Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Zdravím.
Ježíšek stále nic, už od začátku prosince očekáváme balík a furt nic!!! Hlavně ty baterky nás trápí, auta kompletně přejdou na li-po ale zatím se na ně práší!

Tak jsem z nudy u MB nasadil nové 15 kg servo na zadní nápravu s tamiya hard servosaverem s ocelovou pružinou - už tak neplave :lol:
A taky jsem mu dopřál přístrojovku s pilotem - ať má svou tvář...

Nu a Ama maj vykuchaná serva, dostanou novější, silnější (12kg) - obě sjednotím ve vysílačce, aby měly obě stejnou, aby se kluci nehádali. Taky jsem po Ortech implantoval uzávěrky i na předek. Uvidíme jak se ujmou a těšíme se že se v příštím roce uvidíme častěji - ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK ! ! ! ! !

Náhled zde: http://poteam.rajce.idnes.cz/MB_Actros_ ... pro_trial/
Culy
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 21.03.2012 0:00
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Miha77 píše:Klucí zkuste vymyslet nějakou expedici okolo PT, já od tud pocházím.
Naposledy jsem šel od Feferskýho rybníčku vpravo do lesa jako směr Volovice ( ne tankkovka ) a myslím, že by se to dalo zdolat.
Na Libín je to moc daleko a dost času nezáživné.
Nebo zkuste něco vymyslet a napsat, už tam delší dobu nejsem, tak nevím zda se může třebas do lomu a tak.
Culy píše:Tak dneska jsme si dali s bratrem malou expedici Libín a zpravené servo vydrželo asi 20 min a zase kapůt takže novoroční výstup kamkoli asi nebude.



Jj od rybníčku už jsme jeli a určitě tou samou cestou co ty. Po levý straně je vodojem nebo něco takovýho. Zdolat se to dá pač cc ještě úpřed úpravama vyjeli dost daleko. Libín není nezáživný když víš kam. Chodíme ze sedílka lesem a jsou tam hezký skalnatý místa a tam je ježděního habakuk. Špatný to není ani na Křišťanovického rybníka. Momentálně je vypuštěnej a kousek v lese jsu kamenný pole kde se dá dobře zajezdit. A Libín by byl dobrej z americký zatáčky po svážnici. Aspoň si myslim naposled jsem tam jel tak před 4 roky a to v zimě na prkně a byly tam pěkný místa ale není toho času. Jinak máme dalšího Pajeristu a to něco jako mojeho tchána tak jsem zvědav jak ho to chytne. dneska obědnáno a budem očekávat balík.
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

Pánové, jak jste si někteří všimli na posledních ortech, že mi autíčko nějak nezdravě rachotí... tak jsem se do toho pustil a zjistil jsem že rachot vychází někde ze spojení pastorek a to první velký hnaný kolo... když vyndám motor tak to nedělá, když vyndám první kolo tak to nedělá... už jsem zkusil hejbat s pastorekm a dotahovat šrouby, mazat... ale dělá to furt. jsem zoufalej, nevím co s tím, respektive co je příčina. A to mě začíná dost krkat, nemáte nějakou radu? Díky
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: FreeKec

Podíval bych se na stav pastorku, případně spuru. Pokud tam máš originál hliníkový tamiya, tak ten se docela rychle zničí a pak by to mohlo vydávat takovéhle zvuky
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

právě že to vypadá v pořádku, i jsem to vyčistil atp.... když zkouším na volno protáčet kolama tak mi přijde jako by tam něco zadrhávalo co musím překonávat...
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: FreeKec

Tak potom je asi nejlepší zkoušet odpojit zadní nápravu, vyzkoušet jestli to není v ní, potom předek, a pokud to bude vážně z převodovky, tak ji kompletně rozebrat a pořádně prohlídnout, jenom tak to nemůže vydávat divné zvuky (i když to tak občas vypadá :-D )
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

ano, touto cestou jsem šel, zadní náprava je krásně tichounká, přední odpojená taky, rámus skutečně vydává dvojice pastorek a první velké ozubení kolo (spur?). Zkoušel jsem i různě povolovat a utahovat kryt, to bez výsledku. Přišlo mi že by to mohl dělat červík pastorku (že by klepal jakoby do toho kola), tak jsem to překontroloval, přetáhnul, promazal... a nic. prostě tam něco vadí, něco zadrhává a to dělá takovej křupavej zvuk...
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: FreeKec

