Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Australský pejsek DINGO

Ty linky jsou myslím na přestavbu na Honcho.Z těch dílů k tomu servu by se měl dát složit servosaver.A to k tý převodovce taky nevím ;-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

Pitrisek píše:Ty linky jsou myslím na přestavbu na Honcho.Z těch dílů k tomu servu by se měl dát složit servosaver.A to k tý převodovce taky nevím ;-)

ahoj, co je servosaver?
stejně mi zbylo těch dílů mnohem víc, takže co jsem nepoužil dám do krabice a nebudu to řešit, je možné že mi zbylo jedno malé ložisko? nebo jsem ho zapoměl někam dát?, toho si ale nejsem vědom,
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

tak a začínám dělat kastli, a jelikož v návodu k tomu není vůbec nic, mám několik dotazů,
stříká se i přední rám okna? nebo mám použít jen tu samolepku se stěračema?
pokud bych to stříkal, bude mi na tom držet i klasický akrylový autolak Motip ve spreji?

jak je to s předníma světlama? jsou tam k tomu i paraboly z lexanu pro ledky které bych časem rád namontoval, když vystřihnu na kastli ty otvory pro světla, jak tam pak přidělám ty paraboly?, četl jsem tady, že na lexan se špatně lepí

všiml jsem si, že tam nejsou naznačené dirky pro uchycení lemů, můžete mi poradit nějaký postup, aby mi to hezky lícovalo?
velice děkuji
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Australský pejsek DINGO

v kastli světla nestříhej, jen je vylep páskou, aby jsi je při nástřiku nepoblil barvou. Autolak nevím nevím, spíš to chce origo barvu na lexan

EDIT> servosaver je ochrana serva před rázy - servo saver :D funguje to tak, že se ráz který dostane kolo přenese přes spojovačku k tomu servosaveru, na kterém je pružný člen, ten pobere energii rázu a ten se nepřenese na servo , nebo přenese ale jen v malé míře - chrání tak převody v servu.
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Australský pejsek DINGO

motip ti po ohnutí kastle popraská,kdežto barva na lexan je pružná takže se by to stát nemělo
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

já jsem chtěl stříknout ten rám okna černě, protože na to navazuje ten černý ochraný rám, ale nechtělo se mi kvůli tomu kousku kupovat další plechovku, tak já to stříknu tou samou barvou co bude kastle

ještě dotaz, do té krabičky, co je zřejmě na přijímač, můžu tam do toho dát i regulátor? nebude se to nějak rušit nebo přehřívat?
děkuji
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

Pajik_CZ píše:v kastli světla nestříhej, jen je vylep páskou, aby jsi je při nástřiku nepoblil barvou.


ok, a ty lexanové paraboly co jsou zvlášt se teda přidělávají z vnitřku kastle?
jak je tam přichytim, když prý se na lexan nedá lepit
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Australský pejsek DINGO

Zkus oboustrannou lepící pásku... ta by paraboly mohla udržet.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Australský pejsek DINGO

lepší jak oboustranka je tavná pistole ale pracovat s ní citlivě né to tam kidnout jak na kompost a dokola potopa
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

ona má ta parabola asi jen 2mm okraj, tak tou oboustrankou by to asi moc nedrželo, ale zkusím na těch odstřižených zbytcích obě varianty a tu lepší pak použiju

a jak je to s tou krabičkou?, můžu tam dát přijímač i regl?
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

ach jo
to je boj
tady nikdo neporadí
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Australský pejsek DINGO

Přijímač s reglem se ti tam asi nevejde.A mám za to že by hned vedle přijímače regl být neměl,aby se přijímač nerušil a taky zbytečně nehřál.Dej tam jen přijímač a na regl si najdi místečko jinde.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Australský pejsek DINGO

Ono není vůbec špatné si místo stěžování, že nikdo nepomůže, něco taky přečíst. Já jsem dával na fórum svůj jediný a první RC model až po pár měsících, tudíž jsem se s nikým neradil, ale vše vyčetl zde na fóru.
Takže jak píše Pitrísek, tak by se regulátor neměl dávat s příjmačem dohromady, ale taky ne do uzavřené krabičky. Jenže my co rádi topíme jinou možnost nemáme. Já to mám už dlouhou dobu dohromady napěchované v zaizolované krabičce Tady a problémy s rušením, či něco podobného to nedělá. I když je pravda ,že tu samou elektroniku měl kamarád s jiným příjmačem a párkrát se stalo, že se to rušilo. Byl to AX-2.

