Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

bavorak píše:Nesmrtelnej stroj...je to sice pěknej lenochod, ale zase to jede pořád s minimem nákladů na provoz. :OK:


Já mám 108kW třílitr turbodisel. Sice už pár koní za těch 22 let už umřelo, ale lítá docela hodně solidně. S tím minimem nákladů máš pravdu. Mám ho přes dva roky a nedal jsem do toho ani korunu. Až letos na jaře jsem se do toho opřel víc a dal 20tis. za opravu všeho co tam bylo špatné. Dávám všechny díly včetně hadiček originál a týkalo se to výměny zadního dílu výfuku, uložení a dorazy př. tlumičů, vizkospojky, brzdových hadiček, trubiček na zvedání světlé výšky zadní části, rovnání disků a pár drobotin. Teď je v perfektním stavu a věřím, že tak dlouho vydrží.

Jinak jsi udělal pěknou výměnu. Moc pěkné. :FINE:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Vaše auta 1:1

PitaW píše:Já dnes byl tankovat a na benzíně kouknu na tachometr a najednou koukám, že je tam parádní číslo, tak jsem si to musel vyfotit. Úctihodný údaj, který dokazuje dřívější parádní poctivou a kvalitní práci automobilek.

Včera jsem fotil auto kvůli uzavření havarijního pojištění a až doma u PC jsem si všiml toho kulatého čísla. Snad si nebudou myslet, že jsem to stočil :mrgreen:

Obrázek
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Dávat do Mergla origo náhradní díly koupený v autorizovaným servisu je blbost. Natahnou tě.

Kup kvalitní díly druhovýroby (italové nedělaji špatný, bere od nich i Elit, kolikrát i ten autorizovanej servis :wink: ; maďar, polák, to všechno nebrat).

Už nikdy, např. ani po dvou měsících novýho při stahovačce, nikdy nikdy nedostaneš takovej díl, kterej tam namontovali na lince z výroby. I objímka na žárovku kterou koupíš v autorizovaným servise a prodeji náhradních dílů je druhovýroba...

Pozor na to, hoši. Nežijte v omylu :twisted:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Auto, který má nejvíc najetejch km, je Volvo P1800, má to nějakej Američan. Koupil si to nový jako kluk a má to doteď. Spravoval výhradně u autorizovanýho opravce originál náhradníma dílama (sice druhovýroba, ale KVALITNÍ DÍLY, o tom mluvim). To je jedinej způsob, jak auto udržet v chodu. Dáš tam nějaký máslo a domrdá to tři díly vokolo za pár tisíc km.
... Volvo je schopný dodat náhradní díl na jakýkoliv auto od padesátých let. Něco mají ještě skladem, jinak to řeší tak, že výrobu zadávají PŮVODNÍM firmám, který pro ně dodávali tehdy, a když to neni možný, tak díl prostě kusově vyrobí. Stává se tedy, že když si tenhle Amík objedná nějakou kokotinu, tak dostane kvalitnější díl, než mu tam namontovali ve fabrice - díky pokročilejším technologiím při výrobě materiálů...

Má nalítáno něco přes 4 miliony km. Všechno sám. Taky je z toho chabrus na záda :-D
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: Vaše auta 1:1

bavorak píše:já udělal po 6 letech výměnu a ted pro změnu jezdím tímhle....
Obrázek



nadhera, ja čakám až niekto kúpi ten môj leon a hned si kúpim takýto touring :))) fakt nádhera ! :-) 8o

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:Dávat do Mergla origo náhradní díly koupený v autorizovaným servisu je blbost. Natahnou tě


Já ale nemluvil o autorizovaném servisu. To se zas neboj že si ceny nezjišťuju. Co se týče servisů,tak to dělám s pár známejma ze servisů a díly nakupujem v německu i v česku. Ale s tou druhovýrobou, konkrétně u výfuku, abych tam dával Bosal za 4500, nebo Walker za 5500, který vydrží max 3 roky si radši připlatím na 6700 a vím že vydrží 8-10let. Samozřejmě není originál 100% dílů,jen 90%. Třeba brzdové hadičky od Starline za 115Kč,taky dávat nechci a raději jsem dal za 700. Každý na to má svůj názor, ale v tom autě je od počátku všechno originál, předchozí majitel byl hotovej jen z toho,že chci dát jiné rádio místo originálu atd,atd. A já věřím, že to auto má takový technický stav, jaký je, právě kvůly kvalitním dílům.
Jinak jsem vyučený automechanik,i když to nedělám, ale rozhodně nejsem tak najivní, abych si jel do Mercedesu něco měnit. Naopak tyhle servisy co mění díl za díl, aniž by se snažili odstranit závadu, neuznávám.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Tak, kvalitní díl = jezdí to pořád. Vidíš, jak se dřív dělaly bytelný auta. To u novejch nevidíš, navíc- když starší auto umřelo, tak buď na nehodu :x nebo odešla nějaká "funkční část systému" a nevyplatilo se to, pro ceny ojetin, spravovat. Neska nový auto odejde celý najednou a po pár letech. Máš ještě kovářskou práci, i ten motor :lol: tak Ti to funguje, jako tomu Amíkovi s tim Volvem. Stejnej přístup, kvalitní auto = pratechnika na věky.


