Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Myslím, že úplně dole je "označit vše" a "odznačit vše" - to ti vybere nebo zruší výběr celé stránky. Takže nemažeš po jedné zprávě, ale po stránkách.
Zkus dát "označit vše" a pak v tom rolovacím menu vybrat "odstranit označené"
Je to tak, jsem votroubenej. Díky.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Co nějakej server housing? Starší server jde sehnat celkem levně. Případně by na fórum asi stačil i nějaký spotřebitelský hw.
To by řešilo problém s kapacitou.
Hádám, že většinu dát budou tvořit uložené obrázky.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Popravdě vůbec nemám tušení co tady bere tolik místa…
Adresář s avatary: 10MB
Přílohy na fóru: 50MB

??? Fakt nevím co je tady takový žrout… vymazal jsem nějaké staré příspěvky a přijde mi ze efekt je přesně opačný 😂😂😂
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

A nemohly by tam být někde schovaný starý zálohy?
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

To mě taky napadlo, ale to by muselo být schovaný někde v souborech co jsou nahrané na serveru.
V administraci mi to ukazuje jednu jedinou zálohu která má 70 MB
standa34
Uživatel
Příspěvky: 425
Registrován: 08.10.2014 13:05
Bydliště: Brno Kameňák

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Bude sekce Lokální akce morava nebo jižní morava ? Nějak se to vytratilo?
Uživatelský avatar
x-rated
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 14.04.2015 17:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

aktualizaci máme zdárně za sebou 🙂
za všechny problémy, který tu byly, mohla špatná konfigurace původního serveru a dns - nefunkční emaily, nefunkční logování ip adres
fórum teď běží na výkonnym webhostingu arodax v pražskym datacentru vshosting 👍
před samotnou aktualizací se povedlo zmenšit velikost databáze z 25 GB na cca 700 MB pročištěním mezipaměti a sessions (do teď nechápu, že to za ty roky snad nikdo neudělal 🤔)
na fóru sme aktivovali antispam google recaptcha v3, takže už neni potřeba manuálně schvalovat nový registrace, automatický spamovací scripty by to mělo bez problémů odfiltrovat

co se týká zmiňovanýho kalendáře ze stránky http://calendar.zoo-am-ring.de/, tak sme ho zkoušeli, ale jeho aktivace okamžitě vypnula celý fórum s chybou internal server error 😂 evidentně obsahuje nějaký chyby a nejspíš ani nepodporuje php 8.1, na kterym fórum aktuálně běží
další otázka je, jak by to bylo s bezpečností - nejde o žádnej ofiko doplněk od vývojářů aplikace fóra, ale patlá to nějakej týpek ve svym volnym čase, takže bych měl docela obavy, jestli by se přes to nedalo fórum případně nějak hacknout nebo aby tam nebyla díra, kudy by sem lezli spamboti 🤔 to všechno jenom za předpokladu, že by to vůbec fungovalo, což aktuálně neplatí 🙂 já osobně bych se tak rozsáhlýmu doplňku radši obloukem vyhnul, ale pokud ho tady chcete, bude třeba kontaktovat vývojáře na jeho fóru a požádat ho o zprovoznění na php 8.1

aktuálně zbejvá vyměnit stávající bitmapový logo za vektorový a možná bych pouvažoval nad nějakym tim novym vzhledem 🤔 a ty obrázkový smajly by to chtělo už taky poslat do penze, když máme rok 2022 a emoji 🙂
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Díky. Hezky jsi to tady dal dohromady.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

To byl fofr
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Sakra takových novych příspěvků dnes, to je krása, ono se to snad i postaví na nohy :HOPS:
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Klobuk dole. Hlavne zrezanie tych 25GB na 700MB.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Mirda píše: 16.05.2022 22:12 Tak jsem se konečně dostal k tomu udělat nějaký souhrnný topic k aktuálnímu dění...
Vypadá to totiž, že se nic neděje, ale opak je pravdou. Jen se to šíleně táhne kvůli jedné komplikaci za druhou.

