Uživatelský avatar
RCpepa
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 04.02.2015 19:01
Bydliště: kousek do vimperk.

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

8o 8o 8o tak to já ještě neumím :-I
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

RCpepa píše:8o 8o 8o tak to já ještě neumím :-I

zdar a zdravím,konečně doma z říše,rc-taťka ti to vysvětlí rc-Pepo :OK: Jo a když už jsem u toho.......Rc-taťko :-p mám už to řízení od Slicka? :HOPS: :HOPS: :HOPS:
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Zdravím a musím se pochlubit,dnes jsem šel s Pítouw jezdit na Vodník a opět problém.Vodník našim autům opravdu poslední dobou nakládá ale jsou to jen maličkosti takže dobrý :-p odneslo to prostřední ozubené kolo převodovky :-p 8o No taky asi bylo na čase,protože od té doby,cca půl roku,co mám Gázíka,tak jsem jen vlastní vinou serval servo a to bylo vše...... :-I Takže musím říct že axial bez větších úprav snese opravdu hodně :FINE: pomohla k tomu dnes vysoká tráva namotaná na kolech a moje lenivost,že jsem pro auto nedošel a za každou cenu jsem chtěl vyjet :-p Možná by mě u toho pomohla dobře nastavená spojka aby proklouzla ale bohužel tak nastavená nebyla 8o Takže opět náš rc-taťka má domácí úkol,vrátit mému autu plastové kolečko :OK: Tak sme si dali trialek s Tacomou ve třech a ta dostala dneska opravdu hodně naprdel od nás všech,až se mě chvílema tajil dech a vždy očkem kouknul na Petra jak to nese,neskutečné kotrmelce atd. :-p No a musím podotknout,krom teda asi nějakých malých škrábanců,opět bez jakékoli újmy :tleskam: :tleskam: :tleskam: a Tacoma jako vždy,dobře připravena :FINE: Jináč dnes parádní trialek a super těžké branky a hodně náročný terén :CIAO:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

To je klasika. Prostřední ozubené kolo v převodovce ;-)

Obrázek

Zjišťuju, že dělám hrozně rád Axialy. To jde vše tak pěkně rozebrat :-D

Obrázek

A hlavně rád porovnávám, jaké má co výhody a nevýhody :-p Tato převodovka jezdí od září 2014 a nikdy nebyla rozebrána a namazána a to byl nejspíš kámen úrazu. Jak je to namazané z výroby fakt nestačí. Oni tam dávají drobet maziva a všude na stěnách bloků převodovky byla jen slabá vrstvička černého šmíru, ale nebylo to jako abrazivum. To jsem byl až překvapen, neboť jsem to čekal horší. Jenže to drobátko maziva se krásně lepí mezi zuby, ty je tam časem napěchují a pak to způsobí to stržení. Já mazal Tacomu odjakživa a tohle kolečko odešlo až za 2,5 roku. Takže pro všechny- dejte si občas tu práci a promažte to. To na fotce není jen stržený plast z druhého kola, ale upěchovaný šmír :!: Jinak ložiska jsou všechny jak nová a to je pozitivní :lol: Kryt na spur a pastorek byl jen na kousku stěny pokryt lehce bordelem, ale ozubení nebylo nijak znečištěno.

Obrázek

Ale nedostal jsi zpět plastové, nýbrž kovové. Sice bylo v Tacomě, ale věř že to bude téměř nesmrtelné :YOP:

Obrázek

Můžeš mi ale vysvětlit co je tohle 8o

Obrázek

Já vím, že vám stále říkám ať mažete, ale je dobré to taky utírat. Vždyť stačí zezadu provléct papírový kapesník prostříknout WD40, přitlačit kapesník a protočit koly :idea: Mám pocit, že jsi říkal, že to mažeš tím Wurthem? Já se přikláním k tomu wédéčku. Je to řidčí, pěkně to propláchne a po setření to udělá pěkný film a tolik to nelepí, ale to je můj názor. U tohoto kloubku to při protáčení úplně dřelo a byli cítit ty částečky bordelu.

