Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; TATRA 148-str. 10

maztekk píše:
korvetak píše:Nevíte někdo jak se upraví dřevo na vleku aby necestovalo po korbě v zatáčkách. Když ho posunu celé popojede i na autě ale v zatáčkách nedrží.


To by mě také zajímalo, vím nejmíň o dvouch dobrých vlečkách s točnou a na obouch to dřevo dělá psíkusy a nedá se vozit. Pokud něco zjistíš dej to prosím i sem.

Tak jsem zjišťoval zkoušel a předělával, ale nakonec největší problém je to že dřevo je přichycené jinde než vlek, většinou někde pod dřevem auta a pohybuje se současně, takže přendat z jednoho auta na druhé pokud má alespoň trochu podobné rozměry šasi jde, hlavně umístění náprav, přichycení oje a alespoň přibližně stejně vysoký rám, ale dát dřevo z jiného vleku je docela problém. Tak trochu se mi to povedlo u vleku a korby z kamaze 55102v4 tam jsem naklonoval dřevo z kraze 260 megapacku protože to původní nechtělo moc dovolit autu zatáčet i v originále na kamazu. Ale stejně jsou situace kdy to zlobí, hlavně při couvání.
To je ta oranžová tatra a dřevo je původně ze zelené, tedy od kraze.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jestli si to chce někdo vyzkoušet ještě poladit tak tady je surový materiál. Má přidané ještě uchytné body na vlecích a návěsech, když se utrhnou aby se daly přitáhnout. Jo a na sklápěčce mi to nešlo ale zapomněl jsem ji tam.
http://www.uschovna.cz/zasilka/FBK65PGVVJ726JDH-DYU/
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Snažím se nainstalovat editor map a na uložto jsem narazil na "CombinetoolsRelease_uz3" což by snad mělo odpovídat mé verzi 110115. Ale po rozbalení a spuštění .exe se objevuje hláška "chybí TBB.dll". V čem editujete Vy a byl by odkaz? (no107064 snad stále má naistalovánu podobnou verzi Spintires)

Diky.
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 píše:Snažím se nainstalovat editor map a na uložto jsem narazil na "CombinetoolsRelease_uz3" což by snad mělo odpovídat mé verzi 110115. Ale po rozbalení a spuštění .exe se objevuje hláška "chybí TBB.dll". V čem editujete Vy a byl by odkaz? (no107064 snad stále má naistalovánu podobnou verzi Spintires)

Diky.

jj to mám, ale co jsem našel na uložtu tak to je jen spouštěcí soubor ... zbytek editoru chybí
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Na ulozto to nie je, ja som to kedysi sosol z nejakej ruskej stranky, ale ani tam to uz nie je. Asi to niekde upnem komplet aj s konvertorom, uz ma o to ziadalo par ludi priamo z auvajs fora.
Uz3 je moj upload, niekomu som to tam daval, je to naozaj iba patchnuty exac.
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

K map editoru:
Chlapi předem díky za ochotu.

K modelům českých aut ve hře a jejich příslušenství:
Asi většina z nás to má tak, že když si můžeme ve hře osedlat tu naši tatřičku, tak nás to baví výrazně víc, než většina těch ruských naftožroutů. V rámci své práce mě práce v CADu a nějaký ten základní 3D model občas nemine, takže si dokážu představit neskutečné množství energie, které muselo být vynaloženo, aby jsme ve hře měli to co v této chvíli máme. Takže prosím moje případné následné výtky neberte tak osobně. Jsme ale přeci jen na modelářském fóru a tak bychom měli při návrzích příslušenství k našim autům mírně upozadit fantazii a kouknout se na reálné předlohy. V první fázi chápu, že je cílem zprovoznit všechny nástavby nutné k plnění úkolů hry, ale pak by měl nastat čas na dopilování detailů. Až pak asi patřičně ocení naše modely i zahraničí, neboť tam se nemůžou opřít o své srdíčko a nostalgii.