Vezmu to stručně:
- podařil se navázat kontakt s majitelem a sjednal se prodej fóra
- doména už je přeregistrovaná na mojí osobu
- majitel domény ještě změněný není, protože byla ve vlastnictví firmy RCking.eu. Tato firma byla ale bohužel v likvidaci, takže se s jejím majetkem nemohlo hýbat - na tom se to docela zaseklo, ale likvidátor byl součinný a snad je již vyřešeno.
- teď se čeká až to ajťáci na WEDOSu, kde je doména registrovaná, zpracují.
- pak se musí vyřešit databáze a servery

Další problém, který je před námi je vyřešit hosting. Databáze tohoto fóra má skoro 30GB a většina hostingových společností poskytuje prostor pro databáze max. 10GB.. Musí se tedy platit minimálně 3 hostingy ročně, což také nebude úplně, řekl bych finančně příjemné, ale budiž.

Jakmile se přesune databáze na nový hosting a opraví se cesty serverů, tak by mělo jít zase upozornění e-mailem i registrace s aktivačním linkem.

Co tady dělám v mezičase?
Snažím se promazat neaktuální témata abych ulevil databázi. Jedná se spíše o nikdy nezodpovězené dotazy (i několik let :D), mrtvé odkazy, neaktuální (třeba vzhledem ke stáří) témata, již domluvené expedice atd. atd...


Co bych chtěl po vás?
- tipy co zde vylepšit
- hlášení co nefunguje
- pokud vám tady něco chybí, tak co?
- prostě cokoliv

Jde mi o to, udělat nějaký celek požadavků pro programátora abych ho nemusel co chvilku otravovat a vypínat forum. Chci prostě co nejvíc věcí udělat zaráz. Náměty pište klidně sem jako odpovědi nebo i klidně jako nová témata. Chtěl bych tady co možná největší diskuzi. Nechci to vše rozhodovat sám, není to moje fórum, ale naše fórum tak by mělo být podle našich představ. Když se lidi neshodnou tak to rozseknu, ale prvně bych tu rád viděl diskuzi.

Já osobně už nějaké návrhy mám - kalendář, přidání chlívků s podvozky (FreeMen, Absima, Boom Racing, atd..), chtěl bych tu i chlívek na novinky na trhu.

Další hlášení budu přidávat. Zatím hlásím konec a díky za přečtení a tipy ke zlepšení.
Klobouk dolů kolego.
Musel jsem se po dlouhé době opět přihlásit.
Četl jsem zde vlákna bez přihlášení a přihlašovat se byla zbytečnost, když se zde o to nikdo nestaral.
Nabízel jsem minulým adminum pomoc jak zde na fóru tak i s dalšími věcmi a bez odezvy patřičných osob. Tak jsem zde už ani pak nelez.
Náhodou jsem zjistil,že je tady velká změna.
Což velice vítám :hura:

Osobně, když toto fórum zde má svého pořádného IT majitele tak velmi rád přispějí na chod zdejšího fóra.
Všude kde jsem registrován tak přispějí , protože dostupné informace jsou cenné (i když to spousta lidí nepojme) a tak i zde bych uvítal číslo účtu kam přispět.
Na jiných fórech ten kdo to tam myslí vážně a přispěje má od admina třeba nějakou ikonku u svého nicku nebo jinou echtovni barvu svého jména atd.aby bylo poznat o co jde a do určeného vlákna uživatel napíše jméno a příspěvek a admin si to pak ohlídá.

