Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Dělám sice řízení modelu,ale pro bližší seznámení s modelem CC-01 8x8 dám fotku pohonu modelu.
Vám co jezdíte s vícekolovými modely tak to znáte a víte co model potřebuje aby fungoval tak jak má a tím pádem vám nemusím nic vysvětlovat proč jsem na tomto pohonu udělal to co jsem udělal.

Já použil jednodušší běžně používanou variantu pohonu a to s trvalým pohonem všech zadních kol.

Než dlouhý text a popisování více řekne fotka. :OK:

Více zde. :arrow: :arrow:

Obrázek

Díly pro stavbu tohoto modelu jsou použité běžně volně dostupné a sehnatelné na netu zde v ČR.

Z této fotky je vidět pohon modelu.

Proto mi jezdí model i když odpojím první přední pohaněnou nápravu a je z toho 6x6.
Model jede na pohon 6x6 jak jsem se zde zmínil v minulosti.


Pokud bude forum fungovat na nebo to zde někdo nesmaže tak se snad do budoucnosti někdo na toto podívá a postaví podobnou bláznivost jako já. :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Teplé dny jsou zde a práce venku nepočkaji.
Tak jsem práci na modelu musel přerušit kvůli sekání trávy, úpravy keřů atd. Přeci jen to je 3500 m2 a to chvíli zabere.
Zpět modelu 8x8. :wink:

Dneska opět přestavba řízení modelu.
Předchozí varianty řízení nevyhovují z pevnostních důvodů. Síla ovládacího serva je hodně velká a v terénu při zkouškách jízd a zatáčení servo trhá závity z plastu, ohýbá páky atd.atd.
Předchozí varianty řízení jsou dobré, když máte jen pouze jednu přední nápravu.

Já mám dvě s malým prostorem pro řízení druhé, ale to bych se opakoval.
Toto je další varianta řízení, zmenšil se rejd kol,ale řízení je plynulé, bez škubani. Budu to ladit dál.
Přeci jen 8x8 v CC-01 není běžné.

Tady rychlé cvaknuti stavu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Dneska nic zvláštního protože ještě pracuji na jednom dalším projektu, který sice nejezdí po kolech,ale bude také zajimavý.
Dneska jsem jenom rozdělal spodní část modelu kvuli údržbě rozvodovek.
Jsou to rozvodovky tyto - Silver Transfer Case For 1:10 RC

Někteří přeprodejci tady v Čechách co to objednají venku a zde v republice to prodají s dost velkou přirážkou.
Když člověk nespěchá muže si díly na model objednat venku minimálně o třetinu levněji,ale chvíli si počká na dodání.

Venku za hranicemi k zakoupení ostatně jako většina věcí jak modelu tak dílu na ně se dá sehnat například zde....
https://www.aliexpress.com/item/32530564080.html

Takto vypadá zblízka..

Obrázek..ObrázekKdo maže ten jede.... :mrgreen: ...Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 , POHON 8X8

Práce na modelu CC-01 8x8 stále pokračují.
I když musím chodit do práce jako většina z vás tak ladit model nejde tak rychle jako v předchozích dnech. 8)

Usadil jsem snad už definitivně kabinu na rám modelu i když bez držáku přední části v prostoru nárazníku.
Nosný rám podvozku 8x8 je z hliníkového profilu U - 10x10x10 a díky tomu byla kabinka od kolegy "LARS" byla moc vysoko a musela sesunout v podvozku jak dolu tak dost dopředu.

Obrázek

Do kabiny jsem musel zalepit nejdříve čelné průhledné plexi - sklo a vnitřní část včetně sedadel a palubní části.
Sedadla jsem musel bruskou upravit aby nosníky rámu vyšli dle propočtu do správné výšky při maximálním snížení kabiny v rámu modelu.

Obrázek

Díky hlubokému usazení v rámu jsem musel zadní část kabiny usadit jiným zpusobem aby se za kabinou dala chytit do rámu.
Abych neomezil pohyb předního serva řízení přední nápravy tak jsem upravil i záda kabiny.
Uvedené servo řízení je nastojato a zrovna do toho samého místa si sedla zadní část kabiny a omezil jeho pohyb do stran. Vypadá to podle fotky chaoticky,ale je to držák kabiny,součastně držák serva a držák pevnostní bočnice pro zadní část ložné plochy.

Obrázek

Všechny držáky a další díly jsou zhotovené z profilového hliníku.
Zadní plocha modelu je také z hliníku a tvoří základ pro další budoucí úpravy.

Obrázek

Držáky zadní části nosníku.

Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2392
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Hezkyyy :) (y)

Bude z toho tohlee? ;) :mrgreen:
Obrázek
fotky zdarma
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

:-p :-D ja si to teda myslel uz na zacatku, a ted se to rysuje cim dal, tim vic, no, tak to tak jako zminim.... nakonec tam budou ty CCcka vlastne zbytecny :CIAO:

Kdybys koupil 4 napravy .... :nuda: ale to by byla nuda, tohle jsou proste dve velkou silou nabourany CCcka :YOP: to ma svy kouzlo
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Zidon155 - to je dobrý nápad s tím truck trialem. To mi zjednoduší dokončení.


