Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

já nemyslel že bych je zničil přebijením :D ale pokud baterka potřebuješ nabíjet třeba 6A když je to 6000mAh a já do ní budu cpát jen 4A, tak "změkne" ne? proto sem nechtěl kupovat nějaký silnější baterky .. a ještě se zeptám chlapi, do obou typů co sem poslal jsou odpojovací kabely .. jak ce to cpe exa? doteď sem měl kabely na baterkách napevno takže sem nic neřešil
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: blue EXO

Tak pro nanotechy pisou maximalne 8C
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

mám z těch nanotechů celkem strach .. všude čtu jak je 2S2P špatnej výběr a že to časem díky špatnýmu balacování rádo hoří .. a jestli baterka v exu chytne, už ji nikdy nikdo nevytáhne a auto se muže zakopat :D
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: blue EXO

Budes si muset prepajet napajeci kabely na bocni vyvod. Odpajet bananek z dratu a pripajet ho tam na lezato. Nektery bananky maji z boku diru tak do ni.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: blue EXO

Snad ví co dělaj.Je na nich napsáno ,že jsou vybíraný,takže by prý měli držet.Jestli se bojíš ohně,tak je můžeš do modelu montovat v nehořlavým pytlíku,co se v něm maj nabíjet :-D

Tyhle baterie mám do 5ti modelů,kde mám všechny kabely upravený na banánky.Jestli se nepletu,tak jsou 3,5mm (možná 4mm :-p )

Banánky prodávaj i s boku vyřízlým kalíškem pro kabel,kde můžeš kabel naletovat i do úhlu 90.Já je mám cca 45.

Obrázek
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

ak jestli po týhle malinký úpravě tam jde baterka bez problému tak je to paráda :) pořád mi ale vrtá hlavou jestli vzít 2x tu zippy nebo fakt nakombinovat a vzít od každý jednu. po čase by se ukázalo teda která je asi lepší .. jenže co když exo od nanotechu chytne plamenem ? :mrgreen:

cores: jop, v tom obrovským nehořlavým pytlíku :D vezmu tedy od každé jednu a uvidíme jak se budou baterky chovat
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: blue EXO

Zase bych to nevidel tak tragicky. Jedina nevyhoda v nich je ta, ze cim vic clanku, tim spis ti muze nejaky odejit. Mam 3 Nanotechy 5300mAh a nabijim je co nabijecka muze 6A. Chce to si na reglu nastavit rozumne LiPo stop a nejezdit na doraz. Standartne je nastaven na 3.2V coz je uz spodni mez baterky. Mam nastaveno na 3.5V na clanek a vim, ze je to jen dobre. Nejen ze setris baterku, ale pokles vykonu je tak velkej, ze uz nema cenu ji zdimat uplne do nuly.
Pokud ti v EXU chytne jakakoliv barterka, muzes se s nim rozloucit :)
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

no právě .. v tom má exo obrovskou nevýhodu .. alespoň to hlinikový šasí nám zůstane :mrgreen: jinak jak dlouho ti ty nanotechy vydrží jezdit?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: blue EXO

O Zippyně jsem zase slyšel,že brzy změkne,tak si pak má člověk vybrat.Já už mám ale vyřešíno,tak snad neuvidím pyrotechnické efekty na svým mazlíku. :-D

Míra někde chválil GENSky tak nevím.......


Na réglu máme myslím 3,1,ale stejně je měníme dřív,páč je to kurňa znát,že to netáhne :-D
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: blue EXO

3.1V? Kurna, to uz je skoro smrt :NO:
Jak dlouho se jezdi? Treba dneska na jednu baterku 10min. Parkoviste, snih, plnej plyn a zima do toho.
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Re: blue EXO

Taky bych to nepokoušel zažřaný do jízdy si to neuvědomíš, zapomeneš se a baterka v pytli ja jezdím 3,4V
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

tak teď už opravdu nevím co vybrat :D sakra teda .. já mám lipo stop na 3,4V .. jak sem řikal, bude to pokus/omyl .. dyž se osvědčí nanotechy tak jich příště vezmu víc a výkonějších .. ta moje co jsem ztratil me ale sakra sere .. měl sem ji přes půl roku, denně ji nabijel, někdy i vicekrat a pořád sem to ní cpal něco málo přes 5000mAh .. a byla to právě baterka s takovou kapacitou na obalu .. byla fakt dobrá

kilatore 10 minut je fakt hodně málo .. ale myslím jsi psal že máš hodně moc težkej převod ne? snad 50/15 ?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: blue EXO

Možná je tam 3,2 nejsem si jistej. Vydržíme venku cca 2 hoďky na 2x 4500 a jednu 5800.Jezdíme takový EXOpedice,jak to trefně nazval Michal.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: blue EXO

Hele já mám všude standardně 3,0V a ještě jsem žádnou baterku nepochoval. Ona ta kritická mez je reálně nějakých 2,6V a hlavně pokles nastane při zvýšeným odběru, régl vypne a napětí logicky zase hópne nahoru, takže bych z toho nebyl nějak nervozní :-)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: blue EXO

Míro zrovna sem to chtěl taky napsat. Novak má na reglech stopku na 3.0. Ja jezdim s castlem 3.1 a nemam ten pocit, ze bych daval baterky do hrobu.

Navic je to vsechno tak nejak vtipny, kdyz si predstavim, jak zacinaly lipolky do letadel. Zadny balancovani, zadnej lipostop. Proste se litalo, dokud to tahlo. Pak se nabilo a jelo se znova. Jen to chtelo nejit za nejakou mez. To byly 3s packy a vydrzely nekolik let bez jakekoli udrzby.
Obrázek

Zpět na „Axial“