A nemáš zaseklej nějakej malilinkej kamínek v tom kole??? To se mi taky jednou stalo
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Stepix píše:ano, touto cestou jsem šel, zadní náprava je krásně tichounká, přední odpojená taky, rámus skutečně vydává dvojice pastorek a první velké ozubení kolo (spur?). Zkoušel jsem i různě povolovat a utahovat kryt, to bez výsledku. Přišlo mi že by to mohl dělat červík pastorku (že by klepal jakoby do toho kola), tak jsem to překontroloval, přetáhnul, promazal... a nic. prostě tam něco vadí, něco zadrhává a to dělá takovej křupavej zvuk...


a nemas to jen moc pritazene k sobe?? pak to dela divne zvuky ci otrepy na jednom ci druhem kole??lozisiska atd?,necim to byt musi kdyz to predtim nedelalo..

TO Wolf a Bifi: Prisel balicek PSH 0,5 a 1mm od kazdeho mam na prodej 7-A3 a pak mam ve sklepe PSH celou tabuli 2mm!!
Tabule stala 510kc, ale celou nedam a pak ty potvurky ..1x 0,5mm A3 je i s DPH za 12kc! a 1x 1mm A3 je i s DPH 24kc + doprava ta stala 144kc zalezi co si kdo veme....pri tom odberu co jste rikali je to asi 40kc na kazdeho z vas.,.
Tak piste..cuss
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: FreeKec

Ja bych bral urcite dve A3 od obou tloustek a pripadne taky tak 1x0,5m od 2mm, ale to jak ti vyjde, pokud bude mit zajem i nekdo jiny, tak me neber prioritne, jeste doma nejaky ten 2mm PSH mam.
Uživatelský avatar
Bifi13
Častý přispěvatel
Příspěvky: 556
Registrován: 25.10.2009 0:00
Bydliště: Rudolfov City
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

vem mi ty A3 1mm 2x na stříleni v sobotu
Culy
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 21.03.2012 0:00
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Stepix píše:ano, touto cestou jsem šel, zadní náprava je krásně tichounká, přední odpojená taky, rámus skutečně vydává dvojice pastorek a první velké ozubení kolo (spur?). Zkoušel jsem i různě povolovat a utahovat kryt, to bez výsledku. Přišlo mi že by to mohl dělat červík pastorku (že by klepal jakoby do toho kola), tak jsem to překontroloval, přetáhnul, promazal... a nic. prostě tam něco vadí, něco zadrhává a to dělá takovej křupavej zvuk...



A přeskakuje ti tam io něco nebo ne? Bráchovi to taky dělalo a mám za to že měnil nakonec všechny převody. A hlavní zádrhel byl mám za to pastorek a to hlavní kolo. Kdyžtak se ho můžu zeptat ale chtělo by to vidět.
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

Culy píše:
Stepix píše:ano, touto cestou jsem šel, zadní náprava je krásně tichounká, přední odpojená taky, rámus skutečně vydává dvojice pastorek a první velké ozubení kolo (spur?). Zkoušel jsem i různě povolovat a utahovat kryt, to bez výsledku. Přišlo mi že by to mohl dělat červík pastorku (že by klepal jakoby do toho kola), tak jsem to překontroloval, přetáhnul, promazal... a nic. prostě tam něco vadí, něco zadrhává a to dělá takovej křupavej zvuk...



A přeskakuje ti tam io něco nebo ne? Bráchovi to taky dělalo a mám za to že měnil nakonec všechny převody. A hlavní zádrhel byl mám za to pastorek a to hlavní kolo. Kdyžtak se ho můžu zeptat ale chtělo by to vidět.


ne, nic nepřeskakuje... jen v tom prostě loupe, přirovnal bych to jako by v jednom zubu byl třeba kamínek a tlouklo to jakoby o něj... ale je to čistý.
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

tome ja si vezmu ty 2 a3 od kazdyho ale nevim kdy ;-)
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

nivak píše:A nemáš zaseklej nějakej malilinkej kamínek v tom kole??? To se mi taky jednou stalo

tak problém nejspíš vyřešen, po několika hodinách marných bojů!

zase jsem rozebral soukolí a pořádně jej vypral v odmašťovači, vyčistil v teplé lázni a pěkně vydrbal kartáčkem že byly jak nové... pak jsem šroubovákem jakoby šťoural mezi zubama a mezi asi 3mi zuby jsem narazil na nečistotu (popsal bych ji jako zaražené, zatvrdlé zrnko písku, které nebylo vidět, ale šroubovák se o něj zadrhl)... pak rámus přestal (zatím).

Díky!!

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“