Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Pravidla 2015

Ahoj kluci, no začíná se mi to líbit, ale mam dotaz. Když mám karoserii Nivky která je v reálu vepředu na nezávislejch a já ji mam na tuhejch nápravách... Můžu se taky účastnit, nějaká penalizace, nebo přeřazení do skupiny Ultimate? Makám na Broncu ale to bude doba než ho dodělám, tak se ptám jestli bych s tou Nivkou mohl jet. Kdo neví tak nemám dveře, víko kufru, je tam jen imitace trubkového rámu.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Pravidla 2015

co se tyka naprav tak samozrejme noproblem...auto nemusi uplne 100% kopirovat predlohu .. co se tyka podvozku tak do souteze NEBUDE vpusten např crawler podvozek..nivka jak na ni koukam je OK...akorat nemas dvere nevadi...vidim palubku Ok...na nekterejch fotkach vidim sedacky Ok...jen by bylo jeste fajn zakryt rozvodovku/převodovku nebo co to tam kouka mezi sedacka...dle pravidel otevrene auto..coz to tvoje je musi mit minimalne castecny interier a nemely byt videt draty regulatory apod...zamerne pisu nemeli...takze pokud nekde vykoukne nakej drat asi ti hlavu neutrhnem...ale je to scale zavod ..takze kdyby mel nekdo regl na prvni pohled bijici do oci asi bych mel problem... :-)

přecti peclive pravidla ale jak tak koukam na nektera foto je to Street class :OK: za napravy penalizaci nebudes mit zadnou :YOP:
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Pravidla 2015

Hele a co auta ve stylu Volvo 303, Pinz..., nebo něco podobného, prostě mini dodávka.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Redneck440
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 07.12.2014 22:26
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pravidla 2015

Pripojuju se k dotazu Miry126. Taky me laka neco na ten zpusob:
Obrázek
Mopar Or No Car !
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Pravidla 2015

noo jak to auto na podvozku bude vypadat je vcelku fuk...porad musi splnovat ale pozadavky dane tridy pro kterou ji stavis...minimalni rozmery, material karoserie, velikost kol atd atd atd
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
Redneck440
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 07.12.2014 22:26
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pravidla 2015

Bezva. A jeste by me zajimal ''Expedicni Box''. Jsou nejaky pozadavky na jeho rozmery, provedeni, umisteni, obsah a t.d.?
Mopar Or No Car !
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Pravidla 2015

Redneck440 píše:Bezva. A jeste by me zajimal ''Expedicni Box''. Jsou nejaky pozadavky na jeho rozmery, provedeni, umisteni, obsah a t.d.?

nene proste krabice klidne prazdna.... muze by kdekoli ... klidne i uvnitr auta ALE pouze pokud je videt dovnitr a auto ma tedy interier
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pravidla 2015

Možná by bylo dobré udělat ještě vlákno, kam by potenciální účastníci vkládali fotky svých vozů. Mohli by jste se pak konkrétně vyjádřit, co jo a co ne, co je plus a co mínus. Taková galerie vozů pro tyto akce. Jen takovej nápad, nekamenujte mne :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Pravidla 2015

Tak aby bylo jasno:

Obrázek

NEPŘIPUŠTĚNO!
1. baterie na nápravách
2. individuální rám vycházející z crawler chassis
3. poloha tlumičů 32°
4. kola 125mm
a je prd platné že mám stěrače, zrcátka, SPZ, lano, hasičák, karimatku, kanistr, lopatu, pajsr, mačetu, střešní sání, světla, krásnej malinkej nárazník s šeklema a interiér včetně lékárničky, mapy Evropy a řidiče s hodinkama na ruce...


Na druhou stranu: jsme Češi a tak voch+ávat je naší národní povinností.
Jojo místo nárazníku - pokud bude zabudováno v autě a venku bude jen hák s rolničkama - proč ne (sorry Čížo že zazneužívám pravidel proti tvému rozhodnutí) ale pokud není uznán mechanizmus jako naviják, bude v duchu pravidel "akceptován jako jeho atrapa" a to že to nějak funguje je jen třešničkou na dortu...
Chybí introš? Stačí zneprůhlednit skla... FUJ, to je ale nemodelářský, ale je to tam!
Expedition Box = jakákoliv bedna (i když si nepamatuji že bych někdy něco takového v autě vozil, vše se válelo pěkně v kufru)
Pullpal - no jo, co se dá dělat, to jsou ty móresy ze západu - i když si taky nepamatuji že bych něco takového v reálu někdy potřeboval (narozdíl od heveru a rezervy)... obzvlášť když je ještě alespoň jedno auto poblíž!
Vyprošťovací nájezdy - samozřejmost - omezení jejich délky na 120 považuji za naprostou absurditu, ale od toho přeci pravidla jsou, aby lidi jen rozčilovala :-D Protože - když limitují kolo 120 mm, tak jakoukoli menší jámu přejedu kolama - čili mám-li před sebou výkop dlouhej 121mm a jistotu že tam zapadnu tak plechy anoi nesundavám, preče je jen tak nehodím dovnitř - takže pokud mám zapadnout tak zapadnu, ale podle pravidel! Čili pokud mám nájezdy 160 jako že mám, tak na auto ještě přidám nějaký menší, třeba 20mm, ať splním podmínku a nezabíraj tolik místa!

