě – bylo tam místo, ze kterého se přední náprava už neroztočila. To mi vyměnili komplet nápravu.
Probíhalo to asi tím způsobem, že přišel balík, rozbalil jsem ho, ujel pár metrů po podlaze, zjistil, že je problém, tak jsem to zase zabalil a poslal zpátky. :-(
Jen tak tak to přišlo včas před Vánocemi.

No, tak to kluk rozbalil pod stromečkem, jezdil s tím asi 10minut, a ten slepený náhon se rozletěl na kousky. Tak jsme to po svátcích poslali do prodejny potřetí… :-[

Měli jsme ještě ten Kit. Ten jsem během večera smontoval a rozchodil. Ráno s tím kluci jezdili, vytáhli to i ven na dvůr. V nápravách se ozývalo přeskakující ozubení v podstatě furt. Pak už s tím kluci ani nechtěli moc jezdit, protože se báli, aby se nestalo něco podobného jako s RTR autem. Ale doma na parketách to ještě zkusili, a rozlomil se unášeč kardanu. Taková ta trubička s vidlicí, která drží na kříži… je to tam hrozně tenké. A tak jsme dojezdili.
https://www.rc-zivot.cz/cr4-unasec-hridele_88376

Po novém roce jsem nakoupil náhradní díly. Také jsem koupil kovové převody do přední a druhé zadní nápravy.
https://www.rc-zivot.cz/predni-a-zadni- ... /pr4_89573

Při montáži přední nápravy jsem zjistil, že tam ta osa nejde namontovat. Rozteč mezi „ložisky“ na jedné straně byla o 1mm menší, než na plastové ose. Nesedlo si to do lůžka a nešlo to smontovat. Zadní osa naopak má rozteč příliš velkou, a tak se „ložisko“ opírá do lůžka v šířce jen pár desetin milimetru… Nutno ovšem dodat, že stejnou vadu má i originální plastová osa. Je tam vidět, jak se to na té hraně vymačkává.
Takže další výrobní vada a další reklamace. :-(

Vrátil jsem tam plastové osy, dal jsem tam alespoň kovové pastorky. Ty co jsem měl v Kitu. Tak jsme s tím jezdili ještě den. Pak se začal sekat pastorek na vývodu ke třetí nápravě. Kovový originál…
Zároveň upadl opět ten unášeč kardanu k zadním kolům. Jen spadl, nebyl prasklý. Ale stejně…

Ještě jsem to nerozebíral. Potřebuji dělat taky jiné věci než jen se hrabat v tom modelu. Vrátím se k tomu až bude vhodnější doba.

Co vy ostatní co ty auta máte? Nemáte žádné problémy tohoto rázu?
Nečekal jsem že to bude nějaký zázrak, ale taky jsem nečekal, že to půjde do kytek tak rychle.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: WPL trucky 1/16

To je smutný,ale při pohledu na podvozek mi bylo jasný,že to nic nevydrží. Bohužel jsi nám to potvrdil.Zbav se toho a pořid něco co funguje a hlavně tě neodradí od rcček.
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Kluci už mají jiná auta. Když se to ježíškovi letos nepovedlo, tak jsme si udělali vánoce ještě jednou :wink:

Jedno je CR12 Ford F-150 Pick Up
https://www.rc-zivot.cz/cr12-ford-f-150 ... erie_87625
druhé Traxxas Teton 1:18 4WD TQ RTR
https://www.rc-zivot.cz/traxxas-teton-1 ... -rtr_46358
Ford jezdí krásně pomalu a zvládne toho dost... Teton je žihadlo až příliš živé... až se bojím, že to kluci někde rozmlátí... A to jsem ho dal na 50% výkonu...

Ale o tom tohle téma není...

RTR truck už doufám neuvidím. Ten kit si nechám. Snad se mi ho podaří časem vylepšit. Je to jinak moc pěkné auto.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Problém jakéhokoliv upgradu u těch Trucků je, že v podstatě zádná část pohonů není rozebíratelná. Když chcete dát kuličková ložiska kamkoliv, musíte rozštípat plastové dílky kolem aby to vůbec šlo. Když bych chtěl dát kovový kardan, je třeba odštípnout ten plastový. Dá se sice koupit jednotlivé kovové součástky do náprav, aby se to dalo smontovat nově, ale narazíte ve chvíli, kdy nejde sehnat samostatně víko se vstupem kardanu do nápravy. Převodovka samotná taky nejde rozebrat. Jsou tam sice šroubky na víku a dá se to oddělat, ale nejde to stáhnout, protože je tam zase nalisovaný plast pro kardan...

