Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Toyota LJ 70

Trochu tohle vlákno oživím svojí už dokončenou stavbou Toyoty LJ 70 na podvozku CFX.
Těsně před koncem Loops Model se mi podařilo získat poslední boudu LJ 70. Měla pár kazů. ale nic velkého.
Boudu jsem se rozhodl posadit na podvozek MST CFX.
S ohledem na uložení motoru v přední části to sebou přineslo řadu komplikací.
Největší z nich byl fakt, že se převodovka s motorem nevešla pod Kapotu. Nakonec jsem tedy celou převodovku s motorem umístil do zadní části. Naštěstí šasi MST je symetrické, takže jsem nemusel vrtat nové díry a pod. Váha se sice přenesla nad zadní nápravu, ale z velké části to kompenzuju dvěma baterkama v části přední.

Obrázek

Z obrázku to sice není patrné, ale MST rozvodovka umožňuje jedním zásahem aplikovat dvě vychytávky, které modelu pomůžou v jízdě terénem.
S využitím původních dílů se dá seskládat tak, že se kardany točí protiběžně a eliminují tak "Torque effect". Tahle úprava má dále za následek "Overdrive", kde se přední náprava točí cca o 1/4 otáčky rychleji než zadní. Je také potřeba otočit zadní nápravu. V terénu to funguje parádně, na asfaltu je to už o něco horší.
S ohledem na velikost modelu jsem naviják musel umístit pod sedačku spolujezdce a pomocí PTFE trubičky vedu lanko k rolně.

Obrázek

Obrázek


Původně je na CFX podvozku servo umístěné na nápravě. Já ho ale chtěl mít na rámu. Vytvořil jsem tedy celý nový držák, který slouží jako plato na baterky, držák serva a konzole panhardky v jednou.

Obrázek


Trochu (docela dost jsem se vyvztekal i s detaily jako jsou loga nebo přední maska.

Obrázek

Posadil jsem to na 96 kola, je to trochu vyšší, ale přijde mi, že to Toyota snese.

Obrázek


Další zádrhel nastal když došlo na barvu. Chtěl jsem to ladit do zelena. Pořád to ale nebylo ono. Tohle je pátá zelena, co jsem na to auto dal, než jsem byl spokojenej.

Obrázek


Auto je krátký (rozvor 242) a to sebou samo-sebou nese nevýhody. Například sjezdy jsou o něco náročnější.

Obrázek


Přidám pár fotek co dělal Kuba Mlynář na letošním Ještědu.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota LJ 70

Ty vogo, s tou převodovkou je to záměr od MST nebo náhoda? :-D Každopádně hustá vychytávka :OK:

Barva je úplně epesní a k autu sedne jak prdel na hrnec.

Ty nárazníky jsou vlastní výroba? Co za materiál to je?
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Toyota LJ 70

Mirda píše: 27.05.2022 10:35 Ty vogo, s tou převodovkou je to záměr od MST nebo náhoda? :-D Každopádně hustá vychytávka :OK:
Hele jestli je to záměr nevím, upozornil mě na to kámarád, že to zahlídl na nějakým youtubu.
Mirda píše: 27.05.2022 10:35 Barva je úplně epesní a k autu sedne jak prdel na hrnec.
Díky, byl to boj, několikrát jsem barvu sundala dolů než jsem chytil odstín.
Mirda píše: 27.05.2022 10:35 Ty nárazníky jsou vlastní výroba? Co za materiál to je?
Tohle jsou nikdy nepublikovaný nárazníky od kluků u Loops Model. Měli hotovou formu a vzorek, ale už je nestihli vydat
Je to stejný materiál jako používali na kastle. Co vím, tak něco na bázi epoxidu. Je to neskutečně houževnatej matroš.
Uživatelský avatar
Pavel JK
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 28.05.2017 18:18
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota LJ 70

super práce :OK:
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Toyota LJ 70

:OK: pekna stavba.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota LJ 70

zax píše: 27.05.2022 10:58 Tohle jsou nikdy nepublikovaný nárazníky od kluků u Loops Model. Měli hotovou formu a vzorek, ale už je nestihli vydat
Je to stejný materiál jako používali na kastle. Co vím, tak něco na bázi epoxidu. Je to neskutečně houževnatej matroš.
Safra, no tak musím doufat ze se obnoví výroba 😂
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Toyota LJ 70

Bohužel neobnoví. Loops definitivně skončil.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Toyota LJ 70

Co se stálo po tak jejich dlouhé době?

