Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

GOMW KOH

Ahoj,
tak začínám se stavbou desetiny. Libi se mi auta zavodu King of Hammers. Na 16ctine jsem si všechno vyzkoušel a tak přišel čas postavit něco většího. Jednak proto, že svou 16ctinu hrozně ničím a pak také, že se nemohu poměrovat v závodech. Chtěl bych postavit kategorii C3 pro AST a nějaký ten závod zkusit.
Dlouho jsem řešil nápravy. Chtěl jsem portaly a riditelnou zadní nápravu. Kvůli menší šířce a prostoru pro interier jsem zvolil MST CFX W. Na svařování klece nemam prostředky ani zkušenost a tak jsem porovnával dostupné. Klec bude z Gmade GOM bez zadniho převisu. Rozvor 313, nebo o chlup větší. Šířka 230 - 240mm podle hex a scale vzhledu. Těžiště co nejniž, závaží na nápravách, chassis vlastní. Motor AXE 540 2300kw. Tlumiče podle toho jak se to vleze. Nechci kozu, chci crawlera 8)

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 14.02.2020 12:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

šasi č.1 :-)

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 14.02.2020 12:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

Šasi č.2
Přehodil jsem delší zadní linky ze stavebnice 313mm dopředu, abych získal více místa na délku pro motor a baterku. Ale motor jsem dal moc nízko, teď bouchá do linků ze spodu. Výška prostoru na baterku taky nevychází nic moc....takže šasi č.3:-)

Obrázek


Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 14.02.2020 12:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: GOMW KOH

Škoda, že na obrázcích není nic vidět :-(
bflmpsvz
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

díky za info, už jsem to opravil :OK:
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: GOMW KOH

Pěkné, jsem na to zvědavej.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: GOMW KOH

Ha
No to sem zvedav 8o

Crawlera z takovy vysoky klece jo :-p no uvidime az to nejak zakladnim zpusobem sesroubujes, mohlo by to bejt pekny auto..
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

No chci aby to lezlo, ale je to porad moc vysoky:-)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: GOMW KOH

8o Už to vidím, to jsem tedy zvědav, jak to dopadne :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

Šasi č.4 a skidplate z GOMa. Chtěl jsem ponechat skidplate z MST,ale obtížně bych k němu přidělával klec. Takto to chtělo jen pár úprav pro linky.
Rozvoz se tak zvětšil na cca 330mm. Zadní linky ale zkrátím o 1cm.
To stříbrné se točí, do míst kde byly přední linky přijdou ložiska.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

Rám GOMa jsem trochu ořezal, abych ho dostal níž. Převodovka s motorem vylezla ven, takže je budu muset posunout blíž ke středu auta, kde by se snad měly vejít. Možná si tím zmenšim prostor na baterku. Je to tiptop.

Obrázek


Obrázek

Ovšem nejlepší jsou ložiska:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: GOMW KOH

Jo takhleeeeee, ja na to cumim a rikam si proc vymezujes loziskama nejakou tycku, to je jako koupit ajfoun a podlozit s nim nohu u stolu.
A von to ma jako skid na prekazky :-D jakoze se to bude tocit a nebude drhnout :-D :-D

Kolecka na skid daval tusim Gmade
Hele
https://images.app.goo.gl/Ln5XykCSHm3KSfWF9
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: GOMW KOH

To s těma kolečkama a ložiskama je geniální :-D
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

Ahoj,díky moc, geniální to je, díky i za odkaz na Gmade, myslím, že jsem se právě u Gmade inspiroval.
Nicméně skidplate jsem musel vyztužit hliníkovým 1mm plechem nahoře i dole. Bohužel, točící se tubičky jsem musel vyndat, kloubky linku byly volný. Teď je rozpínají matičky a drží to fest.

Obrázek

Taky jsem značně ořezal uchycení klece, aby byla maximálně nízko a změnil pár rozměrů na šasí. Toto je předfinální verze, tušim už 5tá.

Obrázek

Skvěle vyšlo místo pro baterku hned za motorem. Motor jsem posunul co možná nejníže, aby nelezl z karoserie. Upravil jsem proto přední horní linky. Původně byly uvnitř prostoru, kde jsou teď hliníkové trubičky. Celý držák jsem provrtal a linky dal z boku. Použil jsem i excentrické kloubky, aby při propružení na doraz měl motor místo. Všechno je to ale pořád na papírovém šasi a obávám se, že až bude hliníkové pevné, může být moje hra na milimetry trochu jinak. Počítám proto trochu i s hliníkovým šasí číslo dvě:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a na závěr se musim pochlubit, že jsem snad vyřešil i co to bude za auto:-) v roce 2015 jsem si koupil plastovou hračku na písek...

Obrázek

Chtěl jsem ji ořezat na moji 1:16, říznul se, a zahodil kastli do komory. Nebyla hodna. Vzpomněl jsem si na ní tento týden, přiložil tak jako byla ořezaná a hele, skoro to sedi:-)

Obrázek

Ikdyž je to menší, než bych chtěl, zkusím to tam dát. Blatníky to trochu opticky roztáhnou....

Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GOMW KOH

Stavba pokračuje. Po tom, co jsem zjistil, že pracovní hliníková a ostrá duralová verze šasi by mě vyšla na majlant, jsem zkusil karbon:-) Jednak se mi líbí, a když mi kamarád, co staví rc rakety, nabídl svou troubu a prepregove desky s osvedčenou technologii v pokoji v paneláku, nebylo co řešit:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ikdyž jsme měli málo materiálu a věděli jsme, že výsledná tloušťka nebude nic moc, šli jsme do toho. Říkal jsem si, že to minimálně použiji jako pracovní verzi. Pořád lepší než karton, ze kterého jsem to tvořil od začátku. Výsledek se podařil, becherovka padla a po pár hodinách jsme upekli 2.5mm silné karbonové desky.
Obrázek

Věnoval jsem hodně času vyřezávání, pilování tvaru a vrtání děr na rozvyklané pákové vrtačce.
Obrázek

Proto jsem opustil myšlenku pouze karbon pracovní verze a přemyšlím, jak šasi ještě vyztužit. Příčně bude hodně spojené pomocí táhel a na vnitřní stranu přilepím epoxidem hliníkový plech. Je lehký a šel plusminus vystříhnout nužkama:-)

Obrázek

Zatím je vše pouze poslepované izolačkou, abych mohl tvar ještě doladit a šasi v pár místech upilovat. Nyní vyřezávám interier GOM. Bude nízko. Nejdříve jsem chtěl přizpůsobit v míste interiéru šasi, ale tuhost velý řezat raději do lexanu. Řidič bude mít šasi přímo mezi nohama, o nohy nepřijde, a i sedačku šasím prožíznu.
Obrázek

Zatím je to vše, update možná dříve než za 3 měsíce....Teda pokud to tady ještě někdo čte:-)
cao

Zpět na „Scale projekty“