Obrázek

Nedalo mi to a pěkně jsem ti to vše vyčistil a promazal ;-) Jen bude chtít v brzké době do slabší části zadního kardanu nalepit trubička. Ten se začíná lehce kroutit. Všechny kardanové kříže běhají krásně lehce a uznávám kvalitu Axial, že nemají zatím žádné vůle. Ten lehce zkroucený je vpravo na fotce.

Obrázek

Všechny fotky ZDE. Aby jste rozuměli, tohle není žádná kritika na Desťáka. U těch kardanů tedy drobet jo :wink: I když není na model tolik času, tak určitá péče by měla být větší. Ale celý tento článek jsem napsal takto, protože i pro mě to je příklad, zda se je mazání převodovky dobré či ne a za mě jo. Proto i rád dělám klukům auta, že se dají na stejných podvozcích porovnávat různé věci. Jak byli odpojené nápravy, tak jsem je zkoušel protáčet a jdou úplně krásně a je tam cítit stále odpor vazelíny. Takže podvozek je po 3/4 roce v opravdu pěkném stavu a po dnešku komplet osprchovaný,vyčištěný, promazaný a připraven na další freestyle a celá tato péče trvala 1:15 hod. Jsem fakt borec :-D
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

8o no tak na to neříkám nic...... :-p co říct,říkám furt,že to je třeba vyčistit ale nějak furt jenom mažu :-p :-p :-p Naposled se Gázík koupal na Pravětínském potoku a to už je sakra doba :-) Jinak používám taktéž védéčko nebo wurta ale naposled jsem to stříkl tím novým olejem co jsem přivezl a musím říct že se z té tekuté vody,stane krásně vazelína a pěkně se to nabalí.Tak sem si říkal jak je to parádní že nemám flašinet (nesnáším jakékoli vrzání :OK: ) a ono ejhle a rc-taťka mě sprdne :-D :-D :-D teď si dělám prdel,páč jsem rád že mě někdo poradí a hlavně to už vůbec neberu za jakoukoliv kritiku :FINE: Jinak třeba otázka k těm kardanům? :-I to zkroutila ta nenastavená spojka?Jako když se to šprajcne mezi šutry,tak že to furt bere,dokud něco nepovolí ? :-( :-( :-( Tak to už by mohla firma Axial taky maličko poštelovat aby se to nestalo,samozřejmě s ohledem na to,že je vše v plastu :-I a nebo to tak maj nastaveno schválně a jsou to ty slavné kazítka jako v podstatě u všech nových výrobků této doby :-( :-( :-( No a Píta servis velké opětovné díky,jsem zas pojízdný :FINE: :FINE: :FINE:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Plastovy kolo mezi kovovejma je kvuli hlucnosti. To, co se ma protocit kdyz nemas nastavenou spojku je spur. (ja ji take nepouzivam, ani na rychlym a tam jsem na to uz 2x doplatil...)

... Kardany jsou plastovy rekl bych pro jednoduchost vyroby. A uprimne, pokud drzi kloubky (a kdyz na to dohlizi Pita a ty to takhle nemordujes bordelem) tak i v rtr je tolik tech prostredku, ze kdyz se to zacne kroutit a prestane zasouvat tak to zahod a dej tam jiny. Nebo vyndej penize a kup si slikokardany a tim pro tebe problem s krouticimi se kardany a eventualne budouci vuli na kloubkach prestane existovat.


Jinak ja mazal taky wd, ale i kdyz to otres tak to lepi trochu bordel, parkrat brodis a uz to zase zpivalo. Tak mazu teflonem, malinkatej sprej, a zatim spokojenost. Je to suchy mazani = vuuuubec se na to nic nelepi. Kdyz to pak cistim jako Pita tobe tak to plachnu wdckem,osusim a sup tam s teflonem. Mazu tak jednou za 3 vyjizdky,staci.
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

