niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: Začátečník-konzultace

maximalne si si poskodil baterku, ale tipujem, ze to prezila. baterie su stavane na urcity kratkodoby maximalny vybijaci prud, v zavislosti od baterie to byva cca od 200-600A (bavime sa o lipolkach).
tym, ze si to vyskratoval, tak sa bateria zacala vybijat maximalnym prudom, co jej povolila fyzika a to ju mohlo znicit, teda roztavit jej riadiace obvody....ale pokial ju dokazes opat nabijat a jazdit s nou, tak sa nic nestalo, max si jej skratil zivotnost...
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Začátečník-konzultace

pokud jsi to okamžitě rozpojil, tak je možné, že to baterka přežila. Vezmi voltmetr a proměř nejdříve silové kabely, pokud na nich bude normální napětí, tak je dost pravděpodobné, že baterka přežila. Pokud na nich není žádné napětí, tak proměř ještě balanční konektor, je možné, že se spálil jenom propojovací plíšek, potom by šla baterka opravit.
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Jo, tak nějak by to mohlo být a jak mám ten silnej kabel z 5200mA dostat o dost menšího průměru konektoru XT60? :? To mám ořezat boky?
Hilfe!!!
Už jsem pěkně vzteklej...

Edit: žádnej voltmetr nemám. Prostě tohle nedělám.
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: Začátečník-konzultace

ak tam nejde natlacit, tak tie kontekory zahod a kup si normalne bananiky. samice daj na baterku, samcov na regulator.
ale co som kukal xt60, tak zozadu ho nemoze byt problem naletovat, ved ten kabel nemusi byt vo vnutri, staci aby bol kontakt aj zvonku. co pojde natlac dovnutre, zvysok uces a poriadnie pocinuj....
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Já to jdu zkusit, ale na rovinu. Já vůbec nevím, jak to mám správně napájet. Já to naletuju, už jsem to párkrát u letadla dělal, ale tam to normálně pasovalo. Zaletoval jsem to, přetáhl bužírkou a bylo. Tady je zase něco extra co mě dostává do otáček.
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Začátečník-konzultace

tak si dej pauzicku pivko a pak se do toho pust znova... nema cenu se nervovat....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Jo jdu už jsem fakt ve stresu, ale tohle nedám. Já prostě nevím jak. Kdyby byl ten kabel stejně silnej jako u menších kapacit tříčlánků lipo tak je to v pohodě. musím koupit i silnější průměr bužírky, ptž. ten sil. kabel od baterky má v průměru tak 1.7x víc než vnitřní průměr XT60 konektoru, možná o chlup víc.
není tu nikdo třeba z Olomouce nebo ze Šumperka, kdo by mi to napájel? Jinak jsem skončil, tohle nedám.
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
niio
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.09.2012 20:54

Re: Začátečník-konzultace

kup si ine konektory, napriklad dvojpinovy od molexu, tam sa to zmesti. ale viacej doporucujem tie banany aj s krytkami, s nimi sa pracuje najlepsie a naletujes tam aj vedenie z Temelina...
a rovno si ich kup 10ks do zasoby a tiez cerveny a cierny kabel rovnakeho prierezu, ako je na baterii, z kazdeho aspon 2m.
a pozri si video na youtube, ako naletovat kabel na banan. Dneska som prerobil plosak na imobilizeri na aute, kde su mikrosuciastky a to sa tiez nelubim s elektrikou, takze s navodom ide vsetko ;)
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Začátečník-konzultace

Klidně použij konektory xt60, na proudy co tečou v expedičních autech stačí uplně bohatě.
Dají se naletovat tak, že některá vlákna kabelu ustřihneš. Sice toto rešení není ideální, ale jde použít (a u expedičního auta to nebude opravdu ničemu vadit).
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Začátečník-konzultace

S tím jsem se taky pral. Moje první pájení, prsty popálené, ale s lehkým ostříháním kabelů a častým klením jsem to k sobě nakonec přisoplil a ono to dokonce drží a jezdí :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Začátečník-konzultace

pokud si neporadíš s připájením kabelů, tak bys měl třeba raději hrát šachy nebo sbírat známky. To je fakt takový problém dráty na konci kabelu pocínovat ( aby se netřepily ) a pak opatrně obrousit špičku do mírného kuželu, aby se vešla do toho konektoru a pak pořádně zapájet ? :-(
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Začátečník-konzultace

Tohle presne potreboval slyset :-(
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Začátečník-konzultace

Borik píše:pokud si neporadíš s připájením kabelů, tak bys měl třeba raději hrát šachy nebo sbírat známky. To je fakt takový problém dráty na konci kabelu pocínovat ( aby se netřepily ) a pak opatrně obrousit špičku do mírného kuželu, aby se vešla do toho konektoru a pak pořádně zapájet ? :-(

Ano, tohle je opravdu skvělá rada!

Potřeboval jsem jen něco do začátku, rozmýšlel jsem se mezi letadly a auty, obojí je pro mě neprobádané území, i když pár stíhaček už jsem rozsekal. :twisted:
Matezz píše:S tím jsem se taky pral. Moje první pájení, prsty popálené, ale s lehkým ostříháním kabelů a častým klením jsem to k sobě nakonec přisoplil a ono to dokonce drží a jezdí :)

Tohle jsem také potřeboval vědět dříve. :sad:

add. stiifii & niio díky za povzduzení a reakce.

Edit: na reglu už mám od prodejce XT60, tam bych to na rozdíl od AKU zvládl i sám.
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Začátečník-konzultace

ale to zvladnes..... vis jak vypada moje pajeni?:D vzdycky tam udelam takovou merunku ktera mi pak nejde sundat tak to omotam izolackou a dobry pac pokazdy tam zapomenu nasunou smrstovacku...a to uz sem se toho "naletoval" ...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

všechno jsem si nachystal, začal sundávat izolaci ze silovách kabelů +a - (samozřejmě už vím, že nejdříve sundat jednu izolaci, přepájet, pak druhou)
:-D :-D :-D ty si v.l :-D :-D dyk se ti říkal nejdřív jeden pak druhej :-D ale nic si z toho nedělej, já si jednou taky cvrnkul - teda drátama o sebe.
Jak je psáno pokud to byla chvilka tak je šance že to přežilo bez úhony. Aspoň budeš u druhý baterky už vědět.

Kromě rady jinejch konektorů, jsou všechno dobrý rady. Zůstaň u XT60.
Že do příslušnýho místa nenacpeš celej kabel nevadí. Pocínuj jeden i druhej konec (kabel i konektor) přilož to na sebe a sletuj. Nemusí to být nacpaný v sobě, nasuň to tam co to půjde a je to.

Chce to klid, nespěchat a půjde to :wink:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“