Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Tak jsem rád, že se líbí a taky doufám, že ložiska nebudou rychle odcházet, doufám, že by tu sezonu měly vydržet i když budete brodit, ale o to více péče jim pak musíte dát.
No, ta cena, ta se vždycky bude řešit. Vím, že některé štve, že aby to řízení mohly použít, tak si budou k tomu muset přikoupit i ty držáky tlumičů na nápravy a tím, že si je koupí, tak buď budou muset koupit ještě jedny dozadu, aby se jim to výškově srovnalo, nebo bude k dostání nastavitelný držák tlumiče k uchycení šasi, který ten originál tlumič kopne výš a tím se to taky výškově srovná.
Bohužel bez toho předělání tlumiče výš a dopředu to řízení fungovat prostě nebude a být to tak musí.
Chci prodávat i sety řízení včetně držáků tlumičů za zvýhodněnou cenu, aby ta cena byla lepší, než kdyby jste to kupovaly jednotlivě, ale je těžký odhadnout, jak to bude každý chtít řešit to odladění výšky, protože těch možností je několik, jak píši výše.
Dál bych k tomu chtěl nabídnout i kompletní set propojovačka řízení a táhlo řízení.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Řízení SCX10

TA cena aby se nemusela řešit, jaká je? na šopu sem to řízení ještě nenašel....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Jak jsem psal, cena by měla být do 1 200,- což je cena za originál alu domky.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Řízení SCX10

Já proti ceně ve výsledku nic nemám, jen jsem konstatoval že tam je ještě podmiňující investice. Zase za kvalitní práci se prostě platit musí a dovedu si představit co to dalo za práci... takže za mě cena sice není zanedbatelná, ale odpovídá nákladům a provedení.
:OK:

jinak si myslím že prodávat nějaký variabilní set by asi nebylo od věci, protože třeba já bych určitě musel brát držák a set řízení....
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

Pochopil jsem správně, že pokud budu chtít to tuningové řízení, tak k tomu budu potřebovat dokoupit nejen CVDéčka ( jinak by to nemělo ani smysl ), ale zároveň také nové držáky tlumičů, protože ty nemohou zůstat tak, jak jsou přímo ze stavebnice ? ( jde mi o Rubicon ). A navíc upravit horní zavěšení tlumičů, popř. pořídit nové - kratší ?
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Řízení SCX10

Tak jako nechci kazit kšeft, ale vyrobit si nové elka na uchycení tlumičů dole a nahoře to taky nějak vymyslet by zas takový problém pro běžně zručného člověka být nemusel ne .. samozřejmě to nebude vypadat tak dobře jak od slicka, ale kdybych si měl nechat vyrobit kdejaký plíšek a držák, co mám někde na autě, tak to se sakra prohnu. Ale tak když někdo chce, aby to vypadalo tip top, tak ano :OK: Linky mám taky posunuté až za vnitřní držák na nápravě a stejně to drhne, tak jsem je normálně omlátil kladivem do Učka ať tam trochu prostor pro kola ještě udělám. Já to nepotřebuji mít hezké :lol:

To že po úpravě rejdu se musí koupit CVD je jasné, bez toho nemá smysl nad tím uvažovat. Taky lobuju za origo axial, ke kterým jsem se po několika nepovedených pokusech vrátil. Měl jsem ty topcady, nebo asi jsem je koupil jako jazridery, ale rozdíl tam asi moc nebude. A pak Atomicy pro venomy a ani jedny zdaleka nemají rejd jako axial .... a jako kvalitní že by byly ... hm tak to nejsou :lol: tohle jsou ty jazridery po dvou hodinách jízdy, byly nové ...

Nechtěl jsem ti to postovat do inzerátu Patte, doufám že už jsi je prodal :lol:

Obrázek

Ale jinak to má Slick hezké no, vzhledem k tomu, jak věci na axial těžce podražili, tak není cena špatná.

Btw. ta poloosa je po dvou hodinách jízdy. Ale první zařvala už po hodině, ale ulomila se jen na jedné straně, tak ji nemám na fotce :OK:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

Škoda, že ta úprava řízení vyjde nakonec tak draho ... dávat za lepší rejd víc jak třetinu ceny celé stavebnice se mi nechce ... Tím nemám na mysli, že by jednotlivé komponenty byly velmi drahé ( jak originál CVD, tak i Slickovy díly ), ale je toho prostě potřeba dohromady moc najednou.
Ale věřím, že se nějaké řešení najde .... CVD stejně budu muset časem koupit - původní poloosy moc dlouho nevydrží a třeba se najde místo, kudy protáhnout spojovačku řízení, aby tlumiče zůstaly tam, kde jsou.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Na počátku se zde řešila správná geometrie nápravy Axial a tento tuning byl vytvořen právě pro to, aby ta geometrie byla při zatáčení tak, jak má být. Tak nevím, proč se tady honíte za maximálním rejdem a kolem zatočeným až za roh?
Klidně tam můžete mít i originál poloosy a poznáte zlepšení v zatáčení i tak a když budete chtít z tohoto řízení vymáčknout maximum a budete na to chtít obětovat další peníze, tak si kupte CVD polosy.

To, jestli vás úprava řízení bude stát třetinu pořizovací ceny auta je jen na vás! Jak píše Swine, nemusím si kupovat všechno, co jsem si schopen udělat.

Možná ještě jedna dost podstatná věc, kterou jsem tady nezmínil je to, že pokud si tohle tuning řízení poškodíte, tak si můžete koupit jen poškozený díl, protože to budu prodávat i po jednotlivých náhradních dílech (páka, domek, ložiska, čepy).
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Řízení SCX10

super mě se to líbí já to na ten náklaďák taky zkusím :FINE:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

je tedy Slicku nutné přesouvat tlumiče nebo není ( při použití tvé páky řízení se správnou geometrií ) ?
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Řízení SCX10

Slick7 píše:Bohužel bez toho předělání tlumiče výš a dopředu to řízení fungovat prostě nebude a být to tak musí
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Řízení SCX10

Borik píše:je tedy Slicku nutné přesouvat tlumiče nebo není ( při použití tvé páky řízení se správnou geometrií ) ?


Mrkni na předposlední fotku, co sem dal Patt.
Tam je vidět, že by spojovačka narážela do tlumiče.
Proto je potřeba ho dát jinam.
Slick jenom psal, že si to každej může vyrobit sám. Jako vše, co se mu nechce kupovat.
Já už tyhle držáky mám z jiného projektu, takže u mě dobrá :YOP:

:BYE:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Řízení SCX10

no jo, tam je to vidět dost názorně. Takže nezbývá, než se pokusit tu geometrii vyřešit s tím úhlovým přepákováním táhel od serva. Asi to nebude tak elegantní řešení, ale geometrii to určitě pomůže.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Takže řízení je dotažené do konce, je udělané sražení hran a černý elox. Řízení prodávám jako kompletní set, protože většina lidí nemá z dřívějška všechny potřebné komponenty na přestavbu. Set obsahuje tuning řízení, držák tlumičů ná nápravu a stavitelný držák tlumičů na rám. Cena za kompletní set řízení je 1 200,- Případně je možné si ještě přiobjenat set táhel řízení za 120,-
Foto se sem pokusím dát během dneška. Z první várky bude na shopu na prodej asi 6-7 sad.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Na shopu jsou k dispozici poslední čtyři kusy.
http://www.eshop-rychle.cz/mstechnology ... l-d219.htm

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“