[quote="Mira"]Plastovy kolo mezi kovovejma je kvuli hlucnosti.
No jasný,jsem překvapenej sám jak to axial má dotažené a kvalitní. Každopádně ten spur budu chtít upravit,protože jak s Petrem nebo abych byl přesnej,s celým tím naším dospěláckým kroužkem jezdíme extrém a to doslova,tak nechci aby to trpělo :HOPS: Jináč kardany vyměním taky ale musím popořadě :-[ Teď budem dávat řízení od Slicka(na to se těším opravdu,strašně moc),pak chci ty tlumiče G-made 103mm a potom bych mohl dát trošku korunek do tich kaedanů :YOP:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Se Spurem a spojkou je to horší. Máš to samé co já na Tacomě. Kdysi jsem chtěl spojku zprovoznit, ale je tam tak nalepená, že to nejde pootočit. Když jsem to tenkrát zkoušel u mě, tak se mi spojka celá potrhala a akorát jsem jí vyhodil a spur zalepil. Tudíž jsem se to včera ani nepokoušel. To si můžeš zkusit odtrhnout sám. S tím nechci mít nic společného. :lol: Já toho Wurtha mám taky, ale právě kvůli tomuto nepoužívám. Také je jak vazelína. Teflon mám v plánu Míro také vyzkoušet. Na ten pomýšlím delší dobu. Jinak já zas tolik taky nemažu. Jen pokud kardany vrzají, nebo jsou orezlé. Spíš je udržuju v čistotě. Že se kroutí kardany je normální. Já je měl za rok úplně do vrtule a hrozně škrundali, jak se ten plast třel, ale na to ti spojka nepomůže. Však si zkus někdy rukou otočit kardanem, abys dostal kola do pohybu. Je tam fakt obrovská síla a s našimi macíky dvakrát tolik.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

[quote="PitaW"]
A když by v kardanu byla díra,nebo tomu pomoci odvrtáním,pak tam vložit kulatinku a po celém těle oblepit dvousložkovým lepidlem tak by se kvalita kardanů neposunula vpřed? :-p :-p :-p to by na nějaký čas ty plasťáky zachránilo,ne? Asi řeším blbosti :wink: ,protože mám v pytlíku od výrobce asi ještě 4 nebo 6 kusů kardanů ale myslím že by to bylo možné..... :?: :idea:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Ona tam 6mm díra je. Pár lidí to tu na fóru dělalo a Jarisovi jsem to dělal taky. To je v pohodě a kardany mají ještě nějakou chvíli čas. Z toho si nic nedělej.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

PitaW píše:Ona tam 6mm díra je. Pár lidí to tu na fóru dělalo a Jarisovi jsem to dělal taky. To je v pohodě a kardany mají ještě nějakou chvíli čas. Z toho si nic nedělej.

Ok :-) když říkáš neřešit tak na to prdím :-D :-D :-D Jináč musím prásknout,že dnes se nám povedlo domluvit termín na náš projekt Vodník a musím říct že jsou dost vstřícný a datum je na 14-15.8.2015 :FINE: :HOPS: :tleskam: Takže ještě domluvíme pár detailů a můžete se těšit na opětovnou bezva party,akorát v jiném prostředí ;-) Je tam krásná nádrž a lesy,restauračka kde najde každý to co mu chutná,parkování nahoře nad kempem a stany v areálu :HOPS: :HOPS: :HOPS: Více uvede náš rc-taťka,Pítaw ve vlákně které vytvoří :OK: Takže jsem štastnej jak blecha že se to konečně pohlo :OK: Jinak Píta servis super a dnes už konečně krásné svezení a trialek na Vodníku a ozubené kolo převodovky šlape jak má :tleskam:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Z kardanu si nic nedelej. Ja nasadil na jare funglace od Axialu a prvni najel vseho vsudy 2 hodky a ten druhej 4... Rozstipaly se ty ocka co v nich jsou krize. Proste srace! Ale bude to jizdnim stylem. Matej jezdil nekolik tydnu bez problemu a jen jsem to vzal do ruky kardan na kasi... Za me Axialovy rovnou zahodit. Proto me fascinuje ze jsou lidi kterym fungujou...
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

asi to tak bude,já musím říct,že zatím bez vůle jen ten zadní je o trošku pootočený :-D :-D :-D Ale jak už jsem psal,teď nějakou dobu vydrží a pak až tam budou ty nové tlumiče a řízení tak nastoupí kardany :OK:
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

No jináč se vám musím pochlubit že konečně dorazil řidič z Ameriky :OK: takže Méďa pilot půjde na místo spolujezdce :-D
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Obrázek

Zpět na „SCX10“