Mira - stavbu dělám od začátku záměrně na CC-01 bez karosérie.
Jde mi jen o to udělat to co tenkrát před lety výrobce neudělal a to vícenapravove CC-01 a aby to po
mechanické stránce fungovalo jako celek.
Což to , že to funguje mi splnilo mé požadavky a nároky. :mrgreen:

Tu od doby vzniku nápadů vícekolky nevím jakou kabinu nebo určení bude model mít a na co bude použít.
Boudu mi nabídnul jeden kolega modelář tak jsem ji vzal a hodi se i její rozměry. :-)

Nechci jít cestou koupení hotového modelu, sundat boudu a dát tam jinou. To je moc jednoduché.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Jsem na noční v práci tak tady šmejdim po fóru a našel jsem dobrou inspiraci od Zidon155. :HOPS:

Přeci jen si nechám poradit od Zidon155.
To se mi líbí čím dál více jak to prohlížím.
Na to mé CC-01 8x8 by takový vršek sedl dobře. :-p
Strojový podvozek CC-01 v osmikolce mi jezdí a hodit na to toto z fotek od Zidon155 z té hry tak by to bylo zajímavé.. :-p


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2392
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Nooo vidis to ... chytrej chlapec :mrgreen: :OK: :BYE:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

To jsou jen rovný psh desky, to už máš hotový, tak ukaž - Ať je diskutovaná logika stavby 8x8 jaká chce, na tohle jsme všichni zvědaví :HOPS: :YOP:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

A můžeš z toho i něco mít: ty desky místo korby jsou nádhernou reklamní plochou a dobrý modelářský obchodník by za takovou reklamu mohl pustit i nějakou sponzorskou drobnost - třeba servo nebo baterky ... záleží na domluvě.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Děkuji za podporu.
Jak se fabrika - zaměstnavatel rozjela tak není moc času na stavbu a jsem pořád v práci včetně víkendu .
Samozřejmě opět udělám fotky z průběhu pokračování a video z jízd venku v terénu.
Přeci jen Tamiya CC-01 v 8x8 jezdí jen tento jeden model.

Trochu se mění situace a po dokončení stavby jde na další fázi stavba skutečná a v realitě.
Nikoliv malí RC model. (prozradím jen, že to bude na parní pohon a také 8x8). ;-)
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

U mě po jízdních zkouškách zpět na stůl.

Při velké váze modelu se deformuji pneumatiky.
Jak jsem je koupil tak jsou bez vložek v pneu a nejsou lepené na disk.
Měl jsem za to, že se váha rozloží na celý model když je tak dlouhý a pneu se nebudou bortit.
Opak je pravda. :wink:
Třetina profilu pláště je díky váze na stranách vyboulena a dělá to problém při zatčení a souběžném přejetí nerovnosti terénu a škube diferenciálem.
Zkráceně dif dostal na prdel a musím ho vyměnit. :wink:

Musel jsem zkrátit a zaoblit i prodloužení ramen, které se chytá kamenů a větviček na zemi.

Obrázek

Viditelná deformace při úmyslnem deformovani pláště.

Obrázek

Tady je foto po úpravě ramene a podložení disku podložkou 0,4 mm pro vysunutí disku dál od těhlice a prodloužení ramena.
Podložka 0,4 mm to výrazně zlepšila. Vznikl prostor pro plášť. :P

Obrázek

Jedeme dál. :FINE:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Musel jsem posunout kabinu dozadu a mírně nahoru aby to sedělo vůči nápravě.

Rám za kabinu jsem vymýšlel z čeho to udělat a při návštěvě Hornbachu.
Koukal jsem na držáky jízdních kol. Tím držákem si pověsite jízdní kola na zeď. Párkrát jsem to obrátil v ruce a nakonec jsem to vzal a udělám z toho rám za kabinu.
Je to z kovu tak to něco vydrží a hlavně rádius horní části je už hotový. :mrgreen:

Obrázek

Když jsem tam byl vzal jsem i 2x tyče z hliníku 8 a 10 mm v délce 1.m.na další fázi stavby.

Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Nějaké to řezání a tvarování a rám za kabinu je hotový. Otočil jsem auto kolama vzhůru a kabinka je od země 1 cm.
Tak i držák jízdních kol má jiný úkol.

Obrázek

Pohled po vrácení na kola a záběr na ukotvení rámu který má průměr 9 mm. K tomu nově předělány držák posunuté kabiny.

Kabinka půjde ještě dolů,protože musím dát zpět přední pohon přední převodovky pro pohon 8x8. Teď na kolech stojí v 6x6. Pohon na 8x8 doznal update a dal jsem jinou hnací hřídel.

Obrázek
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:

Zpět na „CC-01“