Tatra 813: Fantastický model, výborná fyzika. S klasickou nástavbou "Carriage" je to naprosto reálné auto. Příslušenství na "čumák" - výborná práce. Kupodivu kombinace nástavby s rukou a krátkého přívěsu na dřevo (ač nevychází z reality), tak působí zcela věrohodně a je nádherná. Používám ji nejčastěji. Kola na přívěsu ladí s koly Tatry a celek působí věrohodně. (ještě nemám zažitu terminologii ze hry tak se případně omlouvám pokud tápete co popisuji)
Dále bychom zde ovšem měli mít zlatý klenot to jest skutečný T813 Kolos jak byl vyráběn s korbou Carriage zakrytou plachtou. Jen tahle verze je Kolos a vše ostatní je méně. V12 něco upravoval, ale je evidentní, že je to z jiného auta a podobnost tam bohužel není. Zde jsem ale narazil na video kde obstojný Kolos ve spintires jezdí:
[youtube_url]https://www.youtube.com/watch?v=zsMhq5IA5NQ[/youtube_url]
a další video přidává veledůležité příslušenství, bez kterého jsme ho v armádě skoro neviděli, valník (v tomto případě P32, větší P50 vypadal ještě lépe)
[youtube_url]https://www.youtube.com/watch?v=1zs4hJpwiFo[/youtube_url]
Pokud to již takto existuje, tak bych se moc přimlouval u Zidona aby se pokusil to dát dohromady. K tomu ten jeho krásný armádní skin a je nadlouho vystaráno. Touto cestou bych rád Zidona požádal o tento skin, neboť na oficiální fórum hry se mi nedaří registrovat a nemám k němu přístup.
Otázky využitelnosti např. valníku s tankem ve hře bych zatím nechal stranou, neboť pokud se podaří spustit vlaky ve hře, tak pak Kolos může začít skutečně dělat to, co dělal - vyvážet tanky z kasáren a vagónovat je k přesunům "na frontu".

Tatra 148: Pěkný model (jasně jsou tam nedokonalosti, ale je to tatra), výborná fyzika, zvuk. Zde u mne ovšem následuje velký problém. Mám totiž nainstalovánu zásadně starší verzi modu tuším 0.8 a nehodlám měnit za novější 0.95. Verze 0.8 totiž obsahuje tu klasickou modrou tatru jak ji všichni známe, má věrně vymodelovanou sklopnou nástavbu s náplatkama a přesně takto jsem ji vídával funět do kopce během dětství. Přesně v této konfiguraci jezdila v zemědělství a vozila produkty. K tomu kdybych měl vlek s dvoumontážema v obdobné barvě tak mlčím nadosmrti. Mimochodem by to asi vyřešily vleky, které jsou na obrázcích nahoře na této stránce, tvarově odpovídají, jen tam dát kola ze zadní nápravy tatry a změnit skin (barvu). Tato modrá tatřička sice v noci nesvítí, ale přesto vede.
Ta novější verze 0.95 vyhodila tu jedinou věrnou nástavbu z modré tatry a přidala široké spektrum nástaveb, které "tak nějak" čemusi odpovídají, ale celé to ztratilo kouzlo. Změnou barvy do té klasické Spintireovské "tmavé s rezem" se to celé unifikovalo a nějak to na mne nepůsobí, že jedu v tatře. (i díky ne úplné dokonalosti modelu to prostě ztratilo výraz)
U Tatry 148 bych byl vděčen za armádní skin ve stylu T813. Dále bych zachoval modrou tatru z původní verze 0.8 - doplnil ji vlečkou a T148 "Dumper" známou z kamenolomů a staveb bych viděl v barvě oranžové a sedělo by to dokonale. Vím, že z různýma barvama by asi byl problém, takže hlasuji za jednotnou modrou Tatru 148!

V3S: Tohle auto asi nebude plnit hlavní úkoly ve hře. V této fázi mi vadí nevyladěný zvuk. V blízkosti maximálních otáček motoru najednou přechází na volnoběh, což působí nerealisticky. Dále by auto ve hře mělo být alespoň s jedinou věrnou nástavbou. Aby se měl člověk "čeho chytit". Myslím, že tomu tak není, byť na V3S narazím ve hře vždy jen s tou dílenskou nástavbou a žádnou jinou jsem tam vlastně ani nepoužil.


