LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Jak vybrat linky

Zkousel sem najit nejake podobne tema, ale nic. Zjistil sem, ze linky v RTR Gmade R1 maji dost zoufale linky, tak jsem si rikal, ze bych vzal klidne komplet nove, nez kupovat ma ty stavajici klouby. Na netu se daji najit pekny profilovany ze slitiny hliniku, ale netusim, jakou to ma vzhledem k tvaru a materialu zivotnost. Budou na rock buggy/crawler, takze zadne modelove jezdeni. Mate s necim podobnym zkusenosti? Nebo co byste doporucili, kdyz uz budu menit? Diky
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Jak vybrat linky

Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jak vybrat linky

Já bych hliníku pro drsnější použití nevěřil. Nejpevnější a nejlehčí (váhou) řešení je titanová kulatina a M4 závit s kloubky Traxxas, dostupnější třeba nerez ocel, pokud jsou sériové kloubky OK.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Jak vybrat linky

Plastove kloubky traxxas, m3 zavitova tyc, izolacni paska a 8x1 duralova trubka z Obi.

Pomoci drevenych stejli strcenych do kloubku misto zavitove tyce si vyzkousim jak dlouhe linky potrebuju.
Pak si narezu zavitovky a duralovou trubku.Nesroubuju jeden kloubek a podle delky na linku namotam izolacni pasku na zavitovou tyc na prumer 5,8-5,9mm. Pasku davam zhruba po 30-40mm.
Zasunu to cele do trubicky a nasroubuju druhy kloubek.

A mas heavy duty linky. Za 4 roky co je pouzivam, se mi podarilo utrhnout jen 2 kloubky a to jeste po dost osklivem padu.

https://photos.app.goo.gl/ccNDVomZz2gm3jTeA
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: Jak vybrat linky

Až teď jsem si všiml, že přetahuješ trubičku i přes tělo kloubu. Je to lepší a trvanlivější řešení než tenčí trubička končící u kloubu?
A co uhlíkové trubičky? Má to cenu, nebo jsou to vyhozené peníze?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jak vybrat linky

Tos na tu fotku koukal celej rok az jsi vykoukal ty pretazeny trubicky? :-D


... hele ja mam na 5+kg aute plastovy kloubky MP jet a neulomil ani nevytrhl jsem ani jeden.

Ale nahradil jsem je temahle traxxass, protoze "se rika, ze sou nejlepsi " :mrgreen: , akorat tady na ne jeste rada nedosla, protoze MP jet mi povolily jen pri rane z boku, kdyz byly dole na tlumicich na rychlym aute.. to tady nehrozi tak drzi.

Podezrivam Woytu, ze tem linkum nakonci pomohl vrtackou, aby ten kousek pretah ale zaroven tam mel doraz a trubicka se nesoupla, jen nas tim nezatezoval :-D



Uhlik, titan... :-D jako jestli jsi lovaty, tak si kup co chces, radi se na to podivame a stouchneme do toho klackem

Jestli nemas auto, kde hledas vahu opravdu po gramech, uhlikovy placicky misto disku kol jako crawleri :HOPS: a tak, tak to smysl nema :-D ale kdyz se ti libi a jsi lovaty :-D

Ja si treba horni linky koupil kvuli tomu dyzajnu :mrgreen: takze to ma leda smysl, ze to upokoji tvy tlaky :-D
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: Jak vybrat linky

Mira píše: 21.04.2020 9:46 Tos na tu fotku koukal celej rok az jsi vykoukal ty pretazeny trubicky? :-D
Ne, jen jsem na to narazil až teď a všiml si, že to někdo dělá jinak
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vybrat linky

Já si nechávám dělat linky od Martina Pluhaře a jsem maximálně spokojený. https://www.mstechnology.cz/zakazkove-l ... s-d380.htm
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Jak vybrat linky

Maximalne tomu sestihranu na plastovem kloubku srazim trochu hrany aby zalezl do trubicky snadneji. Ale co pouzivam odjehlovac hran, tak to nebylo potreba. Udela mi na trubicce malej kuzel a kloubek zaleze snadneji. Jinak zadne upravy.
Jen na rizeni maji trosku zvetsenou dirku pro m4 nerezovou tyc rizeni.

Zpět na „Rámy, podvozky a kastle“