Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Balancér nebo nová nabíječka?

Ahoj všem,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám starou nabíječku Graupner Ultramat 10, která má v nabídce možnost nabíjet akumulátory Li-Po, ale nemá v sobě balancér. Chci se Vás tedy zeptat, zdali stačí dokoupit samostatný balancér (viz. třeba tento: https://www.peckamodel.cz/7598-graupner ... pro-2-6-cl) nebo je už rovnou lepší koupit novou nabíječku, která je již balancérem vybavena.

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Mam U14 s uvedeným balancerem a ještě Raytronic C11,ale dycky radši sahnu po U14 než po blbě a zdlouhavě nastavitelný C11.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Mel jsem ultramatku s extra dokoupenym balancerem a stvalo me to. Nakonec odesel,tak jsem poridil poradny 4 kanalovy delo a je klid.

Podivej se na https://hobbyking.com/ maj toho mraky. Bacha jestli ma ac/dc. Ultrakarimatku si nech do rezervy....
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Fanula píše: 09.06.2019 19:56 Chci se Vás tedy zeptat, zdali stačí dokoupit samostatný balancér nebo je už rovnou lepší koupit novou nabíječku, která je již balancérem vybavena...
Obávám se, že velmi záleží na individuálním pohledu. Dokoupený balancer bude fungovat, ale osobně bych volil také nabíječku balancerem vybavenou.
cores píše: 09.06.2019 22:28 ...tak jsem poridil poradny 4 kanalovy delo a je klid...
Čím nabíjíš?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

https://hobbyking.com/cz_cz/quad-4x6s-l ... -only.html


https://www.google.cz/search?q=skyrc+ef ... -ZfVAETr2M


Zdroj ma jen 20A ale dostacuje. Vejde se mi totiz do kufriku s nabijeckou 😁 Pri nabijeni 4 kusu 3s na 5A jede zdroj na cca 18A.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Pěknej stroj! Já si teď pořídil Reaktor D6 duo (přebrandovaný Hobbymate D6 duo pro).
BTW Budu mít k prodeji jednokanálový Ultramat (nevím teď číslo) s vestavěným balancérem k prodeji.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Hlavne ze ten reaktor neni rbmk :-D Ted hojne propirany v mediich po serialu chernobyl.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Jo, snad ho nedovedu k nějaké katastrofě :wink: když on byl tenhle reaktor z NL Hobbykingu výrazně výhodnější než ten z číny, jsme prostě národ šetřílků...
BTW Na ten seriál se teprve chystám, ještě nemám všechny díly...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Je to pecka. Herci,prostredi,napeti, fakt vymakany. Akorat je skoda,ze nemluvi rusky. Je tam jen hlaseni o evakuaci Pripjat. Uz bezi i dabovana verze,ale doporucuju origo v anglictine s titulkama. Cely je to zamereny na lidi co zachranily evropu od pruseru.

Myslim ze to byla nejaka anglicanka co napsala reakci,proc tam neni jedinej cernoch :-D
Nekdo ji poslal fotku se spinavejma hornikama,kdyz chce ty cernochy.... :-D
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Mimochodem, pokud by měl někdo zájem, tak tuto nabíječku mám na prodej:

https://hobbyking.com/cz_cz/quad-4x6s-l ... tore=cz_cz

Je nová, zabalená, nepoužitá, na ceně bychom se dohodli :wink:
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

cores píše: 11.06.2019 12:57 Akorat je skoda,ze nemluvi rusky...Myslim ze to byla nejaka anglicanka co napsala reakci,proc tam neni jedinej cernoch :-D
Nechci být moc OT, tak jen krátce. Jo, toho správného jazyka je škoda, taky mám nejraději původní znění, ovšem angličtina se na Ukrajinu moc nehodí (nejmenovaná středověká hra z okolí Sázavy od českých autorů bohužel taky mluví anglicky). A ty rasové narážky jsou vyloženě hloupé, objevily i u Dunquerque (jestli znáš ten film), nebo u hry Kingdome come. Většinou jdou snadno vyvrátit a požadovat měnit historii je blbost...

Ještě k nabíječkám, ty nové stroje už potřebují 30V na plný výkon, nabíječka může být menší (např taková ISDT Q6 Pro), zato zdroj je potřeba festovní...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Tak já asi zkusím nejdřív ten balancér a když se rozbije, tak pak pořídím nějakou tu nabíječku vybavenou balancérem.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Balancér nebo nová nabíječka?

Proč by se ten balancér rozbíjel ? Je lepší zbytečně neutrácet a pořídit nabíječku se zabudovaným balancérem, k tomu zdroj a máš pokoj. Dnes jsou k dispozici velmi slušné nabíječky za dobrou cenu.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“