Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Sibstr píše:
Worlusho píše:Tak ho dej na horním uchycení z vnější strany, popřípadě ho dej zvnějšku i na spodním linku.
To určitě ne, to už je na mě moc velký bastl, já radši "čisté" řešení. Pořídím horní linky od Vanquish nebo SSD.
Worlusho píše:Ty duralové výztuhy linků mi přijdou takový zavádějící vylepšení, kdyby to bylo z uhlíku, tak to je jiná, to by fungovalo jak má.
Já si myslím, že ty výztuhy horních linků jsou funkční a naprosto v pohodě až tedy na to, že jsou poměrně robustní a nelze tak používat klasické 125mm tlumiče v přední pozici, nýbrž je nutné pořídit delší 137mm tlumiče do zadní pozice.

Ahoj

tyto zadní linky budu objednávat na Yeti Score.
Vanq Incision horní ocelové za 12 USD, aby to aspoň malinko přidalo na váze a spodek SSD za 30 USD. Nemá cenu objednávat jen jedno, když už budu platit poštu z USA.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Sibstr píše:
Worlusho píše:Tak ho dej na horním uchycení z vnější strany, popřípadě ho dej zvnějšku i na spodním linku.
To určitě ne, to už je na mě moc velký bastl, já radši "čisté" řešení. Pořídím horní linky od Vanquish nebo SSD.
Worlusho píše:Ty duralové výztuhy linků mi přijdou takový zavádějící vylepšení, kdyby to bylo z uhlíku, tak to je jiná, to by fungovalo jak má.
Já si myslím, že ty výztuhy horních linků jsou funkční a naprosto v pohodě až tedy na to, že jsou poměrně robustní a nelze tak používat klasické 125mm tlumiče v přední pozici, nýbrž je nutné pořídit delší 137mm tlumiče do zadní pozice.
Jak si to chceš pořešit a čemu dáváš přednost je tvoje věc (myslím konstrukčním uspořádáním), tohle byl jenom podnět, jak je to řešitelné. Co se týče těch výztuh, tak to bylo myšleno tak, že systém ať horního uchycení nebo samotných linků je založen na určité pružnosti v celé délce, hliníkové výztuhy přenáší absorpci zkrutu a ohybu do zbylých částí co nejsou vyztuženy. Dural moc pružný není a podléhá deformacím, proto jsem psal o uhlíku, ten má pevnost , pružnost a nepodléhá deformacím, to samé sklotextit, líp se pro danou věc hodí.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Josefh píše:Ahoj
tyto zadní linky budu objednávat na Yeti Score.
Vanq Incision horní ocelové za 12 USD, aby to aspoň malinko přidalo na váze a spodek SSD za 30 USD. Nemá cenu objednávat jen jedno, když už budu platit poštu z USA.
Ahoj, už jsem objednal SSD díly z Rakouska, sice ceny nejsou v dolarech ale v eurech, nicméně poštovné je třetinové a neplatí se ani DPH ani clo.
Worlusho píše:Jak si to chceš pořešit a čemu dáváš přednost je tvoje věc (myslím konstrukčním uspořádáním), tohle byl jenom podnět, jak je to řešitelné. Co se týče těch výztuh, tak to bylo myšleno tak, že systém ať horního uchycení nebo samotných linků je založen na určité pružnosti v celé délce, hliníkové výztuhy přenáší absorpci zkrutu a ohybu do zbylých částí co nejsou vyztuženy. Dural moc pružný není a podléhá deformacím, proto jsem psal o uhlíku, ten má pevnost , pružnost a nepodléhá deformacím, to samé sklotextit, líp se pro danou věc hodí.
Jasně, díky za cenné informace. Horní linky na Yetiho jsem nikde v uhlíku, ani ve sklotextilu nesehnal, vyrobit to neumím a nikoho takového neznám ale nevadí. Několik lidí mi doporučilo horní linky od SSD, tak je vyzkouším a uvidím, co se mi nejvíce osvědčí. Každopádně za Tvé postřehy, zkušenosti a rady dík :wink:
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak v pátek dorazila zásilka z rakouského kayhobbies.at :hura:
Obsahem byly těhlice, zadní titanové horní linky a ocelový kardan k zadní nápravě, vše od SSD.
A aby všechno barevně ladilo, pořídil jsem ještě DUPLI-COLOR Eloxal Spray (323003) v tmavě zlaté barvě, která má stejný odstín jako originální hard anodized díly od Axialu.
Takže nejdříve demontovat obě těhlice, vyklepnout ložiska. Při té příležitosti jsem zjistil, že jedno ložisko je zatuhlé. Takže rozebrat, vyčistit a namazat vazelínou na rychlokluzná ložiska. Snad to nějakou dobu zase vydrží. Nové těhlice pěkně oblepit páskou všude, kam se nemá dostat barva, tedy prostory uložení ložisek, do ostatních závitů jsem našrouboval dřevěné špejle, které měly akorát rozměr a mohl jsem za ně těhlice držet při lakování sprejem. Po zaschnutí barvy jsem naklepl ložiska a těhlice namontoval, vše ostatní jsou použil z původních těhlic od Axialu.
Pak jsem se pustil do nejlehčí operace a to výměny kardanu k zadní nápravě. Za minutku bylo vyměněno, všechno krásně pasovalo a i vyvážení kardanu je perfektní.
Poslední na řadu přišly zadní horní titanové linky. Rovněž jsem je hodil pěkně do barvy a začal montovat. Je dobré si všimnou, že v tom malém spojovacím červíku, který spojuje kovovou část s plastovou, je otvor pro 1,5 mm imbus. No já si toho ze začátku hned nevšiml, protože je jen z jedné strany, takže jsem chvilku šaškoval s dvěma matičkami, nevadí. Nicméně později se ukázalo, že nastavit správný úhel natočení koncovek je nad mé aktuální mentální schopnosti. Dal jsem si oběd a po obědě jsem do toho vložil trochu více síly a ono to nějak šlo. Uvidí se, jak se nové titanové linky od SSD osvědčí. Dobré je, že ani při extrémním zkrutu zadní nápravy nekolidují s tlumiči.