Na mazání pusťte kolegů Zidona ten to bere po celých vláknech :OK: a hned se ušetří místo. Viď Zdeňku :mrgreen:

- Jinak navrhují aby každá fotka čehokoliv i modelu atd.byla na externím úložišti fotek jako je rajče.idnes a z něj odkaz kopírovat do vlákna zde.
Máme to na odborném fóru a šetří to obrovské množství místa na fóru a nemá tak velikou databázi.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Max píše: 26.05.2022 12:53 Klobouk dolů kolego.
Musel jsem se po dlouhé době opět přihlásit.
Četl jsem zde vlákna bez přihlášení a přihlašovat se byla zbytečnost, když se zde o to nikdo nestaral.
Nabízel jsem minulým adminum pomoc jak zde na fóru tak i s dalšími věcmi a bez odezvy patřičných osob. Tak jsem zde už ani pak nelez.
Náhodou jsem zjistil,že je tady velká změna.
Což velice vítám :hura:
Děkuji, změny ještě budou, ale spíš už jen takové interní.
Ono totiž admin ve fóru toho moc nezmůže. Je to jen takovej dozor. Ruku nad hostingem a doménou (což je vlastně celé jádro fóra) držel majitel. Takže když nefungoval web, tak to nebyla chyba adminů nebo moderátorů zde na fóru... A bohužel tihle lidi s tím nic nemohli dělat.

Max píše: 26.05.2022 12:53 Osobně, když toto fórum zde má svého pořádného IT majitele tak velmi rád přispějí na chod zdejšího fóra.
Všude kde jsem registrován tak přispějí , protože dostupné informace jsou cenné (i když to spousta lidí nepojme) a tak i zde bych uvítal číslo účtu kam přispět.
Na jiných fórech ten kdo to tam myslí vážně a přispěje má od admina třeba nějakou ikonku u svého nicku nebo jinou echtovni barvu svého jména atd.aby bylo poznat o co jde a do určeného vlákna uživatel napíše jméno a příspěvek a admin si to pak ohlídá.
Už jsi několikátý člověk, co tohle zmiňuje. Udělám nějaké vlákno s informacemi co, jak a kam - ikdyž popravdě mi to není úplně příjemné, protože jsem to dělal ze své iniciativy a nechci teď vypadat že "škemrám o peníze"... :-p

Max píše: 26.05.2022 12:53 Na mazání pusťte kolegů Zidona ten to bere po celých vláknech :OK: a hned se ušetří místo. Viď Zdeňku :mrgreen:
Mazání probíhá nadále a to hlavně v sekci kde se domlouvají expedice. Drtivá většina vláken je stejně už nic neříkající nebo s neplatným odkazem apod. Mažu to ale myslím docela zodpovědně - hezky jedno po druhém a každé vlákno otevřu, pročtu jestli tam není něco podstatného a pak buď smáznu nebo přesunu třeba do Galerie (pokud je to vlákno vyloženě nacpané fotkami nebo odkazy na rajče) nebo jinam. :-)

Chtěl bych docílit toho, že se akce budou domlouvat v jednom chlívku a pravidelně se bude promazávat - jako v Marketu. Přehledně pak bude vše v kalendáři.
Fotky a videa pak všechny do Galerie.

Max píše: 26.05.2022 12:53 - Jinak navrhují aby každá fotka čehokoliv i modelu atd.byla na externím úložišti fotek jako je rajče.idnes a z něj odkaz kopírovat do vlákna zde.
Máme to na odborném fóru a šetří to obrovské množství místa na fóru a nemá tak velikou databázi.
Tohle už je myslím docela zažité pravidlo.



Jinak modrý banner v horní části je zatím provizorní. Jednám s Kubou Mynářem a říkal jsem si, že by nebylo od věci mu tam vložit odkaz na shop.
To jen aby si někdo nemyslel, že to tam takhle zůstane. :-)
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

E-mailove upozornění opět po dlouhých letech z tohoto fóra opět funguje.
Tak jsem se dočkal po letech čekání. :FINE: Děkuji.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Z celého tvého příspěvku kolego si dovolím vytáhnout pouze větu ...Už jsi několikátý člověk, co tohle zmiňuje. Udělám nějaké vlákno s informacemi co, jak a kam - ikdyž popravdě mi to není úplně příjemné, protože jsem to dělal ze své iniciativy a nechci teď vypadat že "škemrám o peníze"... :-p


Já přispějí a rád.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:

Zpět na „Pravidla a informace“