Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

maztekk píše:Každopádně je vtipné sledovat ty diskuze, já pokud pojedu tak je mi úplně u zadnice...


Důležitý ty diskuze jsou. U nás v rodině kromě jednoho auta projdeme vším (to znamená že Toník - 5 let - má smůlu, potáhne ABS auto na provázku), ale přesto to sleduji.

Moje vize je taková: udržet krok s Evropou a světem - tzn. ctít mezinárodní pravidla!

Přesto je mi stále záhadou (kterou nevyřešíme my tady v Čechách, ale můžeme na ni upozornit), proč jedni mají pravidla taková, druzí maková, třetí povidlová...

Je spousta offroad scale modelů - trialových, dálkových rally, vytrvalostních soutěží, offroad challenge, Baja, Advanture trophy, expedičních civilních aut a tak dál a tak dál. A každej si bastlí SVOJE pravidla pro to svoje ježdění, ne proto aby navázal na již vzniklá a funkční a umožnil, případně usnadnil účast ostatním, ale právě naopak - aby se od ostatních oprostil, vyzdvihl pokud možno TO SVOJE a ostatní jen obdivujte, jsme lepší, víc scale, přísnější předpisy, za náma stojí ten a ten, ta a ta firma a tak si kupte to co povolujou naše pravidla a jezděte s náma..... Což může jedněm přijít zvláštní.
Bohužel tento trend čistě sekularizovaných společenství i u nás v čechách statečně s největší vervou a zapálením přejímáme s odvoláním na Evropu a svět. Máme štěstí že už ty nejostřejší hrany obrousili dávno před námi v jiných diskuzích jiní lidé, ale s každým novým rozměrem - pro nás naše republika - vyvstávají nové a nové otázky.

Je třeba si uvědomit, že pravidla jako taková jsou souhrnem kompromisů a dohod a ústupků!

Čili - je třeba ctít pravidla, respektovat je a dodržovat i když je máme u zadnice!
:-D :-D :-D
Uživatelský avatar
janvito
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 04.09.2012 19:47
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Free kec - na téma RC AST

Omlouvám se všem, ale tady je až nechutně moc vidět že si ty pravidla napsali pořadatelé pro sebe, fakt mě tohle mrzí protože je hned jasný kdo tam bude mezi prvníma, vy si z toho děláte prd** a vim že mě tu nikdo nebere vážně, nějakej kid z Plzně ale taky myslete na ostatní nejen na sebe, jestli chcete aby jezdilo víc a víc lidí tak toho takle nedocílíte.

Chcete dělat velkou akci s tím že si napíšete pravidla pro sebe, a kdo to nesplňuje tak nazdar, vemte si jak se rozšířili expedice a proč? protože to nemá žadný pravidla každý si dělá to svoje a to je na tom to krásný.

Ale tohle je až moc přehnaný.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler YJ (Modrásek)
Axial SCX-10 II Jeep Cherokee XJ 2000
Land Rover Discovery III na Traxxas Slash 1:16
MST CFX Suzuki Jimny

Rajče: http://janvito.rajce.idnes.cz/
Youtube: https://www.youtube.com/c/VitoteamProduction
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

janvito píše:Omlouvám se všem, ale tady je až nechutně moc vidět že si ty pravidla napsali pořadatelé pro sebe,......


Nektery Vase komentare me obcas dost vykolejí ... ovšem TOHLE ... to je uplne novej level :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


nebudu se tu vycerpavat na sračkach takze jen zkracene:
- pravidla jsou celosvetove uznavany...u nasich pro ČR doslo k minimalnim upravam

- poradatele dost mozna do zavodu ani nenastoupi .. pro vytizenost s organizovanim
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
janvito
Uživatel
Příspěvky: 168
Registrován: 04.09.2012 19:47
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Free kec - na téma RC AST

Ok sorry nenapsali ste si to pro sebe, ale podle svejch aut :OK:
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler YJ (Modrásek)
Axial SCX-10 II Jeep Cherokee XJ 2000
Land Rover Discovery III na Traxxas Slash 1:16
MST CFX Suzuki Jimny

Rajče: http://janvito.rajce.idnes.cz/
Youtube: https://www.youtube.com/c/VitoteamProduction
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Free kec - na téma RC AST

Nechapu, proc tady nekdo breci ze nemuze prijet ze se vymysli buzeracni pravidla, nebo nedej boze ze si nekdo dela pravidla podle vlastnich aut.. :-( 8o

Kouknete na tenhle obrazek, co maji za auta kluci z Madarska, kde tenhle typ zavodu ma uz tradici, narozdil od CZ.

Obrázek

Auta jsou maketovy, zadny lexanky, ruzne upraveny, nekdo interier ma, nekdo ne, kazdyho volba.. :-)

Muzete jet defakto s jakymkoliv autem, na vyber jsou 2 kategorie, do kterych se imho vejde 85% aut co v CZ jezdi expe nebo trial, pripadne po doladeni drobnych uprav..

Pokud mas interier, tvoje vyhoda, mas + body, pokud ne, musis jet o neco sikovneji abys to nahnal bezchybnou jizdou.. a nebo si postav interier a dostanes bonus.. :-)

Jet muze kazdy, nikdo nikoho nevyhazuje, pravidla nejsou nijak tvrda.. Jediny o co jde je zabava a touha po co nejvetsi maketovosti..

