TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Korvetak:
Jak jsem předpokládal, z obrázků je jasné že jsi dál než já, takže se na to s chutí vykašlu a nechám to zkušenějšímu. Tři hodiny se drbu s maringotkou a kola jsou pořád bez textury...

Takže postupně:
T148 Dumper - na zástěrky se vyprdni. To je dobrý. Posuň to o chlup výše (jak to mám já) a na jedné straně ti to přestane vyčuhovat pod náhradním kolem a dál už není co řešit. Případně to s chutí doladím...

Ta T813 s vlečkama je bomba. Chápu to tak, že v klidu nakládáš/vykládáš. Já bych doladil zadní kola na vlečce - buď za originál T813 a pokud by to bylo moc vysoké, tak za ty rusáky, co jsou na tom krátkém oplenu u T813. Tím si to k sobě více sedne. Že něco trčí v první etapě tolik nevadí. (hlavně když to nelétá do vzduchu...)

Další krok je naučit se měnit velikost nákladu, aby to netrčelo a pod. Potřeboval bych to i ve spojení s vožením kamenů, které mi u toho Mercedesa lezou ven a lítá to do kosmu. Bude to chtít ovládnout ty .x soubory.
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 píše:Korvetak:
Jak jsem předpokládal, z obrázků je jasné že jsi dál než já, takže se na to s chutí vykašlu a nechám to zkušenějšímu. Tři hodiny se drbu s maringotkou a kola jsou pořád bez textury...

Takže postupně:
T148 Dumper - na zástěrky se vyprdni. To je dobrý. Posuň to o chlup výše (jak to mám já) a na jedné straně ti to přestane vyčuhovat pod náhradním kolem a dál už není co řešit. Případně to s chutí doladím...

Ta T813 s vlečkama je bomba. Chápu to tak, že v klidu nakládáš/vykládáš. Já bych doladil zadní kola na vlečce - buď za originál T813 a pokud by to bylo moc vysoké, tak za ty rusáky, co jsou na tom krátkém oplenu u T813. Tím si to k sobě více sedne. Že něco trčí v první etapě tolik nevadí. (hlavně když to nelétá do vzduchu...)

Další krok je naučit se měnit velikost nákladu, aby to netrčelo a pod. Potřeboval bych to i ve spojení s vožením kamenů, které mi u toho Mercedesa lezou ven a lítá to do kosmu. Bude to chtít ovládnout ty .x soubory.

Momentálně nato budeš asi sám, nějak jsem ublížil svému PC a ani neťukne, teď na starém noťasu hledám co s ním.
Na tu 148 modrou a oranžovou jsem tu už dřív dal odkaz str.177, nemá ještě korbu vepředu, ale normálně svítí i v noci. Jen vlek za modrou je trochu janek, když je prázdný. Stačí ho malinko přizvednout sklápěním. Zrušit to sklápění se mi nepovedlo tak aby normálně chodil. http://ulozto.cz/xnkwgjKp/tatra-t148-v0-95-5-zip
A vlek k 813 maká a je i se dřevem od Krazu 260 megapack od NL. poslední verze, bere dřevo, prkna a panely. A zcela bezpečně jezdí, stačí jen v xml.vleku szap2 přidat tatra 813 carriage, a nebo smazat celý příkaz pro ty korby co jsou s vyjmenované a půjde s carrige klidně vozit. Z těma kolama co tu jmenuješ jsem to zkoušel a vypadalo to divně.
Ten Kraz je tady
http://spintires.nl/kraz-260-megapack/
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

korvetak:
Počkej, počkej, tak jednoduché to snad není. Ten megapack mám a když přijedu s tou soupravou na skládku, tak mi naloží vždy jen na auto. Přívěs zůstává prázdný. Navíc o deskách a panelech nemám tušení. Já mám jen kameny a dřevo. Takže opravuj PC ať to posunem.
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 píše:korvetak:
Počkej, počkej, tak jednoduché to snad není. Ten megapack mám a když přijedu s tou soupravou na skládku, tak mi naloží vždy jen na auto. Přívěs zůstává prázdný. Navíc o deskách a panelech nemám tušení. Já mám jen kameny a dřevo. Takže opravuj PC ať to posunem.

