no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Tak to je fakt bomba ... teďka se ještě víc nemůžu dočkat až ho ofiko vydají
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

sim_ma píše:no107064 máš PM

Zdar, mohl bych tě poprosit taky o ten link na novou verzi?
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

no107064 budeš ešte robiť tie tutorialy ? Už som ten editor rozchodil (NB som prepojilo s externou klvasnicou a monitorom), teraz by som potreboval vedieť ako ukladať mapu tak aby sa dala znovu otvoriť a upravovať, kedy používať tie funkcie recreate terrain, visible...a kedy ich nepoužívať, lebo som znovu otvoril mapu a zmizli mi objekty napriklad, alebo ked som ju spustil tak v tme vidno tie bloky mapy pod svetlom trucku...
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Felicia23 píše:no107064 budeš ešte robiť tie tutorialy ? Už som ten editor rozchodil (NB som prepojilo s externou klvasnicou a monitorom), teraz by som potreboval vedieť ako ukladať mapu tak aby sa dala znovu otvoriť a upravovať, kedy používať tie funkcie recreate terrain, visible...a kedy ich nepoužívať, lebo som znovu otvoril mapu a zmizli mi objekty napriklad, alebo ked som ju spustil tak v tme vidno tie bloky mapy pod svetlom trucku...

No mapu uložíš normálně, pokud dodržuješ pravidla podkladů, jako že neukládáš distributions například na výškový podklad terénu nebo něco takovýho, každá věc musí mít svůj podkladovej soubor ... pokud toto nedodržíš tak se pak při otevření stane to, že se ti to celé rozhodí ... ze začátku jsem měl s tím taky problémy, než jsem na to přišel. Recreate terrain používat po nějaké době, - ono to vystínuje objekty, opraví terén atd. to je na tobě, klidně to můžeš používat po každé drobné úpravě, ale načekáš se. Já to používám vždycky když udělám nějakej větší kus, nebo před tím než uložím mapu a vypínám editor.
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

diky za odpoveď, ešte som sa chcel spýtať jednu vec, neviem dohladať jeden tutorial kde chlapik skopčil do mapy krajinu (časť mapy) usek ktorý predtým spravil v inej mape, nevieš mi prosimta poradiť ako na to ? Čo som robil pokusy tak som spravil peknú časť s ktorou som sa dosť natrápil asi pol dňa :D a nechce sa mi to znovu či by to reku šlo nakopčiť nejak do novej mapy....a ešte jedna otázka náhodou nemáš daky link na modely ? V tvojich mapách som videl celkom neznáme domy/ploty z kade to máš ? Či z iných máp len ? Volaky tvoj pack tu koloval tam neni ništ ? :idea: :mrgreen:
edit: už som nejake našiel skusim to tam dako dať či to pojde http://stmods.ru/mods/statichnie_modeli ... res_v1_by/
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

ulož mapu jako ref_cerpaci_stanice například nevím zda to "ref_" musí být přesně takto ale radši to tak udělej a tu pak v hlavní mapě přidáš v References a přesuneš kam chceš, potom co dáš recreate terrain tak se vykreslí. Moje modely si můžeš stáhnout z nějaký mý poslední mapy a nakopírovat do media ve ST s map editorem.
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

no107064 píše:ulož mapu jako ref_cerpaci_stanice například nevím zda to "ref_" musí být přesně takto ale radši to tak udělej a tu pak v hlavní mapě přidáš v References a přesuneš kam chceš, potom co dáš recreate terrain tak se vykreslí. Moje modely si můžeš stáhnout z nějaký mý poslední mapy a nakopírovat do media ve ST s map editorem.


ok vdaka za info, nenormalny zabijak casu je ten map-editor
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Felicia23 píše:
no107064 píše:ulož mapu jako ref_cerpaci_stanice například nevím zda to "ref_" musí být přesně takto ale radši to tak udělej a tu pak v hlavní mapě přidáš v References a přesuneš kam chceš, potom co dáš recreate terrain tak se vykreslí. Moje modely si můžeš stáhnout z nějaký mý poslední mapy a nakopírovat do media ve ST s map editorem.


ok vdaka za info, nenormalny zabijak casu je ten map-editor

jj jedna moje mapa je tak 7-10 dní plus x dní testování a dodělávek ... ještě teďka dělám průběžně úpravy mých starších map
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Tak pokud by mapa skutečně "trvala" 7 dní, tak bych to nenazýval prací nebo dokonce dřinou... Mnozí modeři makají rok i více (RBR Rally, rFactor a pod.) a to je pak mazec. Mapa, která nekopíruje něco co už známe, nevypadá tuctově a pod kterou se lze bez výčitek podepsat trvá spíše 1-3 měsíce. Nováčky bych tedy v tomto nestresoval. Blackwater to taky nesází v naznačovaném kvapíku a vlastně až dvě jeho poslední mapy jsou Fullsize. Že to po týdnu v editoru vypadá jako mapa nic neznamená.
Uživatelský avatar
Patholog
Uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 27.05.2015 19:28
Bydliště: Ostrava

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Tohle by se Ti taky hodilo do sbírky ;)

