Uživatelský avatar
Roman_9RX
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 20.05.2022 15:07

Páková vysílačka

Ahoj kluci, využíváte někdo pákové rádia? Případně vícekanálové... 🙂
sakulajda
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 07.10.2017 22:01

Re: Páková vysílačka

Na jeepy mám FrSky Taranisx9D a Horus 10 - potřebují moc kanálů, hodně páček, tlačítek, SBUS, telemetrii a OpenTx konfigurování ;)
Na bagr a loď FrSky x-lite - na lodě zcela dostačující, bagr si časem zaslouží přehodit na něco většího, schází přepínače.
Na teréňáky volantovky Flysky GT3C s rozšířením na 8ch pomocí přehrání fw, reálně lze použít tak 5CH - nedostatek vládacích prvků.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Páková vysílačka

8ch babička flysky gt3B, ale poučen, že nepotřebuju zapínat tlačítkem světýlko v interiéru, ani fci 4 blinkry nikdo neocení 🤣 natož přepínání světel obrysový/tlumený/dálkový ....
Tlačítek je dost

S pakovkou se občas objeví někdo na trialu, jeden dvá to tahají s sebou pořád že to s volantovkou neumí. Jinak se to moc nenosí, tempomaty a telemetrie jsou už i na volantovkach...

Zjistil jsem že mi stačí pojezd tam a sem a ať nežeru tak zatáčení. Ale to člověk objeví až časem 🎯
Uživatelský avatar
Roman_9RX
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 20.05.2022 15:07

Re: Páková vysílačka

Super, já si jen rozšiřuji obzory :) My s tou stavební technikou jedeme zase jen na pákovkách a přepínačů není nikdy dost 🤣
Já osobně třeba využívám 3 osy kniplů, 5x 3pol přepínače, 5x momentových (z toho dva jsou udělané z trimů) a jeden 2pol :) V záloze ještě mám jeden 3pol 🙂
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Páková vysílačka

Volantovky maju zvycajne 3 kanaly, TQi ma 5 ci 6 kanalov
Ked som zacinal z expedicakmi, tak som tiez isiel s pakovkou graupner. (mam ju z lodi)
Len nemas v tom taky cit ako pri volantovke(to je vec zvyku a nazoru), + vsetky pakove radia maju obrovske minus - potrebujes na ne obe ruky. Na graupnera som mal aj pult na zavesenie na krk, ale je to neprakticke, ked si potrebujes klaknut, alebo inu polohu zaujat tesne nad zemou.
Oproti tomu co mam volantovky Spektrum a traxxas, vsetky idu ovladat jednou rukou, co je pre mna velke plus.
V podstate rukou ktoru drzim volantovku - palcom krutim volantom a ukazovakom pridavam plyn, alebo cuvam.
Ze nemam tam tolko kanalov na spinanie mi nevadi. Ked to auto ide voda, blato, sneh, za kazdeho pocasia, tak si zvazis ake veci navyse tam napchas.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Páková vysílačka

https://www.banggood.com/cs/Radiolink-R ... d8QAvD_BwE

tento Radiolink má 6 kanálů a je za docela slušné peníze. Ale FrSky už delší dobu slibuje volantovku s OpenTx ( nebo Ethos ) a tak by se tam mělo objevit mnohem víc kanálů. Ale otázkou je, jak to bude s ergonomií a počtem ovládacích prvků - to bývá největší slabina vícekanálových rádií.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“