Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,vícekolová verze

Na model bazaru jsem koupil ve čtvrtek převodovku do pomala.
Byl jedna stará na koupeném modelu zde v marketu,ale měla poškozené 2x zuby a v tahu se prosmekla o zub dál.
A to mi vnuklo sehnat jinou totožnou a tu použít a co to provede v jízdních vlastnostech celého modelu. :-p
Nevim co to je za výrobek resp.značku výrobce a jak dlouho vydrží, protože má drobnější provozní vule,ale snad to bude dobrý.
Zatím je to namontované na motoru a pohon 6x6 funguje na 100%.

Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Tak počasí a systémové volno v práci mi dovolilo chvíli pracovat na modelu. 8)
Sice musím vyladit zubovou vůli na 2x ozubenych kolech a pohon na 8x8 jezdí a je funkční. :OK:

Na plný výkon jede pomalu jak jsem chtěl, ale sílu má velkou. :arrow: :arrow: :idea:
Naposledy upravil(a) Max dne 21.02.2020 8:33, celkem upraveno 1 x.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

:hura: :hura: to snad ani nejni mozny, ze se takhle dari. Jsem fakt zvedavej, az se to zatizi kastli a terenem. Ta prevodovka jak se s tim bude prat, jestli to treba rok bude jezdit nebo nebude :FINE: treba to CC zvladne, tahat na jedny streva jeste jedno CC..
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

:mrgreen: 3x krabice 1,5L mléka na sobě to veze bez problému.
Ve stavbě budu pokračovat. Další fáze je, doladit zatačení a zpevnit podvozek.

Trochu jsem koukal na televizi a po nárazu do stolku o váze 15 kg ho dokáže na koberci odtlačit.
Video bych natočil lepší,ale ovládat model a u toho sledovat při natáčení auto je trochu horší. Jak zpěvním vanu podvozku a doladím zubovou vůli tak vyrazím na terénní testy ven do parku a zkusím natočit lepší terénní video osmikolky. :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

No super :tleskam:
VYpada to slibne :FINE:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Děkuji za podporu kolego. :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Existuje nejaky 8x8, ktery ma vepredu dve nezavisly a vzadu dve tuhy...??

Dopredu asi nemas mrakorizeni, nebo jo? Servo tam vidim normalne napric, takze neco tam mas, ale asi ne mrakorizeni.

To nejni jen stouchacka od serva na dve strany. Je tam takovej trojuhelnik, a cert vi jak to ten pan delal, kazdopadne v kazdym bode vychylky ten trojuhelnik presne umistenou dirou na tahlo k tehlici opisuje presne potrebnou kruznici tak, ze ve finale vnitrni kolo vytoci fakt hodne a vnejsi min. Presne to potrebujes dopredu.

Ty zadni jdou kus min, tam by tohle mohlo stacit, kdyz malinko pomuzes geometrii (kola malicko do V) ackermannovi. Namoc kola v kaluzi a na suchym betonu si pridrz zadek a rukou udelej zatacku jak by sis predstavoval a hned uvidis, jak ktere kolo musi nakracovat do zatacky. Nejvic to predni vnitrni, idealne fakt hodne, tak ukaz obrazek toho rizeni s bleskem zepredu :FINE:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Teda kolego, záludná otázka na kterou nedokážu odpovědět. :-p

Citace.:

Existuje nejaky 8x8, ktery ma vepredu dve nezavisly a vzadu dve tuhy...??

Konec citace.:
To jsem nezjišťoval nijak zvláštně (koukal jsem,ale tady po Evropě u skutečných běžně jezdcích trucku v kamionové dopravě jsem to nenanášel a netuším,to by dokázali odpovědět ti co se motají kolem kamionu. Možná někde ano.

mrakorizeni - né uplné ,ale jen část nápadu od Mraka a to upravě přední části obou podvozku kvuli nájezdu na terénní nerovnosti.
Ohledně té houpačky jak to popisuješ to ještě nemám dodělané ale jak to popisuješ chápu jak to myslíš a děkuji ti za přesný popis situace.
Zkusím to jak to popisuješ a překopat řízení podle tvého návrhu. :CIAO:

----

Tady jsem udělal bližší náhled pohon 8x8, že to skutečně je funkční. Ještě včera večer mi jeden z lidí co koukali na youtube mi zaslal dotaz resp.spíše výtku, že to není funkční pohon,že jednou jen 1x přední a 1x zadní náprava.
Opak je pravda, funkčně se pohybují všechny součásti podvozku a vše je na 8x8 ve stálém tahu.
Zatím nemám nainstalované kvuli poloměru zatáčení uzávěrky diferenciálu i když už mám zámky diferenciálu vymyšlené.