Obrázek
Obrázek
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Patholog: Tak o tom žádná. Pěkné. Army tématiku mám v hledáčku jako téma pro případnou další mapu. Ale to bude tak příští rok. Teď toho mám plné zuby. Takže nespěchej...
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

TATA007007 píše:Tak pokud by mapa skutečně "trvala" 7 dní, tak bych to nenazýval prací nebo dokonce dřinou... Mnozí modeři makají rok i více (RBR Rally, rFactor a pod.) a to je pak mazec. Mapa, která nekopíruje něco co už známe, nevypadá tuctově a pod kterou se lze bez výčitek podepsat trvá spíše 1-3 měsíce. Nováčky bych tedy v tomto nestresoval. Blackwater to taky nesází v naznačovaném kvapíku a vlastně až dvě jeho poslední mapy jsou Fullsize. Že to po týdnu v editoru vypadá jako mapa nic neznamená.

to taky nenazývám ... ale abys udělal mapu kde něco je tak těch 7-10 dní ... pod toto číslo ta mapa prostě nebude nic moc, pokud tam nebudou kopírovaný části ... a zase abych dělal mapu měsíc, půl roku, nebo rok tak je blbost, nikdy nevíš co příjde v dalším updatu ... představ si dělat půl roku na mapě a potom výjde update a celé ST bude totálně předělaný a půl roku v ......
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Tak ja robím mapu na "ostro" tretí deň (asi 6hod denne) a nemám nič iba jednu cestu ktorá sa tiahne cca 700m, robím totiž reálny terén (region jednej dediny) ktorý poznám do detailu, (na motorkách sme ako chlapci behali po týchto chotároch), reálne je to asi 5x5 km. Problém je že niečo spravím a keď to idem vyskúšať tak v hre to ukáže uplne inak ako to vyzerá v editore, napriklad moc krátky úsek alebo moc strmý, ďalej pomer úsekov....už tretí deň robím jednu posranú polňačku len tak na hrubo aby sedel terén, robím to hlavne kvôli sebe tú mapu vždy som si chcel zajazdiť po mojej rodnej dedine na trucku :D takže keď to budem chcieť mať ozaj real s každým detailom tak to kludne môže zabiť aj mesiac aj viac keby chcem aj modely ale nato asi nervy nemám uvidím ako to pojde. Dnes som objavil BUG keď kliknem na "geometry - brush" tak mi inak ukazuje terén v jednej oblasti ako v skutočnosti je proste to by som musel spraviť video aby ste to pochopili a možno že to poznáte našťastie je to len krátky úsek a neviem ten bug vznikol....
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Video dělat nemusíš. Takhle to blbne nám všem. Bugů je tam plno. Dělá to zejména při velkém převýšení terénu.
P.stanek1
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 17.07.2015 20:34

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

ahoj přátelé
tak po několika měsícich patrani na netu sem nasel SPINTIRES UPDATE 22.07.15 pribyly nejake auta, tusim zil 130, kamaz, 6520 s koly jen na silnice, a par osobaku, je tam tusim Ford Mondeo v barvach policie ale ve spintires je na hovno jelikoz nema ani diferak ani 4x4 pak ten Kirovec, tomu pribyla ochrana kabiny, a majacky. JE TO DEV verze tkze by melo jit davat mody, bohuzel stále jich jeste velmi málo existuje na tuto presnou verzi hry. na netu je par aut myslim BMW M3 alá NEED FOR SPEED MOST WANTED, dale pak UAZ s policejnimy a FUNKCNIMY majacky, a nejakej 2 napravovej MAN.

jeste zajimvejsi ale je CELKOVE PODIVNE ZVUKY AUT ZEJMENA KIROVEC, KRAZ, A TEN KAMAZ, JINAK OSTATNI ASI MAZ AZ NA PAR DETAILU ZUSTALY STEJNE. TROCHU SE I ZAPRACOVALO NA PREVODOVCE KDYZ SE CHCES ROZJET, TAK NEJEDES OKAMZITE JAKO TOMU BYLO VE VERZI 2014.

dale ve hre prybyl test mapa s lokatory pro testovani auta na ruznych povrsich.

TADY JE VIDEO na youtube a pod ním je par odkazu odtamtud to stahnete.
https://www.youtube.com/watch?v=n-BW5P8VDlo

A JEDNA RADA VE HRE SI NEZVOLTE CZ I KDYZ TAM JE ANI JINEJ JAZYK NEZ AJ PO PAR MINUTACH NEBO KDYZ CHCU KLIKNOUT MAPU SE HRA NA CHVILI ZASEKNE A VYSKOCI CHYBA JESTLI CHCETE HRU UKONCIT ASI 3 TABULKY POKUD CHCETE POKRACOVAT V HRANI MUZETE ALE DELA TO KDYZ CHCI TREBA NA MAPU NEBO ZMENIT VOZIDLO.

ZVUKY JSOU NA NEJVYŠE FAKT DIVNE NEREALNE ZVLAST KIROVEC KRAZ A KAMAZ
ALE MUSIM VELMI POCHVALIT AUTORA ZA PAR NOVYCH AUT A NASTAVEB A TRAILERU A SKVELOU TEST MAPU S RUZNYMY TERENY

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“