Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

MEP - diskuze

Ahoj kamarádi, kolegové a RC pacienti. :OK:

Tak už máme svůj "chlívek" pro Moravský Expediční Pohár, první zpráva už byla ve https://www.rc4x4.cz/viewtopic.php?f=39&t=20983
tady bych tedy zopakoval několik informací. Předně, nejde o žádný technicky, odborně ani finančně náročný závod. Jde nám hlavně o setkání stejně postižených RC offroad modelářů, kteří si hrají se svými více či méně věrnými zmenšenými kopiemi velkých expedičních vozů. Setkat se, pochlubit se svými miláčky, vyměnit zkušenosti, pokecat, poklábosit, společně prožít nějaký čas a také trochu zazávodit, neboť člověk je tvor soutěživý. Nikdo se nemusí ničeho obávat, jestli je jeho model dostatečně scale, drahý nebo laciný, malý či velký ale nicméně je potřeba dodržovat nějaká základní pravidla, viz PRAVIDLA. Tady je tedy teď otevřený prostor pro diskuzi, pro náměty a připomínky.

A ještě jednou tímto děkuji kamarádům z AST za poskytnutí základních pravidel.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: MEP - diskuze

Zdravím.

parádní počin. Díky všem. Napadá mě snad jen jediný otazník. Osobně mi připadá v závodech našeho ražení spíš na škodu, když je pro vítěze připraveno víc, než pohár, diplom, či medaile. I tak se většinou najde někdo "přemotivovaný", kdo snadno "zapomene" napsat či nahlásit nějaké ty penalizace. A je-li o co hrát, stává se to častěji. Model závěrečné tomboly mi připadá lepší. Ale to je samo na vás a tak či tak to bude super akce :tleskam:

těším se :OK:
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MEP - diskuze

Ahoj, v podstatě s tebou souhlasím, je to od sponzora nastavené takto, nezbývá, než se spolehnout na poctivost soutěžících a případně si vzít ponaučení pro příště. :-p
bflmpsvz
Majkro
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 19.01.2017 15:41
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: MEP - diskuze

Zdrávím všechny kolegy modeláře,za mě je to určitě hodně zajímava a lákavá akce,a určitě se ji zučastím,bude tam někdo již od pátku?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MEP - diskuze

Ano, budem už v pátek, budem chystat trať, ještě upřesníme :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: MEP - diskuze

Milane,

upřímně první počin "AST Morava" a "copy-paste" pravidle mi příliš radosti nepřenesli :-D .. ALE jsem rád že si nakonec do pravidel a závodu MEP vnesl něco ze svého ! :FINE:

Snad nám někdy vyjde čas a stavíme se u vás v Asii ... sleduji vás :hura:
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MEP - diskuze

Nu, od toho je tu diskuze a můžeme prohodit pár slov i v pátek nebo v sobotu :-p
bflmpsvz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MEP - diskuze

Číža píše: 07.05.2019 15:29... "copy-paste" pravidle mi příliš radosti nepřenesli :-D .. ALE jsem rád že si nakonec do pravidel a závodu MEP vnesl něco ze svého !...
Nooo, na to se dá koukat ze dvou úhlů pohledu... Stejná pravidla budou znamenat, že účastníci z Čech i Moravy budou při účasti na jedné či druhé akci natěšení, že nemusí kvůlivá tomu nějak jinak piglovat stroje, něco jako hambáč z meka, který je všude víceméně stejný. Naopak, nestejná pravidla přinesou natěšení, že to je zase trochu něco jiného, něco jako pivko v Čechách a vínko na Moravě :-D
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MEP - diskuze

První dodatek pravidel

Závod bude obsahovat tzv. technické sekce, kde závodníci prokáží své technické dovednosti. Sekce budou obsahovat 10 branek, bodovat se bude 5b za dotek, 25 bodů za shoz a 50 bodů za boží ruku či nesplnění speciálního úkolu. Podrobnosti o speciálních úkolech budou zveřejněny těsně před samotným závodem.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MEP - diskuze

logo

Obrázek
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MEP - diskuze

Máš hodně podobné logo jako používáme my již od roku 2015 . To bude zajímavé až tam dojedu v tričku RCA a bude téměř stejné jako tvůj znak.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
mikircCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2012 0:00
Bydliště: Zlín

Re: MEP - diskuze

Zdravím.
Logo bych určitě změnil, dle google je zkopírované.

