Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

Chtělo by to zpomalit ta serva. Moc rychlé - trhané - pohyby nejsou moc maketové. Stejně tak ten pohyb ( spíš zrychlení ) samotného stroje je moc rychlý. Chybí tomu ta realita těžké hmoty v pohybu. Ale to by se mělo snadno vychytat - základ je fajn a to je důležité.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Ještě jsem si hrál s expem na plynu a rozjezd je lepší, dobré to ale bude až s novými pomalejšími motory. Serva na nakladači ještě trochu předělám, ale zpomalit je neumím. Krom silnějšího serva a jiného úhlu ramen přemýšlím i nad tiskem trochu menší lžíce. Nechci moc, aby to nepůsobilo jako pěst na oko, ale o cca 5mm a ono to bude hned znát na zmenšení objemu a tedy i váhy.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

Na vysílačce zpomalit serva nemůžeš ?
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kirovec K700 1:13

Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Pánové díky za tipy. Vysílačku mám starý Optic 6 a ten nevím, že by to měl. Futabu používám jen na letadla. U toho Optica moc neřeším kam ho položím atd.. Ten zpomalovač vypadá velmi dobře.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Nakladač dostal ramen s jiným úhlem, který je jako u originálu. Taky jsem vytisknul menší lžíci, opět blíže předloze. Oboje snížilo zatížení serva. Přišly mi pomalé motory s cca 11000 ot/V oproti 19000 u těch co tam mám. Jsem tedy hodně zvědavý jak se změní rozjezdy. Protže nové motory mají o 3mm kratší hřídelku, dostanou upravené pastorky s členitou vnitřní částí, aby se neprotočily. Jsem hodně zvědavý jak bude vypadat vnitřek převodovek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Takže převodovky byly rozebrané, přední zcela netknutá, zadní chyběl na jenom zubu pastorku konec cca 1mm ale ne obvodově, ale po vrstvě, pravděpodobně vada tisku. Zub pořád zabíral šířkou 4mm tj žádný problém. Navíc zadní převodovka měla těsnější zubovou vůli, tj to asi byl důvod. Popravdě jsem příjemně překvapený potom co jsem tu tahal v trávě tu dlažební kostku. Ono na těch pidi kolečkách co má vlek je to v drnech opravdu hodně velký odpor a gumy traktoru na tom nehrabou, ale zabírají pořádně.

No každopádně jsem namontoval nové motory, už naprázdno bylo vidět, že jsou znatelně pomalejší. Konečně se dá i v terénu jet pomalu a nezpomaluje/nezrychluje to na velkých hrbolech. Jde se opravdu ploužit, jen rozjezd je se slabým cuknutím. Cenou za to je pokles maximálky na cca 4-5Km/h. prostě jede to normálním krokem. Potom natočím video, ale vypadá to hned reálněji.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Narychlo sestříhané video s pár situacemi. Ještě musím potrénovat to ovládání, ale už se mi to zdá lepší.

https://youtu.be/YjYPpj_RA7c
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

To ovládání je už fakt lepší - zatím to vypadá tak na dvě až tři promile v krvi, ale to bude za pár hodin už jen lepší a lepší. Ale pořád to působí takovým trhaným - hračkovým dojmem - ten pocit z provozu, jinak stroj je bezva. A určitě by tomu hodně pomohl třeba funkčí oranžový majáček.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Díky, ono problém je v tom to ovládat nějak plynule. Třeba zatáčení jsem řešil expem, ale když servo pustím, vrací se to rychle a cukne to. S tím nevím co udělat, přeci nebudu dávat zpomalovače všude :) No ale uvidíme, ono se to poddá
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Kirovec K700 1:13

Tak dej silnější/pomalejší servo. Nepomohlo by to?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

No možná jo, ale už tam mám 25Kg celkem kvalitní. Spíš zkusím ještě na páce posunout táhla jestli to vyjde. Ono stačí na to myslet při zatáčení a jde to plynule. Každopádně mám velkou radost, že to konečně umí jet i pomalu.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

Pořiď si vysílačku, co to umí a není co řešit. Pokud v tom hodláš pokračovat, byla by škoda se zaseknout na staré vysílačce. Ten model a tvůj čas na jeho stavbu jsou 10x dražší, jak ta nová vysílačka.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Uvidíme, uvidíme.
Jinak model v materiálu moc nestál, ale těch hodin teda bylo... :)

V Sobotu ho asi vyvětrám na Hazmburg, tak uvidíme jestli vše vydrží.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Tak dnes jsem absolvoval výjezd na Hazmburk, ani nevím kolik to bylo Km ale tak 3-4 odhadem. Model bez závad, nic se nepovolilo ani neprasklo, převody drží. Baterka 5000mAh vystačila bez problémů, ještě jsem na ní pak chvilku jezdil doma a před nabíjením měly články 3,86V. Uvidíme kolik se dobije. Neměl jsem moc čas fotit ani točit a tak mám jen tohle :) ale spokojenost. Jo a u kamaráda jsem zkusil vlek Bruder kvůli měřítku a není to tak strašné s tou velikostí... Spíš to ale bude chtít expediční maringotku :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“