SSD těhlice (SSD00004)
Obrázek

Obrázek

SSD ocelový kardan (SSD00073)
Obrázek

SSD horní titanové linky (SSD00137)
Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Kovový držák motoru namontován, stejně tak nová třecí spojka. Překvapilo mě, v jakém stavu byla ta původní. Navenek vypadala jako nová, nicméně když jsem ji rozmontoval, tak bylo vidět, že se do ní dostala trocha vody a malé množství rzi mezi obložením a třecím kotoučem způsobilo, že byla absolutně zatuhlá. Tak jsem vše pěkně vyčistil a namontoval jsem nové díly. Nechtělo se mi vytahovat celou převodovku ven, tak to byla pěkná piplačka, obzvlášť ty dva dolní šrouby, ale povedlo se.
Pro nastavení vůle mezi ozubenými koly motoru a třecí spojky jsem použil klasický trik s proužkem papíru a celkem to fungovalo. Nastavení prokluzu třecí spojky byla už větší alchymie, nějak jsem to nastavil ale zaručeně funkční návod jsem nikde nenašel, tak kdyby někdo věděl, tak se rád přiučím. O víkendu se uvidí jak to pojede.

(AX31156) Machined Adjustable Motor Mount (Hard Anodized)
Obrázek

(AX31161) Ozubené kolo ocel 64T 32DP
(AX31068) Obložení spojky 32.8x15.2x1mm (2ks)
(AX31164) Disk třecí spojky (2ks)
Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak co se nepodařilo na první pokus na ebay, podařilo se na druhý pokus na Aliexpressu.
Včera konečně dorazilo nové řízení, takže jsem konečně mohl vylepšit jednu z největších slabin Yetiho.
Původně jsem si myslel, že výměna bude rychlá akce. Nakonec se ale ukázalo, že budu muset vymontovat celý přední diferenciál, jinak to rameno původního řízení nedostanu ven. Při té příležitosti jsem zjistil, že u jednoho šroubu jaksi zapomněli v Číně udělat závit, budu ho muset vyměnit. Samotná montáž nových dílů už byla pohodička, za chvilku bylo hotovo a ani nezbyly žádné šroubky :mrgreen:

Cesta balíku z Číny nebyla asi moc napohodu...
Obrázek

HOT RACING - ez adjust aluminium steering bellcrank (YET48XG01)
Obrázek

Obrázek

Na závit se jaksi zapomnělo...
Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak jsem byl o víkendu projet Yetiho na dráze a jezdil opravdu pěkně. Ověřil jsem si dřívější poznatek, že šroub zašroubovaný do kovu, nikoli plastu, musí být zalepen, jinak se dříve nebo později prostě vyklepe. Kardan jsem měl už zalepený, tentokrát vylezli červíci jistící čepy v těhlicích. Naštěstí byli hodně hluboko, takže jsem je neztratil. Takže už jsou také zalepené, jsem zvědavý jestli je ještě někdy dostanu ven, ale snad jo, zalepil jsem je lepidlem na šrouby, tak by to snad mělo jít povolit.
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Další vylepšení namontováno :)

AR60 OCP Machined Link Mounts (Hard Anodized) (AX30830)
Obrázek

Machined Sway Bar Clamp (Hard Anodized) (AX31167)
Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Poježdění na Velký pátek na RC dráze v Narysově :)
Spousta karambolů, auto všechno přežilo, mobil všechno přežil, stativ přišel o jednu nožku :?

http://www.youtube.com/watch?v=rbdcFmYja6Q
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Nové kovové Axle Hub Carrier namontovány :)

Obrázek

Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Konečně jsem se dotal k tomu, abych namontoval kovový front arm and bumper holder. Tak snad něco vydrží, originální plastový byl už značně rozsekaný od kamenů.

Obrázek


A protože venku jsou tropy, vylepšil jsem regulátor o chlazení, tak snad v tom hicu co je veku neshoří.

Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer

Zpět na „Axial“