Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Zdravím vás modeláři,

po hodně dlouhé době strávené nakukováním sem na vaše fórum, studování vašich vymazlených modelů, jsem se i já rozhodl nějaký ten model postavit.
Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodl utratit nemalé peníze za jediný podvozek. Ale nadšení zvítězilo nad zdravým rozumem :-) a tak mam jedno MST CFX doma. Koupil jsem stavebnici protože mně baví skládání a stavění. Po sestavení podvozku přišla na řadu bouda. Zde byl výběr jednoduchý, Defender to musí být. Vím, že jich jezdí strašná spousta, atejně jako teď jezdí samé fabie R5 v RC rally. Samozřejmě taky vím, že se dá Defik sa slušné peníze i koupit. Ja jsem se však rozhodl si Defika postavit a tak jsem studoval zdejší stavitele a všemožné počiny vyrobené z PSH i plechové projekty, spoustu toho tady načetl a když už jsem přečetl a prohlédl skoro vše, přišel čas a pustil jsem se do samotné stavby. Po sehnání podkladů a obrázků jsem začal s kreslením jednotlivých dílků. Kreslil jsem podle fotek v Illustratoru. po nakreslení jsem obrázek přizpůsobil rozměrům podvozku, kdy jsem se snažil zachovat podvozek v továrním nastavení, rozvor 267 a šířka 195mm, karoserii ani nebylo nutno příliš deformovat, jen jsem ji proporčné zvětšil na požadovanou šířku a pak protáhl o asi 5mm Protože jsem se rozhodl ušetřit trochu času a velké množství nožů, přizval jsem si na pomoc frézu abych měl dílky pěkně a přesně vyřezané. Tak snad tento postup nesníží úroveň mé začátečnické modelařiny. Před samotným frézováním jsem ješte vyrobil maketu z 1mm měkčeného PVC abych viěl, zda bude všechno sedět. Většina dílů je z 2mm tlustého PSH, lepená tamiyáckým svařovacím lepidlem, které ze všech mnou zkoušených lepidel drží nejlépe, no a části, kam se s tímto lepidlem nedostanu budu lepit buď contactou od revellu a nebo nějakým jiným lepidlem na plastikové modely. no zatím toho mám málo ale pokud chcete koukněte sem:
https://revish.rajce.idnes.cz/Defender_D90_na_podvozku_MST_CFX_stavba/

postupně tam přidám další fotky.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Pěkná práce, téměř profesionální :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Diky za uznani, za to muze ta freza, usetrila dost prace, ale zas o to vic jsem musel kreslit a vymyslet zpusob jak to vse spasovat. sam jsem zvedavy jak a co z toho vzejde. kazdopadne jste mi vy skuseni modelari velkou inspiraci, tohle je moje prvni stavba z PSH, mam za sebou pouze jednu predelavku silnicniho RC auta na rally.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Stavbu z desky jsem v celku dlouho neviděl, je to paráda, jen tak dál.
Naposledy upravil(a) zax dne 30.01.2019 21:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Zatím moc pěkné. :OK:
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Moc hezká a pečlivá stavba, jen málokdo by si s tím tak hrál. Jen je škoda, že je k tomu použítý PSH - v podstatě ten nejhorší materiál, co se dá sehnat. Mechanicky nic moc, časem křehne, ... žádná sláva to není.
Třeba ABS je úplně o něčem jiném.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Kastle z PSH mi drzi uz snad patym rokem nebo jak je to dlouho a nic se nedeje :FINE: je to ten nejlepsi material :FINE: :hura: :YOP:

.. jen je skoda, ze takovou pili a usili venujes tuctovemu defiku. Tech je vsude mraky a at ho delas z ceho chces tak nakonec je to zase dalsi defik

Rek bych udelej patrola ale uz to taky neni takovej vzor na vlastni kastli kdyz uz je k dispozici "na kramu". Proste skoda ty invence..
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Kluci,je to moje prvni stavba a navic se mi defik proste libi. O materialech na stavbu jsem precetl kde co.u mne vyhralo psh,kvuli dostupnosti zpracovani a cene.navic bude kastle sedet presne na muj podvozek.usili a cas straveny nad stavbou z cehokoli,je prijemne straveny cas.pro tohle to prece delame.az udelam prvniho defa,vyrobim jednu boudu i pro syna a az prijde cas,koupime druhy podvozek a budem jezdit spolu
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Mira píše:Kastle z PSH mi drzi uz snad patym rokem nebo jak je to dlouho a nic se nedeje :FINE: je to ten nejlepsi material :FINE: :hura: :YOP:

Svým způsobem máš pravdu: Na některé věci je třeba papírová lepenka také nejlepší materiál.
Jinak souhlasím s tím, že věnovat tolik úsilí Defíkovi je škoda - je mnoho nádherných aut, na které karosérie nejsou k mání. Defík ve všech variantách je nejrozšířenější kastle ze všech aut.
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Hosi,presne jsem vedel,ze mne tu zprudite,za to,ze delam defa ale je to fuk.pro mne to je idealni kastle na nauceni se co a jak s psh...takze tak,rad budu na nejake expedici milionty defender a budu rad,protoze bude udelany po mem a presne podle mych predstav.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Kazdopadne budes mit jinyho defa,páč tvuj nema klimu. To je ten htb na cumaku.

Nenech si do toho kecat a jed si svoje. At se dari....
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Defů je sice hodně, ale no a co ;-)
Je to srdcovka a hotovo :-D
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Nevim Boriku kde ti zkrehlo psh.... mam postavdny auto snad 6-7 let a je to furt "to" co jsem postavil a to ho nesetrim bahno sracky mraz voda..... jestli si to nepletes s necim podobnym :-)
Proste psh kastle vydrzi ikdyz je fakt ze abs je urcite odolnejsi proti potluceni ale nedokazu si predstavit stavit neco doma z abs....
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Ale to neni zadny pruzeni :FINE: treba mas defendry rad. U ty stavby clovek pozna kazdej detail toho kteryho auta, je to bezva mazleni. Navic ti to dost dobre jde :FINE: takze jen tak dal.

Lepsi nez defik na trx4 to bude vzdycky :FINE: :FINE:

Novejsi patrol y61, ARO, range rovery, gazik, jeste se da vybrat neco co neni na kramu :FINE:

Tak drzim palce at se ti to vyvede podle predstav
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

:OK: Já ti naopak defíka chválím, je to klasika a ta může být zpracovaná třeba milionkrát, to jako by někdo odmítl jít do divadla třeba na Romeo a Julie, protože už to bylo hráno mockrát. Je to prostě tvoje srdcovka tak ji stavěj z láskou :OK:
Také mám jednoho doma a čeká na zprovoznění :OK:
bflmpsvz

Zpět na „Scale projekty“