Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

To je Míro díra 0,6mm :-D Prolisy.... Však jsem psal, že ta palubka je drobet jiná než v reálu a musel jsem improvizovat. Nehledě že to je zatím hrubota a až bude palubka celá, tak budu kitovat. Z PSH bys tam dělal nesmyslné složité patvary. To je lepší pak obrousit kit. A náhodou je to v rámci možností řekl bych povedené.

Obrázek

U modelu ten bok leze ven a je tam vidět přes okénko. Proto bych chtěl, aby to bylo hýbací, jako taková machrovinka. Pokud se to nepovede, tak to nalepím. Ale pokud to člověk už vyrábí, tak je přeci lepší tam už mít díru pro případ, než udělat plíšky a pak už s tím nic neudělat. To je zrovna věc která dá nejméně práce. Vyvrtat do plechu dirku a pak to obstříhnout kolem. 4 minuty práce navíc.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Mám radost jak to pokračuje a dávám sem nějaký ten pokrok. Stále se hrabu v palubní desce a konečně začíná nabírat na finálním vzhledu. Už bych na to skoro potřeboval mikroskop, protože ty malé dílky je peklo. Nejhorší je, že když člověk ujede od pravého úhlu, tak je to při té velikosti hned vidět.

Ale dávám si opravdu záležet a nic nechci uchvátat, takže to žere fakt čas. Tuhle jsem dělal čudlíky do středu konzole a rádio. Chci aby vše bylo podsvícené a tak podlepuji sklem, včetně displeje rádia. Na to jsem hodně zvědavý, jak to bude ve výsledku :wink:

Obrázek

Takto je to nahrubo posazené. Dole mám ještě další čudlíky, ale chci ještě dodělat podsvícený autozapalovač a štelování klimošky, nebo co to je a pod rádio půjde vysílačka, tak to podlepím sklem dohromady.

Obrázek

Dnes jsem se pustil do palubní desky. Nemohl jsem najít vhodný průměr rámečků budíků a nakonec vyhrála propiska na tachometr a obal z injekční jehly na menší budíky. Klucí ale vypilovat sklíčka byl porod :roll: No nakonec se povedlo.

Obrázek

Vybrousit palubku byl také oříšek. Tedy hlavně s vyměřením. Málo místa, ale dopadlo to dobře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takto je to pohromadě.

Obrázek

Ty budíky se mi líbí jako sWiNě. Teď jsou ještě zamaštěné sklíčka od prstů, ale fakt se mi to líbí.

Obrázek

No a poslední fotka je, jak by to tak nějak mělo svítit. Tohle jsem přesně potřeboval do rozjezdu. Teď dělám každý den a jak se to začíná rýsovat, tak mě to už zase hrozně baví a pojedu dál. Těším se až dodělám tu palubku, protože se přesunu na větší části, které půjdou díky velikosti rychleji. Věřím že ten Def bude pecka :HOPS:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Pítovo servisní Defender 110

Volajte Chocholouška :)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

Ty budiky i jdou, vid?


Hele, Pito, a v cem by byl rozdil, kdybys sklickem podlepil a neosazoval kazdej zvlast.... Jako ten milimetrik rozdilu je fakt peknej coz o to, ale aby ti fakt nehrablo, abys treba slzickovej plech nedelal vlastnima slzama a tak...

... Sviti to to pekne :-)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Pítovo servisní Defender 110

ja tiez obdvujem, ze do interieru, kde raz za cas niekto pozrie sa ukryvaju take detaily :OK:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Nakonec jde Míro vše i ty budíky. Bál jsem se toho víc a ono to opravdu při troše trpělivosti jde :lol: To podlepení tak musí být. Se neboj, že bych si to neusnadnil :lol: Třeba ty tlačítka nahoře jsou podlepeny jako celek, protože ty koukají zespodu palubky, ale to stahování okének musí být zvlášť, protože to sklíčko bude ve stejné rovině jako středový panel a bude tvořit zároveň takový rámeček jako na fotce pod textem. No a zapalovač a zesilování ventilátoru topení musí být také zvlášť. To bude také v rovině.

