Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Světelné moduly

Jelikož napětí baterky se pohybuje v rozmezí cca 8,4 - 6,0V, tak by bylo nejlepší, pokud by jsi koupil obvod např. LF33CV, který ti udělá z napětí baterky 3,3V, nebo obvod L7805, který ti udělá napětí 5V, potom už si jenom dopočítáš odpory, nebo druhá možnost - zapojit diody do přijímače, kde budeš mít napětí 5, nebo 6V stabilní (velikost napětí je dána regulátorm, nebo BECem)
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Světelné moduly

mě šlo spíš o to, jaké ledky jsou v těch sadách co se prodávají, vybral jsem si sadu kde jsou také 4 oranžové, chtěl bych je vyměnit za bílé, ale nikde jsem se nedočetl kolika voltové tam jsou
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Net píše:když budu stavět světelný modul a mám 7.4V baterku, jakou mám koupit diodu?
6V ?

Než se takto zeptáš, nebylo by lepší si o těch diodách aspoň něco úplně základního přečíst ? Když tomu budeš věnovat aspoň 15 minut, tak se takto nikdy ptát nebudeš ... :NO:
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Světelné moduly

15 minut?
jsi docela optimista
už to tady procházím od osmy a je deset, a pořád jsem nic kloudnýho nenašel, teda pokud vynechám naprosto odborné informace a návody pro profíky

ale to je v pohodě, zeptám se zítra v obchodě, jen jsem chtěl být připravený, nikdy nevíš na jakého prodavače narazíš, někdo poradí, jiný blbě kouká co ho s tím otravuju
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Bezva články, jednoduchý, názorný ... určitě to hodně pomůže. :FINE: ;-)
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Světelné moduly

aha, takže když vyměnim oranžovou ledku která má 2.1 v za bílou, která má 3.3v
a napájím jí na stávající kablík tak by měla svítit, možná ale asi slaběji, což není na závadu
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

V zásadě ano. Ono ale také závisí na svítivosti konkrétní LEDky - klidně se může stát, že když to vyměníš, tak ta bílá může svítit i víc než ta oranžová.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Světelné moduly

aha, ale ted jsem si uvědomil, že ty oranžové ledky v té sadě mají simulovat blinkry, takže při zatáčení blikají,
já chtěl ty 4 oranžové-(bílé) použít na světelnou rampu, asi to budu muset udělat jinak, použiji rozbočku na přední světla, připojim k nim ty 4 bílé(oranžové) a budou svítit všechny současně, a tu zdířku pro blinkry v jednotce vůbec nepoužiju,
mohlo by to tak být?, bude to tak fungovat?
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Já už tě asi kousnu... Obrázek pokud chceš nějaké řešení nebo poradit, tak musíš hned na začátku říci vše. Nejdřív píšeš "když budu stavět světelný modul", pak "jaké ledky jsou v těch sadách co se prodávají, vybral jsem si sadu kde jsou také 4 oranžové" a teď z tebe vypadne, že máš nějaký světelný modul. To si měl říci hned na začátku! Sada není totéž co modul, já to chápal, že sis koupil samotnou sadu LEDek (bez sv. modulu). U toho modulu může být problém udělat tu rozbočku, není to tak jednoduché.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Světelné moduly

kdybych napsal, že jsem si koupil světelnou sadu a ptal se tady jakou ledku koupit, taky by ti bylo divný, na co další ledku, když už mám celou světelnou sadu
nechci stavět ale spíš přestavět
nepotřebuji ty 4x oranžové, místo nich jsem chtěl dát 4x bílé do světelné rampy, víš?
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Mně by to teda divný nepřišlo. Proto se ptám, jaký máš světelný modul, abych ti mohl poradit, jestli a jak tam jdou další LEDky připojit. Už žádný vytáčky a vysvětlování 8), napiš typ modulu.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Že si koupíš celou sadu a chceš tam nějaké LEDky vyměnit - nebo přidat - je úplně normání, vůbec ne zvláštní a udělá to tak většina modelářů, protože ten modul je do jisté míry univerzální a rozhodně tak, jak je, všem nevyhoví - ani v mnoha připadech nemůže. Ale jak psali kluci přede mnou: musíš napsat ten konkrétní typ, protože tyto moduly nejsou stejné a u některých musíš dát do série s LEDkou předřadný odpor, u některých nemusíš ( jsou dělané jako zdroj proudu 20 mA ) a pokud tam chceš dát třeba vícečipovou LEDku ( která odebírá např. 60-80 mA ), tak se prostě musí udělat patřičné úpravy. Ale bez toho konkrétního typu je taková debata na nic.
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Světelné moduly

ahoj ,původně jsem chtěl tohle:
http://www.rcguru.cz/led-osvetleni-pro- ... nkru-d9814
ale je to již delší dobu vyprodané
tak jsem koupil tohle:
http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... LED-system

ale jeden kolega mi tady říkal že to svítí - nesvítí dost nerealisticky a nelogicky, takže to budu vracet do obchodu a nechám si od něho postavit osvětlení přímo na míru a dle mojich požadavků
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Světelné moduly

Minotaure, čet jsem tvoji recenzi na Axial simple led controller a rozumím dobře, že pokud bych chtěl dopředu jen 2 bílé ledky (místo původních čtyř), musel bych k nim přidat odpor, protože na 15V by už 2 5mm ledky asi už nesvítily?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“