Naposledy upravil(a) Max dne 16.02.2020 11:01, celkem upraveno 1 x.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Mira píše: 16.02.2020 10:29 ...

To nejni jen stouchacka od serva na dve strany. Je tam takovej trojuhelnik, a cert vi jak to ten pan delal, kazdopadne v kazdym bode vychylky ten trojuhelnik presne umistenou dirou na tahlo k tehlici opisuje presne potrebnou kruznici tak, ze ve finale vnitrni kolo vytoci fakt hodne a vnejsi min. Presne to potrebujes dopredu.
Zatím řízení náprav tahá jen jedno servo přes páky.

Laboruju s tim, že každou přední nápravu bude ovládat vlastní servo,ale netuším zda jsou zapojit 2x serva najednou na jeden přijímač a na jeden kabel k ovládání nápravy.
Napadla mě varianta dát 2x serva na každou nápravu jedno servo a propojit je najednou jedním kabelem a ten vést do přijimače pokud by to přijimač utáhnul.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

No to rozhodne, Y kabel to resi a nemusis holit draty. Spis jeste potrebujes BEC, aby to zasoboval eletrikou. .. ale prijdes o ruzny nastaveni 2 serv. Ale to se tak nejak da tou kounstrukci rizeni, pri stejne vychylce serva nasroubujes do tehlice ten zadek trosku dal od stredu otaceni a hned mas potrebne mensi zatoceni kol..
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Dobře, zkusim na netu Y kabel na serva najít zda se vyrábí továrně aby to bylo vyrobené dobře. S tim BEC to bude horší, tomu nerozumím tak musím projít zdejší komunity a jejich modely abyvh věděl co jak zapojit aby to fungovalo správně.

Řízení na CC-01 8x8 je standartní ale jen s odstraněnou přední podkovou.
Přes mobil nejde vložit fotka tak aspoň takto.
https://feliciaman.rajce.idnes.cz/CC-01 ... 165700.jpg
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

:CIAO: Koho stavbou tohoto bezejmeneho modelu motivuji na stavbu aspoň 6-ti kolky.? :-p :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Yeger
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2018 17:19

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Tak mě 6x6 láká dlouho ale chybí mi jedna náprava 😂
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Verze 6x6 jde udělat lehce a dobře. :OK:

Nápravu by bylo dobré koupit novou než jetou z bazaru.
Dopadneš jako já. :roll:
Já model stavím ze starých součástek a jak vidím osobně měním díl po dílu za nový, protože ty staré jsou vylagrované a mají provozní vůle.
Ze starých dílu postavíš jen starý stroj a to co na modelu budeš stavět bude tebou vytvořené nové.
V konečné fázy na té staré nápravě vyměníš ložiska, převody s difem atd.a ve výsledku tě to vyjde na dost peněz. Novou koupíš v sestavě dílu a máš klid.

Muj model CC-01 - 8x8x je něco co nikdo nestavěl a ani nikoho nenapadlo, že to postavit jde natož, že to bude jezdit.!! Já jdu cestou co není probádaná a nikdo netuší zda to bude fungovat. Mě se to povedlo a varianta 8x8 funguje dobře. :mrgreen:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Yeger píše: 19.02.2020 9:31 Tak mě 6x6 láká dlouho ale chybí mi jedna náprava 😂
Nevím jak jsi na tom,ale pokud chceš 6x6 tak je na trhu s RC modelama oficiálně k prodeji co jsem koukal TRX v 6x6 ,ale je za raketu 19000,- kč.
Ti co to jezdí ti určitě poradí.
Zde to bude jen jak jistí lidé psali pouhé a obyčejné CC-01 což je pro spoustu lidí jen hračka jak jsem v několika tématech četl.
Pokud pracuješ v zaměstnání a máš na výrobu testovacího stroje 6x6 dost peněz tak do toho jdi.
Ale bez investic do dílu to pujde špatně.
Držím ti pěsti pro dobrou a rychlou stavbu.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:

Zpět na „CC-01“