Ale k mému dotazu.
k bodu pravidel "Tvar a rozměry karoserie musí odpovídat skutečnému vozidlu", je povoleno vzít karoserii, která existuje a upravit ji nárazníky, blatníky + další části aby to bylo použitelné na Expedici?
A druhý dotaz, může být v kategorii expedice model, který byl původně osobní automobil (neterénní), ale je předělaný na terénní (když existují i reálné exempláře, které někdo předělal)
A poslední, do jaké kategorie se řadí laminát jako materiál karoserie ?

Možná jsou to blbé dotazy, ale tato kategorie je pro mne zatím španělská vesnice a auto je zatím ve stavu stavby (předělání starého podvozku na expedici) tak abych věděl, čemu se vyhnout. Předpokládám, že podvozek s nezávislým zavěšením není vůči pravidlům problém, on je asi sám od sebe jednou velkou penalizací :D
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MEP - diskuze

Mr-Monty píše: 18.05.2019 20:23 Máš hodně podobné logo jako používáme my již od roku 2015 . To bude zajímavé až tam dojedu v tričku RCA a bude téměř stejné jako tvůj znak.
S rc adventures bych se tu moc nevytahoval, páč i to už tu je a tvoje kopie tu byla řádně probrána......
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MEP - diskuze

Jsem rád, že se to tu trochu rozjíždí, od toho je to diskuze. Jen prosím dva kolegy kteří jsou už trochu známi svým špičkováním :-) aby trošku zmírnili intenzitu diskuze, nerad bych se dostal do situace, že bych tu musel něco mazat ;-) . Co se týká toho v čem kdo přijede, to není podstatné, přijeďte třeba v pyžamu nebo v neoprénu, hlavně přijeďte :OK: Logo docela určitě měnit nebudu, není zkopírované v pravém slova smyslu, jako základ je použitý veřejně přístupný obrázek na internetu. Nejsme žádná registrovaná ani výdělečná organizace, jsme pár RC postižených bláznů kteří se chtějí potkat, pojezdit a pochlubit svými milášky :HOPS: .

K dotazu - "Tvar a rozměry karoserie musí odpovídat skutečnému vozidlu" - jde o to, aby někdo nepřijel s krabicí od bot a netvrdil, že se jedná o nový prototyp ugandského malovýrobce. Myslím, že všichni se snažíme postavit model který se podobá nějaké předloze. Někdo miluje Jeep, jiný Defendra a další třeba ARO. A i ve skutečnosti je úprava sériového vozu kterým pojedu na Borneo nebo do Antarktidy, více než nutná, ale v mezích pravidel. Druhý dotaz, nikde není psáno, že na expedici musí být terénní automobil, pokud vím, expedice se jezdí i s Trabanty. Otázka zní, nakolik takový automobil, nebo model, si poradí s terénem. Laminátová karoserie se řadí stejně jako plastová, kovová, dřevěná do "hard body", jediná odlišná je lexan.
Podvozky neřešíme, netrváme na rouře u Tatry :YOP: , nejsme "počítači nýtů", chceme se především bavit a zasoutěžit v rámci zdravého rozumu.
A klidně pište další příspěvky a dotazy. :BYE:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MEP - diskuze

Milane děkuji za info. A hlavně potvrzení že mohu dojed . Mne mírnit nemusíš , jen jsem dal svůj postřeh.
od gecko-x » pon kvě 20, 2019 4:08 pm




Mr-Monty píše: ↑
sob kvě 18, 2019 7:23 pm
Máš hodně podobné logo jako používáme my již od roku 2015 . To bude zajímavé až tam dojedu v tričku RCA a bude téměř stejné jako tvůj znak. S rc adventures bych se tu moc nevytahoval, páč i to už tu je a tvoje kopie tu byla řádně probrána......
Logo RC- Adventures navrhovali lidičkové z Emma printu a měl jsem na výběr z několika líbilo se mi to co používáme . Tak pokud je něco zkopírované o čemž pochybuji vina nepadá na mou hlavu. Určitě jej měnit nebudu jelikož jsem návrh tisk a vše kolem platil a faktury na všechny počiny mám doma uložené . Hold někteří musí mít vždy návrh a ty ostatní jen černit. Nechme je prosím při tom :-D :-D :-D .


Milane na tvou akci se moc těším a budu ji dále doporučovat a prezentovat.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )

Zpět na „RC Moravský Expediční Pohár“