Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Děkuji, potěší to :OK:
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Děkuji Ti za pochvalu, ale zas až tak dokonalé to nemám. Jsou tady jiní kádři, kteří jsou Páni modeláři s velkým "P". Jmenoval bych, ale raději nebudu. Na někoho bych mohl zapomenout a mohlo by mu to být líto. :-D
Jinak máš to moc pěkně udělané. Já jsem nechal uchycení karoserie původní od výrobce. Nechal jsem sundávací střechu. Jezdím jen lehčí terén a s rozmyslem, jako bych jel s velkým autem, tudíž bez kotrmelců. I když už jsem se také překulil, ale to ničemu nevadilo. Střechu jsem nasadil a jel dál. Výřezy na přepážkách jsou dostatečně velké, aby střecha seděla pevně na rámu. Viz fota níže.
Když se pořádně zadíváš na poslední fotku kde je střecha z boku, tak je vidět, jak je na šikmé části střechy PSH nepatrně prohnuté na přepážkách :sad: - zmiňovali jsme se o tom minule.
K uchycení karoserie se Ti nabízejí dva šroubky dole na zadním čele nástavby. Zevnitř karoserie tam můžeš uchytit hliníkový "L" profil a k němu uchycení k rámu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Aha, tak to jo, tak to já to mám mnohem primitivnější, střechu už mám přilepenou, sundávací bych asi nedal, neměl bych to dost přesné a vypadlo by to všelijak. No tak to budu muset vymyslet nějak s těma magnetama nebo něčím podobným, ale nějak to určitě pujde, musí, nechce se mi pokaždé šroubovat:-) Já jsem vzpěry udělal trošku jinak, jak je vidět na fotce, jestli to bude držet nebo se to časem prohne uvidím až v budoucnu, ale třeba to vydrží...
Uživatelský avatar
alchrapoune
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: 10.09.2012 13:15

Re: Wertyho Diffender

:OK: :OK: :OK: :OK:
rc expedition sk-cracatith
http://cracatith.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Grrr, nesnáším sprayování!!! Je to děs běs, půlka kastle je matná plka lesklá párkrát mi to steklo tak jsem to musel brousit a znova barvit, no tohle mi vážně nejde :NO: Nakonec to nevypadá až tak zle ale nic překrásného to taky není. Z části byc hdal vinu i tomu spray, vzal jsem to akrylovým autolakem, furt slintalo a jak už jsem psal pulka je matná plka lesklá i když to mělo být lesklé celé. Navíc to na tom PSH moc nedrží zkoušel jse mto vedle a když to přelepím maskovací páskou tak to pak sundám i s barvou... Stejně to dělá i s tou zelenou barvou na lexan jak je vidět na té vrchní zelené lince (zítra koupím barvičku a štěteček a linku opravím, aby aspon tohle trošku vypadalo). Myslíte že když to ted vezmu nějakým kvalitnějším (jakým, poraďte?) sprayem tak to bud elepší, nebo to mám celé sloupat (to nebude zase takový problém) a pak to teprve vzít něčím lepší (hlavně aby to na PSH srželo nějak lépe)?

PS: aspoň ty kliky od dveří a stšrače se povedly:-D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Wertyho Diffender

Noa lakování je pěkný :OK:
ale je to pěkný prej nic překrásnýho :-D :-D je topěkný a furt se nepodcen'uj :SHIT:
Did' ze tří metrů si toho nikdo nevšimne :-D si dělám prdel máš to moc pěkný :OK: :FINE:
Ta zelená linka na střeše k tomu moc sedne :OK: :YOP:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

No vidíš, paráda. Světla zevnitř se Ti povedly (mě se to tak líbí víc než ty vykulené zvenčí - jen můj názor), stěrače nádherné a kliky super. :hura: Nyní zasklít, šekle na nárazníky a volant a řadičku.
A barva? Chlapi tady na fóru někde psali (možná tady bude někde na toto téma vlákno), že to musíš zbrousit pod vodou, pak použít základ a pak teprve barvu. Zeptej se Wendise do SZ. Myslím, že má s lakováním zkušenosti a jistě by Ti poradil. Je tady ale víc lidí, kteří mají hezky nalakováno tak jim můžeš napsat.
Jinak kombinaci barev máš pěknou :OK:
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Děkuji a děkuji vlastně všem za pozitivní reakce, velmi mě to těší:-) Jj měl jsi pravdu, světla jsou takhle mnohem lepší i když zrovna pravé se mi lehce poleptalo lepidlem takže když se na něj člověk koukne zblízka je to trošičku vidět ale z 20 cm už to vidět není takže je to ok. No a takhle to svítí:-D Radši ej to s bleskem jinak tam není moc vidět neb to svítí fest:-D
Obrázek
Obrázek