Díky předem za věnovaný čas.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1445
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 - :!: :!: Ne všechny Ruské nákladní vozy jezdí na naftu.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Pro TATA007007 - taky mi v té zelené 148 moc nesedí, ale protože neumím namodelovat korbu aby byla funkční tak jsem si upravil z kamaze a přebarvil namodro celou soupravu. Jezdí sice naložená s vlekem trochu divně, nejde moc lámat zatáčky ale zase krásně zavalí dřevem třeba mělký příkop.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tady video z testování.
https://youtu.be/qeKiYnr8MIc
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

V12: Díky.

Korvetak:
Chválím píli. K té modré tatře se nakonec nějak dokopeme. Pokud jde o ten problém zatáčení, tak to vypadá, že ten přívěs (vlečka) se chová jako návěs, to jest předává v místě uchycení na tatru svislou sílu z tažené hmotnosti a zvedá ji čumák. Dělají to i originální vlečky u T148? (nějaké tam asi jsou - nevím nemám 0.95 nainstalovánu v 0.8 jsou dvě. Hned to vyzkouším)
Jinak ten odstín modré by chtěl beze změny převzít z 0.8
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 píše:V12: Díky.

Korvetak:
Chválím píli. K té modré tatře se nakonec nějak dokopeme. Pokud jde o ten problém zatáčení, tak to vypadá, že ten přívěs (vlečka) se chová jako návěs, to jest předává v místě uchycení na tatru svislou sílu z tažené hmotnosti a zvedá ji čumák. Dělají to i originální vlečky u T148? (nějaké tam asi jsou - nevím nemám 0.95 nainstalovánu v 0.8 jsou dvě. Hned to vyzkouším)
Jinak ten odstín modré by chtěl beze změny převzít z 0.8

Dělá to jen naložená, prázdná chodí dobře, jde o problém u dřeva na vleku.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; TATRA 148-str. 10

korvetak píše:
maztekk píše:
korvetak píše:Nevíte někdo jak se upraví dřevo na vleku aby necestovalo po korbě v zatáčkách. Když ho posunu celé popojede i na autě ale v zatáčkách nedrží.


To by mě také zajímalo, vím nejmíň o dvouch dobrých vlečkách s točnou a na obouch to dřevo dělá psíkusy a nedá se vozit. Pokud něco zjistíš dej to prosím i sem.

Tak jsem zjišťoval zkoušel a předělával, ale nakonec největší problém je to že dřevo je přichycené jinde než vlek, většinou někde pod dřevem auta a pohybuje se současně, takže přendat z jednoho auta na druhé pokud má alespoň trochu podobné rozměry šasi jde, hlavně umístění náprav, přichycení oje a alespoň přibližně stejně vysoký rám, ale dát dřevo z jiného vleku je docela problém. Tak trochu se mi to povedlo u vleku a korby z kamaze 55102v4 tam jsem naklonoval dřevo z kraze 260 megapacku protože to původní nechtělo moc dovolit autu zatáčet i v originále na kamazu. Ale stejně jsou situace kdy to zlobí, hlavně při couvání.
To je ta oranžová tatra a dřevo je původně ze zelené, tedy od kraze.

Jestli si to chce někdo vyzkoušet ještě poladit tak tady je surový materiál. Má přidané ještě uchytné body na vlecích a návěsech, když se utrhnou aby se daly přitáhnout. Jo a na sklápěčce mi to nešlo ale zapomněl jsem ji tam.
http://www.uschovna.cz/zasilka/FBK65PGVVJ726JDH-DYU/


Mohl by si se prosím kouknout ještě na tuto vlečku?

