Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Obrázek
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Obrázek
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Další věc je ta a tímto jestli vás tu můžu poprosit o pomoc či radu........Zhruba před půl rokem jsem měl problém s tím že auto začalo skákat jak divé dopředu a takové škubání.Tak jsme si říkali že to je régl,byl to kontakt na tich konektorech u motoru :-D takže dobrý,teď mě vždy začal řvát pípák na baterii ale jenom když sme na Vodníku že má baterie velkej odběr nebo malé napětí.Tak jsme zkoumali a říkali že to bude nejspíš světelnej modul,pak teda že nějaké wifi nebo vysílače :-I pak že mě ruší teda auto jiné vysílačky atd. Ve finále vzal Broňa pípák a ten hlásil že jeden článek je v prdeli a baterka teda v kopru.Asi sem jí pomohl sám tím že sem jí na nabíječce nabíjel furt na 5A a charge 8o po roce sem se dozvěděl že tam musím cpát ten kabel co na něj dávám pípák,do tý nabíječky a že mám nabíjet 2A a musí tam bejt napsáno balance.Tak sem si říkal že sem jí nejspíš naložil 8o Dal sem jí tedy s tím že je v hajzlu zas Broňovi a ten jí nabil.Teď jsem si říkal,kouknu na to kolik baterie maj páč jdem zas na Vodník a ejhle......Ta baterka zas začala řvát a hlásí mě to že má jeden článek0,05.Tak jsem nevěřil svejm vlastním očím a dal jsem kabely do druhé baterie a ono to samé :-I říkám si že není možné abych odkouřil takhle dvě baterie a kabely prohodil.A najednou je vše v klidu a jedna má 8.38 a druhá má 8.36 takže super :OK: :tleskam: ale teď nevím co s tima kabelama.Na první pohled vypadaj normálně a otázka moje je?Je možné že to fakt dělaj ty kabely? Mockrát děkuju za vaše rady :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

:-D no, ono tezko rict, kdyz jsi ji vlastne nikdy nebalancoval. Kdyz uz jsi se s tim naucil tak ji hod za psem a kup novou a tu udrzuj napetim na clanek 3.3-4.2 a mas vyhrano.


Pokud ale tahle porad jede a drzi a je ti ji lito zahodit, tak odpoj pipak a jezdi, dokud na jizde nepoznas ze je vybito. Tim ji neznicis, jen to prestane ject. Aspon nebude rvat pipak a tim padem te to nebude srat.... Pokud jsi daval dlouhodobe baterce kour peti amperama a k tomu ji nebalancoval, stejne drive ci pozdeji odejde, nafoukne se, ci rovnou shori. Silikonovy kabely nemuzou ukazovat veci jinak, pokud nejsou poskozeny nejak viditelne.... Snad jen mas zoxidovany ty plechovy konektory na nich, to se pak meri pokazdy jinak.... :-p
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Děkuji Míro :OK: oni byly dost dlouhou dobu namáhány karoserií.Tlačila na ně a jak byl ten černej kabel ohlej tak na tom místě je úplně šedivej jak kdyby propálenej a navíc ty banánky jsou dosti volné v té baterii 8o budu na ní jezdit a régl to když tak vypne,jak říkáš bez pípáku tak už ho mám venku a budu s ním jen měřit.A děkuji za radu :OK: Doufám že budeš mít čas na vodník a zas se sejdem :BYE:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Vidis. Sou poskozeny viditelne. Tak sup do kramu pro novy konektory a pro silikonovej kabel v metrazi a udelej si novy.... A spis pockej az ti poradi i nekdo jinej, ja jsem na eletriku sotva o par kroku dal nez ty... :-)

Edit
Hele ty mas vlastne hardcase baterku a do ni pichas kabely jako banankem do zdirek... Aha... No tak to udelej novy kabely a hlavne, musis dat nove konektory co strkas do ty baterky!! Jakozto clovek, co na tohle drive taky neznaly veci sral, vim, ze je to spatne, kdyz mas vuli na tom konektoru. To sou silovy kabely, vsimni si ze se na ne nedela ani vypinac, ten je az na reglu. Jsou tam takovy proudy, ze kdyz je tam vule, kabely se zacnou okamzite strasne hrat, najednou z toho mas obloukovou svarecku a dela to bordel. Na rychlym aute jsem mel takhle uvolnenej konektor (ten kulatej bullet, pouzivame 4mm, do baterky se asi souka slabsi) a tim teplem se mi az odpajely konektory na druhy strane kabelu. Vsechno spatne. Je treba je aspon sroubovackem hezky "napruzit", aby to pekne sedelo a pekne vedlo. Volny konektory jsou akorat cesta k horicimu autu.
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

no jasný.....Tak teď už vím proč na mém autě odpadávaj konektory :hura:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Desťák píše:Pánové,dneska za sebou máme perfektní triálek na Vodníku teda alespoň z mé strany a fakt bylo co prožívat.Já dělal rozhodčího tak jsem moc nefotil :-D :-D :-D ale fotil Petr a až uvidíte to naše dnešní tahání na navijácích a hlavně mojí gumu co jsem s ní provedl na zadním pravém kole tak se utlučete smíchy a nebudete věřit že to vůbec jde :-D no užili jsme si náramnou prču a těším se zas na zítra a na fotky které sem dá Pítaw :HOPS: :HOPS: :HOPS:


Prča to vážně byla a takto se jezdí ve Vimperku Trial v provedení Desťáka :-D

Obrázek

Desťák projede branku čistě a takto se dokáže za brankou zahrabat 8(

Obrázek

Tak dlouho to zkoušel vyjet, až udělal z terénní gumy slick :lol:

Obrázek

TAKOVOU KYTKU :hura:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

:-D :-D :-D
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Desťák píše::-D :-D :-D



A to ještě neviděli, jak Tvýho Gazíka vytahuje má převrácená Toyota, kterou táhne převrácená Tecoma Píti, kterou táhne tuším Broňův Wráňa.... Všichni na hráčích a lanech :tleskam: :-D :hura:
Ještě jednou díky za super poježdění !!
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Desťák píše:Další věc je ta a tímto jestli vás tu můžu poprosit o pomoc či radu .... a jedna má 8.38 a druhá má 8.36 takže super :OK: :tleskam:


Zdar pokud nabíjíš s kontrolním konektorem na balance, můžeš na nabíječce kontrolovat nabití a stav každého článku v baterii zvlášť. Nevím co máš za nabíječku ale bejvá to během nabíjení po zmáčknutí jedné z šipek. Naskočí ti napětí každého článku a můžeš sledovat jak se kterej nabíjí...
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Včerejší RC kroužek na Sokolčí :-D byla to opravdu zábava :OK:

Obrázek

pak krouček kazatelů :-D

Obrázek
A náš bezva bufet Adolf :FINE:

Obrázek

a úžasná výhra nájezdů :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Jinak má největší výhra z celého dne je dárek od Martina a za to velké díky :OK: Jinak jsem rád že jsem poznal nové tváře a další výborná zkušenost v jiném terénu ;-) Obrázek
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Jinak fotky z celé této vydařené akcičky zde :OK: http://www.rajce.net/a11696633
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

A úplně jsem zapomněl na bezva věcičku která se včera osvědčila hodně dobře a to je rychlej naviják z roleru na permanentky :-D :-D :-D Obrázek

Zpět na „SCX10“