Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Toyota Hilux na šasi Slick

Tak jsem zase něco ukořistil na marketu.. 😁

Jednání klasicky impulzivní... vidím Hilux, tak kupuju a až pak zjišťuju co je to zač. Na fotkách to v inzerci nevypadalo nějak vábně. Fotky mizerný, popis téměř žádnej, ale byl to Hilux s hardtopem. Byl na mně neznámém kovovém podvozku, ale poznal jsem Axial nápravy, tak jsem si říkal že to nemůže být tak zlé. Navíc.. cena byla víc než dobrá. 🙂

Takto vypadalo v inzerci:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Po obdržení balíku a vybalení z krabice to nebylo o moc lepší.. 🤣🤣
Tlumiče.. no nebudu komentovat, vyřezání podvozku taky ne, uchycení linků jak se to zrovna namanulo..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Tak jsem začal pátrat co s tím.. Po chvilce jsem zjistil, že toto šasi vyrábí Slick, takže nebude problém sehnat chybějící součástky - to mě potěšilo. Pak jsem si začal prohlížet karoserii a pátrat i u ní po původu. 🙂 Lak je úžasný a dělal to nějaký profík - skoro bych si tipl Mraka, ale to je jen domněnka. Další velice překvapivá věc byl hardtop a interiér Loops. 🤩🤩 A to už jsem se rozhodl, že to oživím, tak jak bylo u tohoto podvozku záměrem. Takže se objednaly správné díly na dokončení stavby a hurá do toho.
Obrázek


Po sundání tlumičů to vypadá víc než slušně, ale štvala mě šířka Axial náprav. Ke kastli se to nehodilo a rozšiřovací fendery jsem na to dávat nechtěl. Takže Axial nápravy i s tuningem od MStechnology jsem pustil do světa. Takhle by to prostě nebylo ono.
Obrázek


Vyhrabal jsem v šuplíku staré Yoty, dal jim nová ložiska a tradá! Přední nápravu tedy ještě musím trochu doladit, má špatné závity u těhlic, ale to je detail. 😇
Obrázek


Šířka podle mého gusta.
Obrázek


Kola jsem dal také trochu užší a s menším průměrem a myslím, že to není zlé.
Obrázek


Kardany budou MStechnology, převodovka HPI, rozvodovka MS...
Jen bych si chtěl trochu pohrát s linkama a rád bych je měl trochu tlustší. Úplně ideálně stejný průměr jako je plast u kloubků. Nemáte někdo tip na nějaké tlustší trubičky s vnitřním průměrem 3 mm?

Zbytek fotek: https://mirek230.rajce.idnes.cz/Toyota_Hilux/
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Třeba toto: https://ttmodelar.eu/index.php?route=pr ... ct_id=1682
Vnitřní průměr je 3,3 mm.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Díky. Já myslel spis kov, ale mrknu se na ty stránce vypadá to že tam je hodně věcí. 🙂
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

No jo, pán je holt gurmán a nezbývá než čekat až to jednou pustíš 😃
mira109
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 27.09.2013 22:30
Bydliště: Vrátkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Kovova brzdova trubka ma venek 4.75 a tloustku steny 0.71 prodavaj je v mentrazi treba v lkq (kelly) a maj i povrchovovu ochranu na sobe
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Ja na linky pouzivam nerez trubku, vnejsi 6mm, vnitrni 4mm. Bud pouzivam kloubky na M4 zavitovku a nebo M3 zavitovku obalim smrstovackou aby na ni nelitala trubka. Nerez trubka ma vyhodu ve vyssi hmotnosti a krasne klouze po kamenech. :)

https://www.akros.cz/trubky-kruhove-sva ... mat-1-4301

Hmotnost ALU vs nerez..

Obrázek

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Na začátku to byla děsná koza. Takhle je to výrazně lepší.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

mira109 píše: 07.01.2023 8:32 Kovova brzdova trubka ma venek 4.75 a tloustku steny 0.71 prodavaj je v mentrazi treba v lkq (kelly) a maj i povrchovovu ochranu na sobe
Tak tohle by mě nenapadlo 😊 zkusím se optat je do dobrej tip, jen se bojím že se to bude prodávat stočené 🤔

Kuba93 píše: Ja na linky pouzivam nerez trubku, vnejsi 6mm, vnitrni 4mm. Bud pouzivam kloubky na M4 zavitovku a nebo M3 zavitovku obalim smrstovackou aby na ni nelitala trubka. Nerez trubka ma vyhodu ve vyssi hmotnosti a krasne klouze po kamenech. :)

https://www.akros.cz/trubky-kruhove-sva ... mat-1-4301
Já už pracoval i s myšlenkou, že dám na M3 závitnici 2 trubičky.. Tohle mi přijde jako lepší varianta 😄 obalit to smršťovačkou by mě nenapadlo.

Díky za rady a tipy 😇

zax píše:Na začátku to byla děsná koza. Takhle je to výrazně lepší.
Tam hlavně chyběly věže tlumičů a tlumiče někde chytil přímo na rám což nechápu jak se mohlo někomu stát 🤣🤣
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Neni zac, kdybys objednaval v Akrosu tu trubku, vem i nerez zavitovky, prekvapive nereznou ale hlavne maji ostry zavit a nevytrhavaji se z kloubku narozdil od nekterych jinych zavitovek. Jen to chce pohledat tu spravnou variantu, nektery jsou nekrestansky drahy, ber tu nejlevnejsi, co dohledas, stavala kolem 30kc za metr. :)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Toyota Hilux na šasi Slick

Kuba93 píše: 09.01.2023 17:23 stavala kolem 30kc za metr. :)
Díky, to bude slušnej upgrade. 🙂 Teď už stojí 70,- 🤣

Zpět na „Scale projekty“