Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

jako dukaz, ze mistni rady beru vazne.....
...americka, seriozni, plastova.
Obrázek

mimochodem, nechapu nasi celni politiku. Zbozi od imperialistu je VZDY nalezite podojeno na celnim uradu,byť je to par šušnů, naproti tomu z člr /hk vcera, uz v kratke dobe podruhe, prisla zasilka primo. A v pripade toho nestastnyho GPM hlinikovyho zbozi to rozhodne nebylo malo penez.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

mimochodem, nechapu nasi celni politiku. Zbozi od imperialistu je VZDY nalezite podojeno na celnim uradu,byť je to par šušnů, naproti tomu z člr /hk vcera,

Ahoj

vysvětlení je jednoduché. Z USA chodí daleko méně zásilek než z Číny. Jednou jsem to řešil s celníkem v Praze. Všichni jsou zavaleni poštou z Číny a nestíhají to kontrolovat. Další věc je balení. Pokud si necháš poslat zboží z USA a dají to obálky, tak máš malou šanci, že to celník nechytne, protože nemá čas brát do ruky každou obálku. Krabice z USA je pro ně jako červená na býka. A ještě jedna věc: některé obchody z Asie to dokonce nabízí, že to pošlou a vypadá to jako soukromý balík, tedy ne z e-shopu a nečouhá z toho faktura. Nebo tam v Číně schválně napíšou nižší cenu, aby to nepodléhalo DPH a CLO. Takže to celník pustí. Jenže i toto už se potírá.
Neplatil jsem DPH na balíku z USA jen jednou za poslední 4 roky . Byla to malinká obálka. I když s cenou zboží asi 100$. Z Číny jsem měl kdysi jednu zásilku za 20$ a to samozřejmě prošlo.
CLO se v našem modelářském světě na 99 % neplatí.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

Obrázek
tak zas jezdime, spodni ramena RPM vc. skidplates, horni ramena GPM, utrzeny stabik orig, kosti GPM.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

tak dalsi zavady po ceste....
zlomeny pin v naboji v LZ kole - rozsmelcoval plastovy naboj, patrne tim i ostrouhal trochu tehlici, osa byla rozzhavena natolik, ze mi popalila prst, kdyz jsem na louce zjistoval co se deje. Takze novy housing zadni napravy, piny, naboje, pro jistotu loziska. Pri rozborce jsem zjistil, ze se dostava do zadniho diferaku bordel, viz videa na youtube, vycistil jsem, stycny hrany zatesnil vazelinou a uvidime. Stejne tak jsem tunely poloos naplnil vazelinou, udajne se bordel dostava tudy, nevim.
Obrázek
a tyden na to praskly kardan, uz vim proc traxxas dodava UDR rovnou s nahradnim nasroubovanym za kabinou. Proste scale vc. zavad :)
Obrázek
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

jestli ty s tím nejezdíš, jako jistý Kevin Talbot na YT.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

Toho pizizuba znam a fakt ne.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

vypravci hubicka píše:Toho pizizuba znam a fakt ne.


... dělal jsem si švandu. Myslím, že KT je jediný na této planetě, kdo dokáže rozlomit Traxxas X-maxx vejpůl a prezentuje to s úsměvem ve tváři jako test.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

Josefh píše:
vypravci hubicka píše:Toho pizizuba znam a fakt ne.


... dělal jsem si švandu. Myslím, že KT je jediný na této planetě, kdo dokáže rozlomit Traxxas X-maxx vejpůl a prezentuje to s úsměvem ve tváři jako test.

jo, je to blazen. Ale koukam na ty videa rad, mimo jine kvuli jeho prizvuku....
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

kdyz se povoli pastorek, je treba mit k dispozici odtah


jinak shrnuti po roce provozu
kastle sundana, nic moc nevydrzi, ale jeste se k ni vratim
novy predni naraznik a bashguard
motor se jednou povolil z drzaku = ostrouhany pastorek a hnaci kolo prevodovky
jednou povoleny pastorek
jedny loziska motoru ( odesly bohuzel tyden po kompletni rozborce prevodovky)
predni hnaci hridel original plast je zoufalej, vymeneno za gpm. To ale prestrihlo pin, navic se blbe nasazuje, ted original tuningova dogbone osa Traxxas
dva zadni kardany Traxxas a zkousel jsem i ocel GPM, je ale dost tezky a nemel jsem nejak k nemu duveru
komplet novy loziska zadni diferak a planetovka, novy obal zadni napravy
alu hexy a brzdovy kotouce ( velmi doporucuju), alu zadni konce napravy.
olej v tlumicich jsem menil az ted po roce, pokud tam nejaky zbyl, tak totalni sracka. Budu menit urcite casteji.
predni naprava celkove vule, ted spodni ramena gpm, mechanika rizeni Hot Racing alu - origo plast drhne a nefunguje.
Predni stabilizator zlomeny nekolikrat, uz ho nepouzivam, je k nicemu. Zadni zatim jednou
Zadni ramena po prasknuti vymenena za RPM (nutnost), tahla GPM ( origo se ohybaji zlym pohledem).
Servo neodeslo, ale ridilo fakt mizerne, vymeneno za 20kg cinu.
Parkrat loziska
Z GPM tuningu mam ponekud rozpacity pocity, prispevkum kolegu vyse bych dal castecne za pravdu. Predevsim maji zoufale mekky srouby, a obecne jsou dily nedomysleny. Prikladem budiz ty spodni ramena, po instalaci drhnou o C hub, musel jsem jim dremlem pomoct, klouby maji nestejny vule atd. Ale dal jsem je tam a uvidime.

Zasadni veci ktety urcite doporucuju vymenit hned u novyho auta
predni hnaci hridel, alu hexy, bytelnejsi zadni tahla, ramena RPM, servo. Ostatni je zbytná ne bezpodminecne nutna optika.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Hubičkovo fRIGID U.D.R.

Obrázek
Obrázek
aktualne alu housing zadni napravy, ocel. kardan, trochu jsem resuscitoval kastli za pomoci Bauhaus sitky proti hmyzu a shoegoo lepidla. A hlavne kola TRA8973, vyrazne vyssi grip a vyssi rychlost diky obvodu. Velikostne na hrane, trochu brousej obcas nekde na vnitrku
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________

Zpět na „Shortcourse“