Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na RC

Uz delsi dobou jsem premejslel, ze bych mel zabrousit i do jinych modelarskych kraju.. a tak jsem si k offroadu a expedicim pridal stavebni techniku a v kratky budoucnosti chci pridat i nejakej ten kamion 1/14... :BYE:

No, abych zacal.. pred vanocema v akci jsem sehnal kolovyho bobika Bruder za neodolatelnych 269kc. A stejne tak na Black Friday na Hobbykingu osmikanalovou packovku Turnigy 9X za 850kc vcetne prijimace, byla v 50% sleve a diky celkovy velikosti objednavky posta z NL zdarma.. 8o Ne ze bych se tu chtel vythahovat ale proste jsme se jen chtel pochlubit, jak jsem usetril abych to nasledne mohl nasypat Peckovi do kasy... :-D

Vysilajdu jsem si nechal nadelit pod strom no a plany na konec prosince (kterej jsem konecne poprvy prozil ve 100% dovoleny!) byly jasne dany!

Zde jsou veskery vstupni suroviny..

Obrázek

Pak bylo potreba bagrik naporcovat..

Obrázek

Nejvetsi orech jsou osy a kola na nich.. Neni zadna sranda je sundat dolu.. je treba osy rozpalit tak aby se plast v disku na nich lehce roztavil a sly vytahnout ven..

Pak jsem premyslel, jak to vlastne rozpohybovat.. Nasel jsem na netu plno navodu a dokonce i volne stazitelny 3D data dilu do tiskarny.. A tak jsem si vybral z kazdyho navodu neco, kamarada poprosil o 3D tisk, ma Prusu a sikovny ruce a hlavne je strasne rychlej! No a slo to raz na raz, hned prvni den po Vanocich jsem vyrazil do Pecky, kde jsem nakoupil microserva. Zvolil jsem s kovovyma prevodama Emaxx, typ viz odkaz. Prijemny je, ze nemaji mechanicky doraz, coz vyrazne usnadni jejich naslednou upravu.. Dal jsem koupil taky 2S Lipo, Gensku, takovou, aby se akorat vesla.. Na pohon jsem vyuzil obyc 20A regliky, ktery vetsina z nas pouziva na ovladani servonavijaku.. Ke zvedani ramene jsem povolal jedno z mych nejstarsich serv - 11kg Hitec.. K naklapeni lzice bude pouzito jedno z mikroserv. No a pak uz jen draty, konektory, pajka smrstovacka......

5x Mikroservo, napr: https://www.peckamodel.cz/es08ma-microservo-emax-es08ma
-lze pouzit i jiny ale vzdy s kovovejma zubama!

3D data na dily na konverzi, nejdulezitejsi jsou dily do kol.. dil na lzici jsem pouzil, dil na zvedani uz ne, to jsem udelal podle sebe..

https://www.thingiverse.com/thing:1989001/comments

Navod, jak dily instalovat http://pezantros.asuscomm.com:5080/phot ... 392e6a7067

No a nyni k fotkam..

3D tiskly refukce na kola, k nim staci prisroubovat kulatou paku s tisicihranem a je to.. nevyhoda je, ze jsou kola jen nasazena a nezasrouvana, zatim pri jizde drzi, do budoucna budu vrtat a sroubovat ..

Obrázek

Obrázek

Servo je treba vykuchat jako vanocniho kapra! Potak pryc, doraz nema o to je to snazsi. Potrebujeme jen + a - z motoru, zbytek nechceme, chceme aby se servo tocilo kolem dokola.. tudiz udelejme 4x.. :YOP:

Obrázek

Obrázek

Nejaky to nacrtnuti..

Obrázek

Obrázek

A pak rizy riz..

Obrázek

S materialem se pracuje krasne, je mekky..

Obrázek

Obrázek

Zapojeni 20A reglu: kazdou stranu ovlada jeden regl, serva jsou zapojen tak ze maji spojeny + a - vzdy do dvojice..

Obrázek

Pripraven na testovaci jizdu po kuchyni..

Obrázek

Obrázek

Video: https://kubamynar.rajce.idnes.cz/Kolovy ... 024428.jpg

Drzak lzice je treba trochu poupravit aby sedl tisteny drzak pro servo..

Obrázek

Obrázek

Servo umisteno a paka zarazena do trochu profrezovanyho ramene zvedaciho mechanismu, prosty a genialni!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

VIDEO:
https://kubamynar.rajce.idnes.cz/Kolovy ... 211405.jpg

https://kubamynar.rajce.idnes.cz/Kolovy ... 203025.jpg

Zvedaci mechanismus jeste neni doladen, az doladim, zainformuju! :-)

Snad navod bude uzitecny nekomu. :FINE:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na R

Pěkná Bóbika. Někde tu mam toho pasovyho, ze bych to taky rozhejbal. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na R

Pasovej by mel jit jeste snadneji snad.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na R

Ty serva na kolech to unesou? Prijde mi to docela páka,ale ono je to asi lehoucky....
Uživatelský avatar
Phobik
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 23.08.2015 12:51

Re: Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na R

cores píše:Ty serva na kolech to unesou? Prijde mi to docela páka,ale ono je to asi lehoucky....



E-maxy se daj pořídit s kovovými převody a to drží i "do páky". Nevím jak je tady použito.
Bobíka mám doma taky. Dělal jsem ho ca před dvěma roky, ale to jsem ještě neměl zkušenosti
s reglama, tak jsem krkolomě pájel externí trimry dolaďoval "nulu" na servech pohánějících kola :-D
Nicméně jako model na "vyblbnutí" s klukem na pískovišti je to super volba. Tak směle do toho ! :FINE:
Dingo Axial
Hummer H1
Praga V3s
PK 26
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na R

Kuba93 píše:.. a tak jsem si k offroadu a expedicim pridal stavebni techniku a v kratky budoucnosti chci pridat i nejakej ten kamion 1/14...

Tak na tohle HÓÓÓÓDNĚ velkej pozor!! :-I Jak do toho jednou spadneš, jsi v prd.li. Vlastně ztracen.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Bobík - kolový nakladač CAT, přestavba Brudera 1/16 na R

Taky si tu hodim koment, moooc se mi to líbí a po traktoru toto asi zkusím taky....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“