To milan008 - chápu tvoje dva měsíce v Mongolsku, ale pojedu na expe 1:10 na 1 den (takže jakože výbavu na 10 dní v reálu, čili baťoh hadrů, gumáky, spacák, 10 konzerv, dvě balení minerálky 2L PET, 2x vodku, 1x zelenou, 1x alpu, 2 kartony piva, 30 tatranek a čerstvé pečivo si seženu někde po cestě - to všechno se mi vejde do auta, takže nemám-li cabrio, je to v autě :-) Beztak bych potraviny venku nenechával...

To Nivak - já na ARU měl dekl mezi sedačkama vždycky obnaženej, kakže mi ve vodě kardan chlístal vodu dovnitř, ale ta tekla všudy, takže to bylo jedno. Jedinej komu to vadilo byla manželka, když jí občas bahno cáklo na sváteční ohoz cestou do kostela. A pak i jednou mně, když si to takhle pálím zkratkou přes tvrdou suchou louku a najednou marast, bahno a všechno to lítá dovnitř a já okamžitě poznal že to není bažina, ale že tam jezedáci přes zimu vyvážely hnuj... To byl smrad co se táhnul z auta několik týdnů...

Toto není urážka ani znehodnocení číkoli práce s překladem. Vážím si vynaloženého úsilí! Berte to jako takové... takové provzdušnění diskuze!
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Pravidla 2015

Je pravda,že třeba ty tlumiče je blbost....Mám scale auto na listech-takže trošku nevýhoda,mám tam tlumiče,ale ty jsou více jak 20...co teď?

A když to vemu,že další projekt mám Ladu Nivu...a co tam..vždyť auto 1:1 má zadní tlumiče úplně šikmo ! Tak neprojdu..i když to mám naprosto dle velkého vzoru?! Nebudu tedy upravovat scale auto dle těchto pravidel do nescale...Takže nemůžu jet.... :wink: :cry:
A takových bude si myslím více,když vím jak dělá rámy a tlumiče třeba Slick7 pod Toyoty....
Vypadá to,že toto opravdu mají Rakušané a spol uděláno na podvozky Axial..Možná trochu zavření oka pro český závod by to chtělo...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Pravidla 2015

Tomhabmw píše:Vypadá to,že toto opravdu mají Rakušané a spol uděláno na podvozky Axial..Možná trochu zavření oka pro český závod by to chtělo...


Na tom něco bude, když se podivas na pravidla recon g6 u axialu, tak tam rovnou pisou, ze jen podvozky scx a wraith a mas vystarano.. :roll:

-Axial Vehicles or custom vehicles with Axial transmissions, Axial axles, Axial chassis or a significant amount of Axial products only.
-Your Axial based scale vehicle must be 1/10 car / truck with a scale chassis or custom tube scale chassis.

Holt když to někdo sponzoruje, tak chce i prodeje... :-[
Obrázek
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Pravidla 2015

V Retzu jsem byl a pravidla mají dle mého nejvíc pro sebe udělané Hungariáři, protože...

Jo Hungariárovové nepoužívaj komisaře a rozhodčí. Pouští lidi na trať a ti nejsilnější posvačí ty slabší a dojedou do cíle...
A taky nepočítaj do celkového času odpočty za stání, na radu Italské posádky ploužící se před námi jsme něco jako stopování času než se vyprostí zkoušely ale bez valného výsledku. Nebylo zohledněno! Což precizní rakušané dohlížející a doprovázející právě soutěžící team po celé trase dělají. Tudíž musí-li jedni čekat až odjedou druzí, čas se jim stopne...

A do třetice - magiárovové neumí počítat, nebo možná psát, možná i jenom číst, nebo všechno dohromady... Protože u přejímky (zas jsme byli u maďarů) ač jsem neměl z povinného skoro nic, bonus jsem dostal jen za interiér s řidičem (zrcátka, stěrače a podobný co jsem nastrojil extra na výlet do evropy nezájem). A po prostudování výsledků a skore jsem vyzjistil že mi započítaly víc bonusovejch bodů než Sistrimu, kterej narozdíl ode mne měl i nájezdový plechy.

Takže do pohody, lahváče kořalu a člověk nesmí bejt moc nadrženej...

A CC tam jezdili jako divý...
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pravidla 2015

:-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Pravidla 2015

Pockat, jak je to tedy s takovyhlema tlumicema?

Obrázek

Reseni je temer 100% scale..

Obrázek
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Pravidla 2015

Moje Pajero by skoro mohlo odpovídat pravidlům - funkční naviják, přední ochranný rám, šnorchl, stěrače, zahrádka s kanystrem, lékárničkou a bednou s vyprošťovacím lanem, zemní kotva, plechy / bohužel delší a ještě rozkládací /, anténa, plnohodnotná rezerva, zástěrky. Kompletně osvětlené, vč. RZ. Bez interiéru, protože tam není vidět. http://pleskanec.rajce.idnes.cz/Pajero_2015/
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA

Zpět na „RC Adventures Scale Trophy - 2015“