Jediné čeho se bojím je barvení. Já si pofrčím zase barvičky jako na Tacomě a plno dílů bude jinou barvou, takže první bude barvení a pak sesazování. Mám strach, aby se ty malé spáry nezalily barvou a jaké vůle nechávat, aby se to dalo sesadit a nesešrábl jsem tu barvu :roll: V tomto je to dost na přemýšlení. Jinak slzičkový plech naštěstí mám :lol:

Obrázek

pera2008: Já už jsem tím postižením na detaily profláknutý a baví mě to :lol: To je skoro jak mé moto. Každý, byť sebemenší detail s dalším malým detailem dělá model modelem a v součtu všech těch malých detailů je to pak radost pohledět. Tacoma je tvořená tak nějak jen mou fantazií a u Defendra bych chtěl aby to vypadalo fakt hodně scale. Jsem rád, že mám první model s originál tvarovaným interiérem a tak to chci využít na maximum. Toto bude víc jako poličkovka ale chci ho udělat fakt hezký. Teď už to beru jako takovou svojí výzvu a sám jsem na celkový výsledek moc zvědavý, jak to dopadne.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

To mam radost ze ti ty budiky jdou :mrgreen: ukazuje ti to koukam i vodu a vsechno. Na otackomeru mas napeti nebo real otacky motoru? Digitalne, nebo lankem?
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Pítovo servisní Defender 110

Prostě dokonalost sama, radost se na to koukat :) ať se nadále daří :)

VíťasK
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Pítovo servisní Defender 110

To je úchylárna toto .. držím palce ;-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Úchylárna pokračuje a končí. Konečně jsem dnes dokončil vše potřebné na palubku. Udělal jsem autozapalovač a to štelování ventilátoru. To Vám klucí řeknu, že to byl hrozný mazec obrousit ty sklíčka. Ve výsledku mají 4mm. Nejhorší bylo, že to nebylo jak pořádně chytnout, abych to obrousil. ale podařilo se a bude to také podsvícené.

To další na fotce je štelování čehosi a je to umístěné u řidiče, těsně vedle levého výdechu. Udělal jsem to z více částí kvůli barvičkám :lol:

Obrázek

Takto to bude vypadat sesazené

Obrázek

Musím se přiznat, že se mi hrozně líbí ty zasklené věci. No a dnes jsem udělal diagnostický panel pod budíky. Přemýšlel jsem o tom, aby tam něco pak svítilo a tak jsem vypiloval do PSH, na kterém je ta samolepka, drážku že to bude podsvícené jako ukazovat nějakou chybu. Díky fotkám jsem si všiml dálkových světel a tak jsem celou desku předělal a udělal otvor pod dálkovými :!:

Obrázek

V té palubce se mi to hrozně líbí. Vypadá to hodně reálně :HOPS:

Obrázek

Obrázek

Poslední bylo udělat otvory na zapalovač, zesilování topení a vysílačku. Ty samolepky jsou zatím jen vyměření a jako pomůcka na vypilování drážek. Tak si jich nevšímejte. Pak přijdou nové. Dělám tam otvory jen pod displeji, aby to pak prosvítalo.

Obrázek

No a takto je kompletní palubka prošpekovaná všemi potřebnými otvory. Pak tmelení a barvení. Teď se ale vrhnu konečně na lepší a větší části. Momentálně to bude prostor řidiče a spolujezdce. Na to se docela hodně těším.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

A já bych navrhoval Pitu vyloučit. Vždyť nám to tu jen kazí,no přiznejme si to,jak se nám krásně modelovalo ... a najednou Pita !!!! :-D
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pítovo servisní Defender 110

Jo Pita je borec, když se do něčeho opře vždy to stojí za to :YOP:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Ty jsi vůl Milane :-D Vždyť to zas tak nic světobornýho není. Jen si hold rád hraji s detaily :HOPS:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Pítovo servisní Defender 110

PitaW píše:Ty jsi vůl Milane :-D Vždyť to zas tak nic světobornýho není. Jen si hold rád hraji s detaily :HOPS:

nie je podstatne co robis, ale ake su dosledky. Ked vytvoris taky model, tak sa necuduj, ze ostatne stavebnice hlavne a ine modely vyzeraju ako "mysi kozistek".
a potom nasledne krachuju predajne, lebo nevedia predat ziaden model, lebo sa kazdy pyta ze aky ma PitaW e-shop alebo kde sidli jeho kamenna predajna :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Pítovo servisní Defender 110

Doufám, že půjde nastavit směr foukání ventilace. Jinak je to přístrojovka o ničem. Piťo, máš to moc hezký. A naopak je dobře, že tady takový člověk je, pro spoustu lidí udáváš směr a náměty.

Zpět na „Scale projekty“