Obrázek

Jedná se o tuto soupravu http://spintires.nl/zil-133-g1/
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Koukám, že tady testujete dřevo ... mám tady jednu moji starou mapu na testování ... je tam garáž, hned vedle dříví a za tím objective http://ulozto.cz/xLNUSZkh/test-rar
protože koukám že často je to moje mapa green plains protože má kousek pilu, ale i tak je to celkem daleko pro testovací účely
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

no107064 píše:Koukám, že tady testujete dřevo ... mám tady jednu moji starou mapu na testování ... je tam garáž, hned vedle dříví a za tím objective http://ulozto.cz/xLNUSZkh/test-rar
protože koukám že často je to moje mapa green plains protože má kousek pilu, ale i tak je to celkem daleko pro testovací účely


Pro no 107064 - díky, to se hodí, nemáš ji i pro 13.4.15, ono ne všechno dřevo pak funguje i v poslední verzi.

Pro Maztekka zkoušel jsem toho zila 131 dřevo má nakonfigurované stejně jako kamaz 52102, to je to co jsem zkoušel na T 148 a to má asi jen jeden lámací bod proto s ním nejde ohnout soupravu dostatečně do zatáček. Tak jsem nato zkusil dřevo z kraze 260 megapacku z vlečky szap2, to se stáčí líp ale je moc velké a nevejde se do korby v původní vyčuhuje za vlečku i auto. Kraze tu nemám ale tohle je ten vlek i s korbou na tatře 813.
Obrázek
Tak zkus z něj dřevo naklonovat na 131 vlek pokud víš jak ho malinko zkrátit.

tohle je přepsané z kraze do media/classes/truck/load_logs_short133axml.

<?xml version="1.0"?>
<TruckAddon>
<GameData ManualLoads="60" LoadPoints="4">
<InstallSocket Type="LoadLogsShort133a" />
<RequiredAddon Type="pricep_carriage" />
</GameData>
<PhysicsModel Mesh="GRUZ/brevna.xml">
<Body
Mass="3000"
ImpactType="Truck"
Collisions="Internal"
Friction="0.1"
>
<Constraint
Type="Ragdoll"
PlaneAxis="(0; 0; 1.0)"
TwistAxis="(1.0; 0; 0)"
TwistMin="-180"
TwistMax="180"
/>
<Body
ModelFrame="Z1_cdt"
Mass="10"
CenterOfMassOffset="(-0.2; -0.01; 0)">
<Constraint
Type="Prismatic"
MinLimit="-50"
MaxLimit="50"
Axis="(0.0; 1.0; 0.0)"
>
</Constraint>
<Body
ModelFrame="BoneZ"
Mass="10"
ImpactType="Truck"
Collisions="None"
>
<Constraint
Type="Ragdoll"
PlaneAxis="(0; 0; 1.0)"
TwistAxis="(1.0; 0; 0)"
TwistMin="-180"
TwistMax="180"
/>
<Body
ModelFrame="addon_cdt"
Mass="4000"
CenterOfMassOffset="(-0.2; -0.2; 0)">
ImpactType="Truck"
Collisions="Internal"
Friction="0.1"
>
<Constraint
Type="Ragdoll"
PlaneAxis="(0; 0; 1.0)"
TwistAxis="(1.0; 0; 0)"
TwistMin="-180"
TwistMax="180"
/>
</Body>
</Body>
</Body>
</Body>
</PhysicsModel>
</TruckAddon>

a z balíčku kraze jsem ještě okopčil složku z media/meshes/truck/ "gruz" - celou je tam toho víc asi by stačilo jen brevna.xml a brevna X.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

To nevím jestli na to mám koule :-D Každopádně děkuji za info :OK:
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

pro korvetaka: to nemám, někde bych možná našel jedině pro 16,1,15 ... jo jinak co je můj názor, tak ideál by bylo aby se používalo nejlépe origo dřevo ... například jako zidon použil na tatru original shortlogs ... protože kolikrát si stáhnu novej mod a pak nic nefunguje, jen na to poslední přidaný auto ...
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

V12 díky moc za tvou poslední mapu, dlouho jsem nic neodjezdil dokonce akorát jsem si nenahrál foto na steam :-( Každopádně mě už hodně dlouho mapa nenatchla tak abych jí dohrál do konce :hura: Poklona pan majstr :tleskam:

Obrázek

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“