Já mam pežota a Francouz se teda moc nepochlapil, je mu 12 a dvaceti se teda fakt nedožije :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Tak tak. Kolikrát jsem představil, že v té době vyšel Favorit. Říkal jsem si, že na tu dobu ta výbava MB i ten výkon musel být fakt mazec. V nějakých recenzích, myslím že to bylo Automotorevue ze 2008, to srovnávali s dnešními auty a že je to vlastně úplně srovnatelné,co se týče jízdních vlastností podvozku,aerodynamiky a výbavy, tedy když pominem počítače. Já měl stejně vždy raději staré auta. Jak tvary,tak i co se týče elektroniky. Můj názor je, že když se člověk stará a drobet tomu rozumí, tak nepotřebuje, aby ho přepěchovaná elektronika stále na něco upozorňovala a tahala do servisů. Daň za to je vyšší spotřeba, ale zas je to kompenzace za minimální náklady oproti novějším vozům. Když to pozoruju v práci, jak klucí solí obrovské prachy za repasy vstřiků,čerpadel atd. u pár let starých aut, tak raději budu investovat do Adolfa,kterého mám opravdu rád a i přes jeho věk se za ním lidé hodně otáčejí. Další věc je,že je to mé první auto u kterého stoupá cena a 300Td se už prakticky v inzerátech nevyskytujou.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Td, jako s turbem... H mm, náš školník míval třílitra diesela atmosféru. To kouřilo, moc nejelo, ale masturboval u něj každý ráno. Měl sedana a nedal by ho v životě ani za zlatý prase. Až na ty kola to máš pěkný, ten design tý prdele je super. Že se zase vracim k tomu VOlvu, tomuhle se říkalo "sněhurčina rakev" a pár kousků tu prý bývalo v 80. k vidění. Taky podobnej styl toho zkosení, to je pěkný :OK:

Obrázek
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Míro, je to turbodiesel. Pár fotek a popis je na první stránce tohohle téma. Ty jo ta rakev je pěkněj kočár. Co je to zač. Hodně mi to připomíná Volvo V40. Jinak kola jsou taky origo 18" mercedes. Kluci z práce se mi furt smějou, že je to mafiánské auto. Není vidět dovnitř a při pohledu do kufru, jak furt kopu trialovou dráhu, vozím lopatu, krumpáč, mačetu na větve a další cajk, tak si dělaj prdel, že je to výbava na zakopávání mrtvol :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

:P shodou okolností je to zase P1800, tentokrát verze ES. nevím, jakou V40 myslíš - tohle je od Volva legendární model, je snad jedinej tý starý éry, kterej je fakt hezkej a pak taky drží ten rekord z guinessovky nejvíc najetých km. každopádně nová V40 (z loňska) na tenhle model odkazuje - na boku má stejnej "hák", ten prolis kastle. Začíná u zadního okýnka a jde nad klikama až dopředu, můžeš porovnat, že je to stejnej prvek, na p1800 je u předních dveří :wink: Hle:
Obrázek

.. Abys nebyl jako Dexter. Popravdě docela jsem uvažoval, že se plácnu přes kapsu, koupim Dextra do auta a dozadu dostane nějaký černý pytle :o
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Kdyz ste u dilu tak v ELITu mam slusny slevy, kdyby nekdo neco chtel piste do SZ
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
MYSAK
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 13.10.2012 14:47
Bydliště: Sedlčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

chobotnice :D

Obrázek

a dokonce vrni

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=rJ6td-OwrLQ[/youtube_url]
Jeep Wrangler @ CC-01

www.PHOTO-BOX.cz Foto Sedlčany a okolí, případně i dál ;)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

To je pěkně tlustá trubka.

...hele, taky nám přivezli auto s takovou řádnou rórou, tady je to pěkně vidět:

Obrázek

.. z dvou litrů objemu ten turbobenzín dává 360 koní a 350 Nm :-D
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Vaše auta 1:1

a copak je to tam za cervenou lampicku jak na dusicky na hrbitove :-D :-D

Zpět na „FreeKec“