Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Pajik_CZ píše:pokud nemáš natrénováno na simu , a nejsi už aspoň zkušenější začátečník, tak dopadneš asi takhle ... http://www.youtube.com/user/malyzlyvlk? ... e68JGMdBkc



100 bodů :twisted:

Myslim, ze vubec neni od veci si na zacatek poridit kridlo z epp.
Z epp protoze s tim clovek prasti a nic maximalne se jednoduse slepi.
Jednou sem s tim caknul celkem 7x, nez nemohlo litat.
a kridlo proto, ze je hodny a dobre reaguje na vychylky.
Vetron ma tu nevyhodu, ze clovek veme za knipl a pul hodiny nic,
pak je tendence to prehanet s tim packovanim, kridlo reaguje rychle a tak lip uci i cit pro model.

Ale kazdej ma svoji cestu, kamos rozebral na trisky asi 20 letadel nez mu to litalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

MikeP píše:
Vetron ma tu nevyhodu, ze clovek veme za knipl a pul hodiny nic,
pak je tendence to prehanet s tim packovanim, kridlo reaguje rychle a tak lip uci i cit pro model.

Ale kazdej ma svoji cestu, kamos rozebral na trisky asi 20 letadel nez mu to litalo.

Dovolim si nesouhlasit - ten easy glider reaguje slušně a dobře, ale není to splašená potvora :)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

von to taky neni moc vetron... :twisted:
ale litat by to mohlo slusne.


PetrH píše:Už jsem měl Piper Cupa
http://www.astramodel.cz/podrobnosti_pr ... d=PKZ4800I


Cece to neni piper ale belanca :mrgreen:
Naposledy upravil(a) MikeP dne 26.05.2011 22:16, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

začínal jsem z EPP combat letadlo vyplácal jsem 2 vteřiňáky pokaždé slepil a za minutku zas letěl, teď mám F-16 na EDF a B-2 od bananahobby
http://www.youtube.com/watch?v=AG5VK8l9nfg
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

MikeP píše:von to taky neni moc vetron... :twisted:
ale litat by to mohlo slusne.


PetrH píše:Už jsem měl Piper Cupa
http://www.astramodel.cz/podrobnosti_pr ... d=PKZ4800I


Cece to neni piper ale belanca :mrgreen:


A jo, mě to přišlo podobný :-). Letadla nejsou úplně můj obor.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Ta Cessna co zmiňuješ na začátku je dobrá. Ale na začátek bych opravdu doporučil něco bez podvozku s bytelným křídlem a čumákem a nejlépe vrtulí vzadu. Na té cessně bych doporučil ten podvozek sundat, ať můžeš přistávat na břicho na trávu. Jinak Easy zase není takový lenoch jak tu někdo psal. Já sám mám EASY STARa, koupil jsem k němu větší vrtuli, dodělal křidélka a s origo motorem lítá jako drak. 1500,- kit od nás a za 1000, vše ostatní z HK. Určitě nebude tak rychlý a obratný jako samokřídlo, ale je to dobrý na začátek.
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

pokud můžu vstoupit do debaty, tak ten začátek je hlavně o vkusu začínajícího a o tom jestli půjde vyšlapanou cestičkou, nebo se pustí do něčeho jinčího.....pro mě osobně jsou letadla doporučovaná pro začátečníky tipu Beta, Easy G., a jim podobný možná hodný na pilota, ale jinak na pohled hnusný a nejni to ani větroň ani nic jinýho prostě takovej divnej paskvil......já osobně začínám tím stylem, že jsem si objednal pár desek EPP a pokouším se něco plodit sám...první byla GeeBee R3, ta moc nefungovala a na začátek moc rychlá, teď jsem dodělal Yaka 54 osazenýho na 3D akro....to už bude lítat naprosto samo....:D....ale z těch dvou letadel zmiňovaných na začátku bych byl pro Cessnu, to vypadá aspoň jako letadlo.....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

Cesna OK, ale má podvozek, takže buď sundat a na břicho = vrtuke KO, nebo s podvozkem = u začátečníka kotrmelec přes čumák, ještě horší.
Já začínal na http://www.rcalbum.com/index.php?action ... de=&id=875 a když je vepředu sklopka, ničemu to nevadí a vypadá to jako letadlo.
ad MX2 a podobný letadla, sice reagujou okamžitě, ale kam je pošlete tam to letí, což bejvá většinou na krtka.
Ušatý větroně apod. maj tu výhodu, že když je krizovka, stačí sundat ruce z knyplů a letadlo samo "vyplave" :wink:
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Bezmozek píše:Ušatý větroně apod. maj tu výhodu, že když je krizovka, stačí sundat ruce z knyplů a letadlo samo "vyplave" :wink:

A o tom je celý ten začátek. Než to prostě člověk dostane do ruky. :wink:
Uživatelský avatar
carlosKH
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 31.10.2010 0:00
Bydliště: Kutná Hora

tak vcera se rozhodlo,po hodinove debate s panem co tady u nas era prodava a sam lita 40let,a mým trvani na tom ze chci neco co vypada jako letadlo,a ne jen kus leticiho polystyrenu,padla volba na tu Cessnu :lol:
ale trosku vetsi,nez sem puvodne chtel,samozrejme i drazsi :lol:
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec ... t&id=46312

dneska mam prvni hodinu s instruktorem....to bude rana 8o
Karel
----------------------
Axial SCX10-redFord F350
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

ahoj klucí . lítám už 5+ let .. začínal sem s cessnou 480 .. poprvé sem jí hodil v zimě když bylo hodně sněhu tím jsem eliminoval téměř 100% rozbití letadla .. tréning na simu je povinnost pokud nechceš vyhazovat peníze za modely!!!doporučuji PHOENIX simulator ... potom jsem lítal s easy gliderem a ten můžu s ůolným klidem doporučit pro začátek .potom už sem si stavěl letadla sám :). až zmákneš pilotáž EG dáš do něj střídák a bude lítat jako drak ..

Tady je můj poslední "lenochod" kdyby se někdo chtěl mrknout na alternativu hodnýho letadlahttp://www.youtube.com/watch?v=N07TfJiPEpY
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

No ja jsem vedl vcera asi hodinovou debatu s Pajikem a ten me doporucil pro
zacatek toto tak do toho asi pujdu jen jsem koukal
kde sehnat nejakej simulator poradte prosim
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

dobrá volba :) simulátor mám možnost vyřešit ... přidej si me ve skype HCH_team_maca.iq
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

GLUCK: Beta není špatná volba. Já jí přezdívám "Kachna" a snad ani ne tak, kvůli letovému projevu, jako spíš kvůli jisté spojitosti s Citroenem 2CV - obě tyhle věci jsou totiž tak ošklivý, až jsou pěkný :-)

Já mlátím s TÍMHLE bohužel mi aktuálně kolega ulomil hřídel motoru, takže je po mlácení.
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Uz stahuju simulator

Zpět na „FreeKec“