mira109
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 27.09.2013 22:30
Bydliště: Vrátkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nissan Patrol GR Y60

Zdravim kdybyste neco potreboval na soustruhu ci freze nejni problem se dohodnout
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

mira109 píše: 16.09.2022 10:16 Zdravim kdybyste neco potreboval na soustruhu ci freze nejni problem se dohodnout
Díky za nabídku, myslím že se výhledově bude hodit.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Nissan Patrol GR Y60

To je dobře že tohle neusnulo,bude to pecka :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Nissan Patrol GR Y60

Moc pěkné auto. Klobouk dolů.
Škoda že tam na začátku chybí tolik fotek. Nedá se to číst... unikají spojitosti.

Ale jedno mi vrtá hlavou. Na fotkách z 2019 vidím šasi tisknuté, a potom je tam místo něj ocelové. Kvůli čemu ta změna?
Kabinu jsi asi netiskl, jestli správně chápu, je koupená k ní jsi domodeloval ostatní díly???
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Bohouš píše: 27.09.2022 10:51 Škoda že tam na začátku chybí tolik fotek. Nedá se to číst... unikají spojitosti.
Díky za upozornění, nevšiml jsem si toho. Rajce začalo od jistý doby používat https.
V každém případě jsem odkazy opravil, takže obrázky tam už zase jsou
Bohouš píše: 27.09.2022 10:51 Ale jedno mi vrtá hlavou. Na fotkách z 2019 vidím šasi tisknuté, a potom je tam místo něj ocelové. Kvůli čemu ta změna?
Kabinu jsi asi netiskl, jestli správně chápu, je koupená k ní jsi domodeloval ostatní díly???
Ke změně došlo z technických důvodů, nedostatku času a hlavně asi kvůli lenosti.
Šásko jako takové pracoval dobře, ale nějak jsem nedokázal najít sílu dotáhnout to zavěšení náprav do použitelného stavu. Pořád tam někde něco nefungovalo nebo nevydřelo a tak nějak jsem ztratil chuť to řešit. Konec konců to auto leželo víc jak rok ladem.
Tahle kabina skutečně není tištěná. Ale jak píšeš ostatní díly jsou moje práce.

Jžak jsem to tak pročítal, mám skoro chuť ten podvozek dotáhnout. No uvidíme.
Přes zimu to chci dodělat, ať mám co AST a pak se uvidím. Možná udělám ještě jednoho se svým podvozkem
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nissan Patrol GR Y60

zax píše: 27.09.2022 14:04 Díky za upozornění, nevšiml jsem si toho. Rajce začalo od jistý doby používat https.
V každém případě jsem odkazy opravil, takže obrázky tam už zase jsou
Ty bláho to muselo dat práce 😮

Jdu to nastudovat od začátku když valej fotky 😊
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Pustil jsme se do předělávky rozvodovky, protože ta původní stejně jako modifikovaná (protiběžná od Loops) jsou moc veliký a dost to komplikuje instalaci interiéru.
Nová rozvodovka bude 1:1 protiběžná.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady po porovnání s protiběžnou od Loops:
Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Byla chvilka času, tak jsem vytvořil středový panel, který zakryje novou rozvodovku.:

Obrázek

Obrázek
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Nissan Patrol GR Y60

zax píše: 27.09.2022 14:04 Díky za upozornění, nevšiml jsem si toho. Rajce začalo od jistý doby používat https.
V každém případě jsem odkazy opravil, takže obrázky tam už zase jsou

Ke změně došlo z technických důvodů, nedostatku času a hlavně asi kvůli lenosti.
Šásko jako takové pracoval dobře, ale nějak jsem nedokázal najít sílu dotáhnout to zavěšení náprav do použitelného stavu. Pořád tam někde něco nefungovalo nebo nevydřelo a tak nějak jsem ztratil chuť to řešit. Konec konců to auto leželo víc jak rok ladem.
Tahle kabina skutečně není tištěná. Ale jak píšeš ostatní díly jsou moje práce.
S obrázky je to hned o něčem jiném. Fakt pěkná práce,

Kabinu jsi tedy koupil... ale na obrázcích ji vidím v CADu jako model... Scanované to asi není, soudě podle vzhledu. Dostal jsi model od výrobce? Nebo jak jsi ho získal?
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Modeloval jsem pro kluky z Loops pár dílu interiéru, tak mi model poskytli. Dost po pomáhá pro modelování doplňků.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nissan Patrol GR Y60

Nj, už je to tu.

Rukama s PSHckem už tomuhle nestačím. Je super jak to (takhle teoreticky na výkresu) prostě sedí jak má. To je dobrý, že to muzes přizpůsobit podvozku i kastli.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

No je to tak, pokrok nezastavíš. Navíc nemám "čechyše golden pazour" takže něco takového vytvořit bez pomoci je pro mě v celku nereálný.
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Nissan Patrol GR Y60

zax píše: 12.10.2022 10:22 Modeloval jsem pro kluky z Loops pár dílu interiéru, tak mi model poskytli. Dost po pomáhá pro modelování doplňků.
Už jsem doufal, že model poskytnou k nakoupené kabině. Podobně jako dodavatel CNC stroje poskytne model pro virtuální kinematiku... Ale tohle je jiná situace a chápu že to nejde.
Holt se k tomu normální smrtelník nedostane :-D
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Chvilku jsme to tu neaktualizoval, ale to neznamená, že bych nepokračoval.
Udělal jsem nový obal na 1:1 protiběžnou rozvodovku:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


a začal dávat dohromady interier:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Bohužel jsem musel opustiti z původního záměru měnit baterku skrze zadní dveře, takže budu muset sundavat boudu.
Není to štastný řešení, ale jinak to nejde. To sebou přineslo další problém v podobě volantu. Palubka je totiž součástí kastle, ale interier je na podvozku.
Abych nemusel pokaždé komplikovane instalovat ruku řidiče na volant, rozhodl jsem se volant přidělat na magnet.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Model pozvolna finišuje, ale pořád zůstává dodělat haldu drobnost. Tak jen pro představu jak bude Patrol ve výsledku vypadat:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nissan Patrol GR Y60

Hmmm, dáváš tam textil, aby to pěkně nasáklo vodu (jezdíš ve vodě,ne?) Hmmm 😁

Zpět na „Scale projekty“