Máš ho od spintires.nl z poslední doby? Myslím že to po poslední aktualizaci počase nějakým editorem prošlo, protože nějakou dobu chodil stejně jak říkáš ale pak to najednou šlo. Mě to od nich chodí. Jinak snad popep3 má odemne jeden velký soubor kde je 813 ověšená vším co jsem předčasem nasál z netu. A tam si myslím je ta souprava funkční jen bez panelů, zdály se mi těžký. Ale bylo to na úschovně a už to tam není.
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

:idea: PERFEKTNI OBRAZKOVEJ NAVOD KROK PO KROKU JAK TVORIT MODY pouzitim 3ds maxe :!:

:arrow: http://www.oovee.co.uk/forum/topic/1130 ... -tutorial/ :BYE:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

dnes se my podařilo zaseknout na mostě s krazem 8o

[youtube]tljGAUAx50M[/youtube]
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Zidon:

Jasně rozumím, ale do toho se mi už nějak nechce. Ve 3D modeluju, ovšem v CADu. Po pokusech jsem zjistil, že do něj .x nedostanu. Navíc mám pocit, že do tohoto formátu se vlastně dá jen konvertovat výsledek a ne ho přímo otevřít, něco upravit a znovu sejvnout. Což by odpovídalo mým potřebám. Mýlím se? Dá se v něčem hotový model v .x přímo otevřít a editovat?
No a Maxe zatím nechám na mladší.
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Ještě jednou na Zidona:
Asi bychom všichni v první etapě rýpání se ve Spintires ocenili detailně komentovaný kód .xml - tedy příkazů a parametrů. Sice se dá většina samostudiem odhalit, ale nakonec zůstává spousta míst "Kde jsou Lvi" a člověk si neporadí. Nechápu doteď přesnou funkci příkazů jako LoadArea a za ním následující souřadnicové hodnoty, které mi nedávají 3D smysl. Jak tedy posunovat náklad na autě .(vyjma posunování vlastních InstallSocket ) a je toho spousta. V češtině by to bylo ideální a Ty jsi ta správná osoba. Tohle kdyby někde viselo, tak každej neobjevuje svoji Ameriku.

Dále přidávám odkaz na top články o tatrách, fakt jsem lepší nečetl. První je o T813 a na jeho konci jsou odkazy na další. Ten o T138 je také výborný. Mimochodem ta oranžová sklápěčka T813 8x8 by nás ve hře určitě potěšila. (odkaz asi budete muset sami zkopírovat do pole prohlížeče, páč URL jde spokojeně mimo mne)

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/38 ... aj-armada/
Apseron1
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 01.06.2015 11:11

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 píše:Ještě jednou na Zidona:
Asi bychom všichni v první etapě rýpání se ve Spintires ocenili detailně komentovaný kód .xml - tedy příkazů a parametrů. Sice se dá většina samostudiem odhalit, ale nakonec zůstává spousta míst "Kde jsou Lvi" a člověk si neporadí. Nechápu doteď přesnou funkci příkazů jako LoadArea a za ním následující souřadnicové hodnoty, které mi nedávají 3D smysl. Jak tedy posunovat náklad na autě .(vyjma posunování vlastních InstallSocket ) a je toho spousta. V češtině by to bylo ideální a Ty jsi ta správná osoba. Tohle kdyby někde viselo, tak každej neobjevuje svoji Ameriku.