Až se do toho pustím, plánuju pouze zkusit dát ložiska do vstupu kardanu do náprav. To je totiž asi největší problém, Při tom by snad mělo jít i vymezit vůle mezi pastorkem a talířovým kolem na nápravě... Budu muset sundat plastový kardan abych se k tomu dostal, a tím pádem budu už muset dát i celý kovový kardan... Tady je další problém - mezi dvěma zadními nápravami je kardan kratší a ten se u nás koupit nedá. Takže budu muset řešit ještě tento problém...
Bude to na delší dobu, než to všechno promyslím a seženu...
Ale snad se to nějak povede.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: WPL trucky 1/16

Ahoj všem,
taky si ohřeji polívčičku.
Pořídil jsem Urala 6x6 malýmu k těmto vánocům a hned o svátcích jsme jej sestavili.
Z mého pohledu musím říct, že ačkoli je kabina s nástavbou na hračku poměrně slušně propracovaná, tak co se podvozku týče je to bída. Kardany, nápravy, vše se jeví jako šmejd a je na tom na první pohled vidět že to dlouho fungovat nebude. Tomu ale také odpovídá cena cca 50 Dolarů. Myslím že jsem při sestavování byl precizní jak to jen šlo. Rozebral jsem i díly co byly již sestaveny. Vše jsem zkontroloval, pořádně namazal, vytěsnil zemědělské vůle tak, že se všechno hladce otáčelo. Nepříjemnost byla, že jedna ze 7 pneumatik měla křivě vyseknutou vnitřní díru na disk. No šla na rezervní kolo a dál jsem to neřešil. Upřímně řečeno, auto nemá diferenciály, takže ježdění doma na plovoucí podlaze končilo stáhnutými pneumatikami z disků, jak auto hrne přední kola v rejdu ale zadní kola tlačí auto pořád rovně. No gumy jsme přilepili a šlo se ven. Musím říct že malej auto nešetřil. Auto jelo takřka celou cestu na plný plyn, což je lehce rychlejší chůze ale motor se v tomto tempu poměrně hodně zahřívá. Měli jsme strach z utavení komutátoru, což se ale nestalo. Ural bohužel dostal také valník a ještě mu ho malej v lese naložil dřevem :lol: Nebylo se tedy čemu divit, když cca po 2 km lehnul plastový kardan, který se ukroutil v homo kinetickém kloubu. No nic, koupil jsem nové, ocelové kardany a šli jsme znova Urala potrápit. Po cca 3km ale fakt do brutálního kopce přes kořeny lehla převodovka. Vyčesané ozubené kolo. Tímto zatím naše zkušenosti končí. Objednal jsem kovové nápravy, protože ty by určitě lehly hned příště, i jinou převodovku. Myslím, že teď už tam nemá co kleknout :-) Ale samozřejmě tento nutný tuning dost navyšuje celkovou nákupní cenu.
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: WPL trucky 1/16

Ahoj,
To vám to auto vydrželo docela dost...
Co všechno jsi musel upravit když jsi tam dával kovové kardany? Ty, pokud vím, potřebují na hrušce a na hřídeli od motoru plošku. Ta ale na originálech v plastu není. Je třeba rozlámat plast a vybrousit plošku... Dával jsi kovové kardany všude? Já u nás nenašel obchod, kde by měli ten krátkej ke třetí nápravě.
Když jsem já kupoval kovové převody, tak přední nešel namontovat. Dej vědět jak jsi dopadl ty. Když už se v tom takhle hrabeš, co dát ještě kuličková ložiska na hrušku - ten pastorek co jde do nápravy? Tam je asi největší vůle, která zlobí při záběru ozubených kol. Těmi ložisky by se ta vůle mohla vymezit na rozumnou úroveň...
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: WPL trucky 1/16

Před časem jsem si pořídil JJRC Q60 trošku upravil (rozvody pružení kardany) a na takové to domácí ježdění na skalce absolutní spokojenost.
Je důležité aby sis uvědomil že maš auto cca 1/16 ( Číňan na měřítko a přesné tvary víš co ? ) když přejdeš z 1/9 na tohle je to změna. Nutno ale přepnout v hlavě ,uvědomit si že ta skalka co má metr je vlastně ve skutečnosti metru 16 .Nakonec zjistíš že to auto dokáže neuvěřitelné kousky. Vzhledem k tomu že už jsme tři co tyto WPL máme tak si stavíme dráhu něco jak ma Milan 3528 ale ne tak dokonalou. Není nad to mít plac 5x6 m a u toho lavku pivko a na grilu buřta. :-D Boudy se dají řešit 3D tiskem na netu je toho mraky bez nutnosti psat program, nebo PSH a dořezané prsty . Jediné co je troch problém je že na auta není výběr obutí . (Ale snad jednou se také dočkáme)


Mimo to, to zatracované WPL má spoustu tunigovích dílů co se dají použít na cokoliv .

PS: tady asi pro představu co to umí po upgrade https://www.youtube.com/watch?v=5eaBRn8bax4
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )

Zpět na „Ostatní modely a novinky“