Paraboly nastříkej stříbrnou z venčí, pak budou mít zevnitř lepší vzhled a možná i svítivost. Není špatná pěnová oboustraná páska. Tu jsem tam měl celou dobu. Nedávno jsem je čistil, páč nebyli oblepené celé a zatýkalo dovnitř, ale nešli ani sloupnout. Pak jsem to přilepil takovou gumou ZDE podobné silikonu, jen o něco tvrdší a drží jako bejk a nezatýká tam. Tou samou gumou utěsnuji vše a používám k lepení na lexan. Mám tak přilepené vnitřní zrcátko a konektory na vršek osvětlení.
Doufám, že ti to pomůže. Jinak jak si psal s tím barvrním a že nebudeš kupovat barvu kvůly proužku, tak já už mám takové pravidlo a to takové, že je lepší zprvu připlatit, než pak rok nasraně koukat na auto a říkat si, že jsem tenkrát těch 150 neobětoval :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

né, vůbec, já si nestěžuju, jen si z toho dělám srandu, fakt v pohodě
já tady čtu snad všechno, řekl bych v poměru tak 500:1
500 příspěvků přečtu,jeden napíšu
jinak tvé vlákno čtu na pokračování jako román, už jsem u str 26, najednou se těch 45 str. přečíst nedá
ale pravdou je, že se tu elektro řeší dost často, ale ve výsledku, pak každý nafotí hotovou krabičku, její umístění a zaizolování proti vodě ale už nenapíše co vše do ní dal, tak proto se musím zeptat, víš?
třeba kolega Ming, od kterého opisuju, taky má Dingo a předělával krabičku, má tam sice fotku, co vše v ní má, ale já jako začátečník jsem poznal jen regulátor a jednotku osvětlení, protože je to na tom napsané, a díky kvalitní fotce se to dá přečíst, ale pak tam má nějaký červený a modrý něco na tištáku, ale jestli je to přijímač nebo co, to už nepoznám
jo jinak k tvému autu, máš tam jedno video, na kterém dost řádíš, to auto se tam postaví na zadní, už to vypadá že přepadne, ale ono se zase vrátí na kola, a dělá to jak při výjezdech tak při sjezdech, jak je možné takhle to auto dovážit?
nebo je to zručnou prací s ovladačem?
fakt neuvěřitelný
a s tou barvou to bylo tak, že jsem chtěl stihnou auto dodělat na expedici drábské sv. proto nebyl čas objednávat další plechovku s barvou, ale stříknul jsem to tou samou jako kastli a udělal jsem dobře, moc se mi to líbí
a děkuji za rady a můžeš poradit klidně i častěji
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Australský pejsek DINGO

Net píše:třeba kolega Ming, od kterého opisuju, taky má Dingo a předělával krabičku, má tam sice fotku, co vše v ní má, ale já jako začátečník jsem poznal jen regulátor a jednotku osvětlení, protože je to na tom napsané, a díky kvalitní fotce se to dá přečíst, ale pak tam má nějaký červený a modrý něco na tištáku, ale jestli je to přijímač nebo co, to už nepoznám

Tak "to červený" je hlídač napětí akumulátoru (mám LiPo), zvenku to má display kde to ukazuje volty abych "nepodvybil", "to modrý" je externí BEC 3A (samostatné napájení příjmače a serva) a "to černý" na drátkách je příjmač bez krabičky omotanej elektrikářskou izolačkou (vyloženě jenom kvůli tomu, aby se to někde blbě nedotklo).
Edit: asi budu muset nafotit aktuální stav, když jsem ač sám začátečník pro mnohé inspirací. :-D :-D
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

Zpět na „SCX10“