Moc toho není napsáno.... https://www.rc4x4-shop.com/
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Toyota LJ 70

Max píše: 28.05.2022 9:52 Co se stálo po tak jejich dlouhé době?

Moc toho není napsáno.... https://www.rc4x4-shop.com/
Nevím přesně co vedlo majitele Loops model k tomu rozhodnutí, ale už se nechtěl zabývat touhle činnosti.
Nicméně e-shop www.rc4x4-shop.cz převzal Kuba Mlynář a ten pokračuje dál. Jen tam už nejsou výrobky Loops model.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Toyota LJ 70

Sorry za OT.:
Matně si vzpomínám,že před pár měsíci měli Loops model velký boom s výrobou modelu Tatra s vícekolovým podvozkem. :-p
Sice na ČR enormně vysoká cena ,ale asi nebyl tak velký zájem za tu cenu ???
Čert ví co se děje. Může za to dlouhá doba Covidova, zdražování energií, silná zahraniční konkurence, nebo nějaké licenční podmínky s prodejem věci.?
Před nějakou dobou se tady objevil jiný zahraniční RC model Tatry za extrémně vysokou cenu a ten s exkluzivním designem a detailním zpracováním a ten se podle dostupných informací prodával mnohem lépe než ten model od fa.Loops model.
Škoda takového šikovného webu kde se dali české věci sehnat.

No doba jde kupředu. Bude jiný český web na nákup dílů na RC.
Zpět ke zdejšímu tématu.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Toyota LJ 70

Koukam kolego, že upevnění předního serva na řízení je stejný jako se kdysi používal na CC-01 v úpravě od Marka.
Jak sedí auto v náklonu v terénu,když se servo tak vysoko?
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Toyota LJ 70

Max píše: 28.05.2022 14:02 Sorry za OT.:
Matně si vzpomínám,že před pár měsíci měli Loops model velký boom s výrobou modelu Tatra s vícekolovým podvozkem. :-p
Sice na ČR enormně vysoká cena ,ale asi nebyl tak velký zájem za tu cenu ???
Čert ví co se děje. Může za to dlouhá doba Covidova, zdražování energií, silná zahraniční konkurence, nebo nějaké licenční podmínky s prodejem věci.?
Před nějakou dobou se tady objevil jiný zahraniční RC model Tatry za extrémně vysokou cenu a ten s exkluzivním designem a detailním zpracováním a ten se podle dostupných informací prodával mnohem lépe než ten model od fa.Loops model.
Škoda takového šikovného webu kde se dali české věci sehnat.

No doba jde kupředu. Bude jiný český web na nákup dílů na RC.
Zpět ke zdejšímu tématu.

Tohle vše jsou jen spekulace. Tatru dělali dlouho, bylo to 1/12 a nějaký střeva tuším pasovali z MST. Každopádně za tu cenu to nebylo zas až tak drahý s ohledem kolik práce a všeho za tím bylo. Zdražování atd je věc z jinýho soudku, zdražuje se vše a k tomu lidi co si to buď nedovolí nebo mají teorii na co Axial když je tu Injora. Ale zas jiný soudek. Tatra od cross je jiná paráda - jiný měřítko, jiný materiál atd a cenovku má kolem MAZe kterého dělají už dlouho, takže přepal v tom taky nějak nevidím. A když to vezmeš, Cross neprodává přece Tatru 🤷🏼‍♂️ Prodávají nějaký DC8 takže licence? Pche 😏😁

Loopsu je škoda, ale holt se těch pár věcí oželí a zbytek bude k mání furt u Kuby a k tomu něco navíc takže není nač smutnit. Ale nebudem tady Zaxovi spamowat tuhle nádrernou Yotku ne 😉
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Toyota LJ 70

Hofy píše: 28.05.2022 15:15
Max píše: 28.05.2022 14:02 Sorry za OT.
Zpět ke zdejšímu tématu.
..Ale nebudem tady Zaxovi spamowat tuhle nádrernou Yotku ne 😉
Máš pravdu kolego 👍👍
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Toyota LJ 70

Max píše: 28.05.2022 14:04 Koukam kolego, že upevnění předního serva na řízení je stejný jako se kdysi používal na CC-01 v úpravě od Marka.
Jak sedí auto v náklonu v terénu,když se servo tak vysoko?
Přiznávám, že nevím jak to měl mrak. Cc01 jsme nikdy nedělal. V každém případě je to vysoké a krátké. Jinými slovy do terénu všechno špatně. Ale není to zase tak hrozný. Mám cca 70 g v každým kole.

Zpět na „Max Speed Technology (MST)“