Byl trochu porod tam narvat t dráty hlavně vpředu aby se tam vlezly před baterku ale povedlo se.
Obrázek

Barva sice není nic moc, ale stejně si myslím že se to brzo odře (ne že bych jezdil jako prase, ale už jen transportv tašce a pod. tomu dá zabrat) no a až to bude hnusné, tak to sedřu celé a pak tom udám generálku a třbea se to povede lépe, ale to nespěchá. Taky už bych si rád zajezdil po tom co jsem věnoval celý týden stavbě:-D

Zasklení problém nebude už mám vše potřebné jen přemýšlím jestli nezasklím jen zadek abych se dostal bokem dovnitř k zajištovacím sponkám pro kastli, ale to by asi vypadalo divně, uvidíme...

Doufám taky že nebude problém s DSYSem, zatím jsem ho zkoušel jen doma a funguje dobře, uvidíme jak venku. Doufám že na jeho 56A nebude Speed 600 ECO moc (měl by mít špičky 50A) plus 16 diod (to by mělo být 320mA) a servo, tam odběr netuším ať jsem hledal jak jsem hledal nenašel jsem. Ale přišlo mi že se regl dost hřeje - po cca 5 minutách velmi, velmi pomalé (rozjezdy, přejíždění malých překážek) jízdy po parketách se docela zahřál, ne že by na tom nešla udržet ruka, ale hřálo to...

Ještě jednou všem moc děkuji...
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Svítí to hezky, ale mám k tomu výhrady. :-p Všechny diody tak jak to máš nyní, by neměly svítit. Autům 1:1 také nesvítí všechna světla zároveň - myslím tím blinkry. Alespoň ty bych zhasl, mají blikat a ne svítit. :-) Tedy pokud to nemáš zatím jen demonstrativně a k dalším úpravám se teprve dostaneš. ;-) Můj názor je rozsvítit auto, ale tak nějak omezeně - třeba jednou rozsvítit světla na nárazníku s obrysovýma, jednou potkávačky, vzadu by stačily dvě světýlka maximálně 4. Tak nějak přepínat je na střídačku podle nálady. A taky když Ti nebudou svítit všechny diody, zbude Ti víc energie na ježdění. Jinak celkově - Super práce. :hura:
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Jasně, taky m ito nepřijde moc reálné. Tohle bylo spíše tak nějak na ukázku a na vyzkoušení jak to bude vypadat. Blinkry třeba jednou blikat budou a světla se taky budou rožínat podle toho jak se bude jezdit, to vše chci ale je to otázka budoucnosti, musím pořídit nějaký ten světelný modul, ale to ještě má čas musí se to promyslet a podobně...

Jinak velmi děkuji, dneska jsem koupil zelenou barvičku a štěteček a hned ta zelená lajna vypadá lépe, jen ta barva schne potvora strašně dlouho:-) A taky jsem se včera dostal k jednomu oknu - nasadil jsem bužírku podle toho jak jsi to popisoval ve svém vláknu a vypadá to fakt parádně (děkuji za inspiraci a podrobný návod:), až jich bude víc jak jedno tak dám určitě fotky...
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Tak jsem dnes vytvořil tažná oka ze závlaček vypadá to docela věrohodně:-) Taky jsem "zaizoloval" další okno, ale ještě stále natírám ty zelené lišty, dlouho to schne ta barva tak to trvá, tak ještě nemám zaskleno ale zítra to už snad vyjde:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Tak jsem dnes dodělal pár věcí a myslím že kastle už je celkem předvedení-hodná:-D Samozřejmě ještě budu přidávat další věci jako zrcátka, SPZky, zahrádku, blbosti do zahrádky ... a plno dalších věcí asi to nikdy neskončí ale myslím že už to vypadá celkem k světu. Další fotky jsou na rajčeti, takže neváhejte a sem s kritikou... :tleskam:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Abych pravdu řekl, tak Dingo se mi nikdy nelíbilo, ale tahle úprava je fakt parádní! Pěkná, čistá práce! :)
Už jen zahrádku :D
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Wertyho Diffender

Moc děkuji, mi se právě taky moc nelíbilo tak jak bylo "z fabriky", proto jsem se do toho pouštěl ;-) A se zahrádkou se počítá, ta nesmí chybět:-)
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Wertyho Diffender

smajlíci mluví za vše :tleskam: :tleskam: :OK: :OK:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/

Zpět na „SCX10“