Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Na trhu se objevila novinka- vylepšený motor Fusion PRO 2300kv. Má vyšší výkon, silnější BEC a hlavně větší možnost programování jízdních vlastností. Upozornil bych na jednu slabost- programovací box NENÍ součástí prodeje motoru. Dá se ale využít box od předchozího modelu Fusion 1800kv. Zdravím všechny příznivce fóra.

https://www.mz-racing.net/hw30120402-qu ... sc-p125625

Dovolil jsem si upravit název a přidal odkaz. Mirda
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Vzhledem k tomu, že jde o integrovaný regulátor v motoru předokládám, že jde o senzorový motor a regulátor ( i vzhledem k tomu, že jsou tam údajně dva Crawler módy ). Ale nikde jsem o tom nenašel zmínku .... je tedy opravdu tato sestava senzorová ?
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Pokud jsem správně vyčetl na stránkách výrobce, tak ano, což i dává smysl.

https://www.hobbywing.com/goods5.php?id=696
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Podle videa na 99.9% ano. Udržuje to konstantní otáčky.
Byl by to parádní regulátor do tanků 1:10. Jenže pro několik tanků po dvou motorech je to finančně dost náročné.
Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Je to senzorový motor. Regulátor je uzavřen v motoru a utěsněn, takže vodotěsný. Jak jsem již psal, je to další vývoj motoru Fusion 1800kv, který stále ještě prodávají v modelářských prodejnách.
OhnutTom
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 20.05.2022 10:43

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Mám obě varianty.
Pro je o kousek menší tak jako 540 s plíšky na pájení.
nevim jestli jen mé kusy ale pro točí snad meně než otáčku za vteřinu starý tohle neumí točil asi 150ot/min
Dani3l M3rb5
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 03.08.2022 19:16

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

OhnutTom píše: 08.08.2022 23:55 Mám obě varianty.
Pro je o kousek menší tak jako 540 s plíšky na pájení.
nevim jestli jen mé kusy ale pro točí snad meně než otáčku za vteřinu starý tohle neumí točil asi 150ot/min
Ahoj, můžu se zeptat jestli je nejen kratší, ale i širší?
Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Tento motor má stále průměr 36 mm a délku 58 mm. Jako stejnosměrná 540.
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Motor (verze PRO) mám v Jeepu Wrangler CC-01. Po nepatrné úpravě lože motoru - vybroušení malého schůdku u prostoru baterie a asi 0,5mm zvětšení průměru krytu převodovky (motor má o 1mm větší průměr než klasika 540) u hlavního spuru (smirkem) motor pracuje skvěle i v tomto pro motory dost jednoúčelovém šasi.
Pořídil jsem i překlad manuálu do CZ, takže pokud je zájem, můžu to někam postnout.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Napadá mě obecný dotaz. Možná se zeptám blbě.
Ale jaká je výhoda mít to pohromadě v jedné "součástce"? Co když jedno z toho odejde? Motor nebo regulátor?
Když mám každou tu vec sólo, tak pokud se něco stane s motorem, vyměním jen motor, pokud odejde regulátor, zase vyměním jen regulátor...
Pokud je to v Combo provedení, tak v obou případech "poruchy" je to na vyhození celé! Nebo ne?
Jak je to s trvanlivostí?
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Bohouš píše: 27.09.2022 14:00 Napadá mě obecný dotaz. Možná se zeptám blbě.
Ale jaká je výhoda mít to pohromadě v jedné "součástce"? Co když jedno z toho odejde? Motor nebo regulátor?
Když mám každou tu vec sólo, tak pokud se něco stane s motorem, vyměním jen motor, pokud odejde regulátor, zase vyměním jen regulátor...
Pokud je to v Combo provedení, tak v obou případech "poruchy" je to na vyhození celé! Nebo ne?
Jak je to s trvanlivostí?
Co se spolehlivosti týče, tak nemůžu posoudit, ale hlavní výhodu bych viděl v úspoře místa
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Bohouš píše: 27.09.2022 14:00 Napadá mě obecný dotaz. Možná se zeptám blbě.
Ale jaká je výhoda mít to pohromadě v jedné "součástce"? Co když jedno z toho odejde? Motor nebo regulátor?
Když mám každou tu vec sólo, tak pokud se něco stane s motorem, vyměním jen motor, pokud odejde regulátor, zase vyměním jen regulátor...
Pokud je to v Combo provedení, tak v obou případech "poruchy" je to na vyhození celé! Nebo ne?
Jak je to s trvanlivostí?
Fusion Pro má tepelnou ochranu, při překročení se vypne. Integrace do jednoho prvku není podle mě na závadu nebo nevýhodu, dnes jsou součástky elektroniky na vysoké úrovni spolehlivosti a co neodejde do dvou let, neodejde nikdy. Viz třeba disky v serveru který spravuji točí 10000ot/min 24h denně bez vypnutí už 8 let a stále fungují.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Já si myslím, že hlavní důvod je kvůli vodotěsnosti. Největší problém je čidlo a kabel čidla viz provedení AXE. Pokud se týká oprav, motor jde rozebrat. Ale elektronika je celá zalitá v plastu, tudíž vyměnit celou. Ale u nás asi náhradní díl nesehnatelný. Co se týče spolehlivosti, ani v největších vedrech mě motor nevypnul a ani nebyl vařící (nastaveno 105°C). Naopak u AXE jsem při větším zatížení pouštěl větrák na ESC. Tolik moje zkušenosti.
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

OhnutTom píše: Mám obě varianty.
Pro je o kousek menší tak jako 540 s plíšky na pájení.
nevim jestli jen mé kusy ale pro točí snad meně než otáčku za vteřinu starý tohle neumí točil asi 150ot/min
Začínám uvažovat, jestli by se tento, nebo podobný střídavý motor, nehodil do mého auta z tiskárny. Použil bych ho s řemenicovou převodovkou, na které mi "klasická" 540 strašně topila a nedokázala jet dost pomalu.

Zbyněk píše: ... Co se týče spolehlivosti, ani v největších vedrech mě motor nevypnul a ani nebyl vařící (nastaveno 105°C). Naopak u AXE jsem při větším zatížení pouštěl větrák na ESC. Tolik moje zkušenosti.
Nejisté je, jestli by ta teplota byla dost nízká na to, aby to díly převodovky i zbytek auta přežily bez úhony. Zatím i 80° by bylo limitních...


Programátor k tomu combu by musel být speciálně pro střídavý regulátor? Mám tu programátor pro QuicRun WP 80 stejnosměrný. Šel by použít?
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Quicrun Fusion Pro Combo 2300kV s ESC

Je to nádherná sestava, musí být radost s tím jezdit v autíčku ... hlavně tam, kde se vyžaduje nízká a plynulá rychlost - takže třeba tahač těžkých nákladů. Bohužel do tanků se moc nehodí - tedy hodí, ale vzhledem k tomu, že musí být dva, je to už dost velký zásah do modelářského rozpočtu. Ale až budu velkej a bohatej a elektrika bude za 1,20/kWh ( jako před rokem a půl ), tak si je pořídím i do tanků.

Zpět na „Novinky na trhu“