Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Hilux Trial Short Version

Po několika letech jsem se snažil získat jeden ze dvou volných podvozků této velmi exkluzivní verze Rcmodelex, které jsem objednal pro dva přátele, jeden z nich je stále v procesu a konečně se mi ho podařilo koupit, spolu s veškerým materiálem v fotky, ráfky hlava převodovky 1,55, pneumatiky pitbull...dvě redukce hpi, zrcátka a gumový šnorchl rcmodelex atd. atd., vše úplně nové, dokonce mi dali závitovou tyč a hliníkovou trubku na výrobu spojů... kabina tamiya s lůžkem rc4wd…. Nechám fotky a víte... brzy a kousek po kousku pokrok:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

kousek po kousku se to všechno sčítá , prozatím pár malých šroubků pro přizpůsobení Gear Head ... :

Obrázek1 by freedom, on Flickr

Obrázek2 by freedom, on Flickr

A teď nejnudnější úkol, alespoň pro mě, tohoto projektu. Sice vezmu kabinu rc4wd, protože tahle od Tamiya vypadá jako síto, ale postele verze Marlin teď nejsou, takže musím vystřihnout a nalepit, protože to není první věc, kterou dělám, už vím, co mám dělat a co nedělat, uvidíme, jestli je to lepší než ten poslední hehehehehe:

Obrázek3 by freedom, on Flickr

Obrázek4 by freedom, on Flickr

Obrázek5 by freedom, on Flickr

Obrázek6 by freedom, on Flickr

Obrázek7 by freedom, on Flickr
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

Zatím s kyano a bikarbonátem, nyní jen velmi málo tmelu, aby zůstal v pořádku

Obrázek
Obrázek

A tady vidíte ty milimetry, které jsem ubral z převisu

Obrázek

Využil jsem víkendu, abych udělal věci, otestoval odpružení, vyrobil spojky a další věci, abych zjistil, zda přichází to, co chybí, a pokračuji v karoserii

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

S materiálem , který mám , dělám , co můžu , hehehe jakýkoli pokrok je dobrý , i když nesleduje logické pořadí hahahaha

Elektronika na vašich stránkách, jak jsem udělal odkazy, že mi tam nevadí

Obrázek
Obrázek

A nějaké vnitřní podběhy , zadní dodělané , přední mám vyrobené formy , chybí mi plast vím že mi došel

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Přední už schnou

Obrázek
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

už dal podběhy, teď bojuji se světlomety hehehe

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Už přichází více maličkostí, kabina rc4wd s méně otvory než Tamiya, nějaké průhledné sklo rc4wd a kompletní interiér:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pár detailních fotek interiéru, dobrá stavebnice s dobrou cenou opravdu:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Další pokrok, jednoduchý interiér a podpora led baru

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A je připraven k malování

Obrázek
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

Dorazily další díly, zatím se mi podařilo upravit přední táhla včetně panhardu a jeho podpěry. Rozhodně dám menší gumy, pojede to hodně nízko a u Currie trucků to s pitbully drhne při rozjezdu na šířku než u yoty trucků.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Gumičky už jsou doma hehehe

Obrázek

čekám na lakování, dodělávám podvozek čekám na karoserii na nějakou úpravu možná

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

krabice, protože více vyčnívají, ale musel jsem dej mu o 10mm větší výšku, je hodně široký s osami F9 a převodovými hlavami a něco divného zůstalo, možná jsem se dokonce musel vrátit k Pitbull Growler a odstranit swamper. Byly opravdu výhodné, fungují světelné roky lépe než modelex, nyní mají o něco více cestování a dojezdové zastávky jsou více tam, kde mají být.
Dnes odpoledne vyměním zadní věžový systém, který byl na testech na fotkách, je čas udělat něco slušnějšího, odmítám tam ty kytary vracet:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a konečně jsem zasunul ty 90mm zářezy, vzadu jsem umístil věžičky vanquish vs4, aby se vešly a rozřízly krabici, budu to muset něčím schovat, uvidíme. Nyní připraven k lakování

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Hilux Trial Short Version

Nad shortem jsem v té době slintal a hodně 🤗 vypadá to moc hezky 🤘🏻
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Hilux Trial Short Version

Hezká stavba. Je to takový hezky čistý. Jestli si ale můžu dovolit námitku. Je to čistě můj subjektivní pocit, ale ty gumy jsou už moc mimo auto, je to takový... nařachaný. Chtělo by to alespoň nějaký lemy aby to do té šířky přecházelo plynuleji.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

Stavba je to krásná, ale pán bude asi cizinec. Nevím jak moc nám bude rozumět. 😇
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Hilux Trial Short Version

Mirda píše: 31.05.2022 13:50 Stavba je to krásná, ale pán bude asi cizinec. Nevím jak moc nám bude rozumět. 😇
Já si říkal, že v tom textu vidím google translátor, ale tak nějak mě nenapadlo, že by sem prezentoval svojí tvorbu zahraniční kolega
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

zax píše: 31.05.2022 13:40 Hezká stavba. Je to takový hezky čistý. Jestli si ale můžu dovolit námitku. Je to čistě můj subjektivní pocit, ale ty gumy jsou už moc mimo auto, je to takový... nařachaný. Chtělo by to alespoň nějaký lemy aby to do té šířky přecházelo plynuleji.
Je správný, příliš široký, i když se mi to tak líbí, také u pitbull pneumatik to není tak nápadné, ale je hodně vysoké a dře o stupačky. Možná jednou vyměním pneumatiky za KM236 s 225 SLW.
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

Mirda píše: 31.05.2022 13:50 Stavba je to krásná, ale pán bude asi cizinec. Nevím jak moc nám bude rozumět. 😇
S googlem ti rozumím perfektně, což je pro tebe horší, že mi rozumíš, za tu část se omlouvám.
Uživatelský avatar
FREEDOM83
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 31.05.2022 9:36
Bydliště: Spain
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

zax píše: 31.05.2022 15:24 Já si říkal, že v tom textu vidím google translátor, ale tak nějak mě nenapadlo, že by sem prezentoval svojí tvorbu zahraniční kolega
Zní to šíleně, já vím, ale myslel jsem, že nejlepší bude podělit se o to na fóru země původu podvozku, vždy jsem byl FANOUŠEK podvozků Martin
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

FREEDOM83 píše: S googlem ti rozumím perfektně
Super!

I'm very happy that people from other countries also write here. That chassis is already a treasure today.

keep going 👍👍
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hilux Trial Short Version

FREEDOM83 píše: 31.05.2022 16:33 Zní to šíleně, já vím, ale myslel jsem, že nejlepší bude podělit se o to na fóru země původu podvozku, vždy jsem byl FANOUŠEK podvozků Martin
👏👏👏👏👏
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Hilux Trial Short Version

Mirda píše: 31.05.2022 16:39 Super!

I'm very happy that people from other countries also write here. That chassis is already a treasure today.

keep going 👍👍
It is surprising but perfectly ok.

Zpět na „MEX by RCMODELEX“