A ruku na srdce, kdyz se mrknete po autech v rukou Madaru, jsou to opravdu makety a kdyz jedou, tak jedou zaroven velmi dobre a schopne..
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Free kec - na téma RC AST

V praxi jde jen o zvyhodneni maketovejsich aut a motivaci ostatnich ke stavbe maketovejsich aut, o nic jineho, zadna buzerace nebo staveni pravidel na miru..

Nechapu proc v tom nekteri takove veci vubec hledaji.... :NO:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Free kec - na téma RC AST

Co řešíte?...každá kategorie je bodovaná a vyhlašovaná zvlášť....tak že lexanka se sejde v kategorii zase s lexankou nebo ABSkou s velkejma vylezlejma kolama....A týpek z Plzně je zbytečně paranoidní....
Prostě kdo chce závodit tak přijeďte a kdo se chce umístit musí holt vyřešit auto podle pravidel...nic jinýho v tom neni.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

Otazka na vysvetlenie :
Koľko je vlastne teda rôznych serialov jazdenia RC 4x4 v rámci Rakusko ,Maďarsko,Česko ????
Je to prepojené alebo sú to samostatne súťaže s vlastným kalendárom pretekov ??

Chalani vy chodievat jazdiť do rakuska
Obrázek

Naša partia má v pláne odjazdiť celý serial v Madarsku :
Obrázek
Calendar:
(All races near to Budapest)
29. 03. HRCCT , 31. 05. HRCCT , 27-28. 06. HRCCT + Suprise ;) , 13. 09. HRCCT , 18. 10. HRCCT , 8. 11. HRCCT

Potom je ešte kategoria JEEP : RCJH Four seasons Scale RC Trial Cup 2015
http://www.scale4x4rc.hu/phpBB3/viewtop ... 5d9d9e8315

..a čo sa týka chalanov z Maďarska tak v BB boli s týmito autami https://www.flickr.com/photos/119706573 ... 804066419/
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

zvlast se jede serial RC4WD, jeep zavody atd atd...vsechno to jsou odlisne sampionaty a bodují je zvlast...nase RC AST je taky uplne samostatne a jede se jen v ČR..jediny co se prolina evropou je CEST (central european scale trophy)
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

maztekk - konečně někdo v pohodě

kluci nerad bych aby to dopadlo jako u bugyn, když jsem poprosil jestli mi půjčej šroubovák tak mi ho prostě nepůjčili protože jsem byl konkurence, co kdybych náhodou vyhrál.

tak takhle ne, jde o zábavu :OK:
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Free kec - na téma RC AST

Hele kluci jdu na zavody vajec a mohu tam soutezit s pomerancem?Ne?A proc ne.Kdyt ten muj pomeranc je hezkej,kulatejsi a ma hezci barvu?Teda vy jste ale zli. :-D tak asi tak za mne.aby pochopily muj nazor i ti mene hapavejsi.A kluci ja se prihlasim s lexanem a jsem na to hrdy.jelikoz nemam zatim cas a ani tak sikovne ruce na hardbody.a nastupuji smiren s tridou lexanek.a bez remcani... :-D leda ze by h hejbnul doma s tajnym planem ;-)
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

vždyť proto je tato kategorie, neni to nic špatnýho, jsem rád že přijedeš
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
lucky luky
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 30.09.2012 19:28
Bydliště: Niemes

Re: Free kec - na téma RC AST

ty vo.e když to tady čtu tak se mi chce velebnosti bleejt...žijeme ve svobodným státě tudíž si každej může udělat zavody svoje se svejma pravidlama ale to néééé toradši sedět doma za kompem a pomlouvat jak je všechno na vocas!!

přesně jak napsal maztekk přijedu a pokecám užiju si den i kdybych tam měl běhat kačerem na provázku!!!

hauk domluvil jsem

PS:pořadatelům přeji pevný nervy s čechama
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Free kec - na téma RC AST

Tak sem si to tu celý pročetl a musim říct že mě dost pobavilo jak nejmenovaný imbecilové řeší takový kokotiny. Jak tu psal Maztekk, tak mě je u zadele do jaký kategorie mě šoupnou, nebo pojedu mimo závod, berete to moc vážně, proboha, jde mi hlavně vo to abych si zajezdil, pokecal s lidma, a ne řešit že já mám hezčí lexanku a musim jít do Ultimate a on má vošklivou hardbody a nacpali ho do streetu.... Jestli se někomu zdá že si to postavili pořadatelé podle svejch aut, tak se s tim bude muset buď smířit a nebo ať tam nejezdí, myslim si že tohle je novej druh ježdění, a je to podle mě dost zajímavý a těšim se až to někdo udělá i tady na východě. Jde přece vo tu srandu s Váma ostatníma ne? řešit celej závod to že jsou pravidla nefér je kokotina.

A srovnávat expedice s RC AST je srovnávat jako Drift a trial... no každej ať si to přebere podle sebe. :OK:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Free kec - na téma RC AST

Zdar,

Nějak to tu umlklo... Jak to vypadá se Sokolčím a avizovaným termínem 1.-2.8.?

Díky :tleskam:
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče

Zpět na „RC Adventure Scale Trophy - C1/C2“