Dále přidávám odkaz na top články o tatrách, fakt jsem lepší nečetl. První je o T813 a na jeho konci jsou odkazy na další. Ten o T138 je také výborný. Mimochodem ta oranžová sklápěčka T813 8x8 by nás ve hře určitě potěšila. (odkaz asi budete muset sami zkopírovat do pole prohlížeče, páč URL jde spokojeně mimo mne)

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/38 ... aj-armada/




Já taky trošku nechápu ty souřadnice . Jako strojař nechápu použití X Z Y :-( . Jinak Tatru 813 S1 bych taky bral je nádherná . :OK:
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

.x soubor muzes prave jedine a pouze importovat i exportovat v 3ds maxu ;)

Vseobecne info o souradnicich:

( vpred/vzad; nahoru/dolu; vlevo vpravo ) - pricemz teoreticky by ( 0; 0; 0 ) mel byt stred vozidla, ale zalezi taky jak je ten ktery model v 3ds maxu ( nebo jinem modelu umisten ;) )

pricemz hodnota zhruba 1.0 odpovida 0,5m ve hre ( veelmi zhruba ... kdyz neco takhle dorovnavate tak je to metodou pokus/omyl treba na 10 pokusu, nez to umistite spravne ;) )
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Tak mame s Pathologem 99% hotovo ;)
Bude vydana pravdepodobne ve tredu vecer ;)


Obrázek

Obrázek
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

já sem dnes testoval svojí mapu a trochu jsem to nedomyslel

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Patholog
Uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 27.05.2015 19:28
Bydliště: Ostrava

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

Žeby černá díra :-D
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

V12, Zidon a jiní:

Nedaří se mi "pustit do mapy" auta s nástavbama a přívěsama. Rád bych ve své mapě osadil např. T148 s nástavbou dumper do mapy mimo garáž a nedaří se. Pokaždé se objeví holá.
Takže mne napadá následující.
1) Možná lze použít jen defaultní nástavby co jsou ve hře (to bude asi ale blbost)
2) Používám špatnou syntaxi : nástavba má název T148 Dumper.xml a je uložena klasicky v média/classes/trucks. Obecně vidím používat spíše malá písmena a podtržítka, což jsem zkusil změnit ale bez výsledku... V Combine tool to píšu do kolonky "Addons", kolonka "Trailer" prázdná.
3) Napadlo mne, že ta nástavba by měla být nahrána i přímo v Combine tools, což jsem tedy učinil, ale opět nic

Pokud tatru umístím do garáže, tak tam tu stejnou nástavbu v pohodě k autu přidám.

Díky moc.
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta; NOVINKY str. 175

TATA007007 píše:V12, Zidon a jiní:

Nedaří se mi "pustit do mapy" auta s nástavbama a přívěsama. Rád bych ve své mapě osadil např. T148 s nástavbou dumper do mapy mimo garáž a nedaří se. Pokaždé se objeví holá.
Takže mne napadá následující.
1) Možná lze použít jen defaultní nástavby co jsou ve hře (to bude asi ale blbost)
2) Používám špatnou syntaxi : nástavba má název T148 Dumper.xml a je uložena klasicky v média/classes/trucks. Obecně vidím používat spíše malá písmena a podtržítka, což jsem zkusil změnit ale bez výsledku... V Combine tool to píšu do kolonky "Addons", kolonka "Trailer" prázdná.
3) Napadlo mne, že ta nástavba by měla být nahrána i přímo v Combine tools, což jsem tedy učinil, ale opět nic

Pokud tatru umístím do garáže, tak tam tu stejnou nástavbu v pohodě k autu přidám.


Díky moc.

Zkus si někde ještě jestli ti ta T 148 nebude padat v mulťáku, je škoda odsoudit dobrou mapu jen na singla. Tatry jsou citlivé v MP občas některé nástavby a v případě 148 dřive celá tatra hru zhodí. V tuším že Abadoned mines to T 148 s dempr nástavbou, když se dojelo ke dřevu a někdo do ní naskočil zcela bezpečně ukončilo hru.

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“